Споделена история от Семейство

Емоционална кастрация
Много дълго обвинявах себе си заради прекалената си емоционалност. Усещах пълна липса на контрол върху реакцията и поведението си след изпитване на някаква емоция. Лесно беше да ми се насълзят очите пред хора, които най-малко исках да ме видят разстроена. След желание и упоритост.. успях. Не само, че ги контролирам, аз ги превърнах в нещо незначително. Тялото ми не реагира на тях адекватно. Сякаш емоционалния резервоар е изхабен необратимо. Не усещам вълнение, а паника и страх, вместо гъдел в стомаха - неприятно пронизване. Търся приятното усещане на трогнатост, когато направят нещо мило за мен, но не усещам нищо. Изпитвам пълна апатия към проблемите на околните и не ми е приятно да ми споделят. Не ми се слуша и не искам да изказвам отношение, след срещите си с хора се чувствам празна и изтощена. Надявам се да е просто лош период. Наред с избавянето от чувства, хората се сбогуваме и с най-красивите емоции, които сме способни да изживеем...

Коментари

1.   Вероятно лош период, дано мине по -бързо. Прочети Очевидната скрита истина за емоцийте" на Хули Леонис

3.   Високоемоционалните хора сами създават енергията си, нискоемоционалните черпят от другите хора. Като си блокирала твоята, хората допълнително те изчерпват, защото повечето хора принципно черпят енергия от другите, това е, което те изтощава, защото ти в момента нямаш предната си енергия, за да раздаваш, пък не си свикнала да черпиш енергия от тях, има се предвид да ги занимаваш със себе си, за да събереш някаква енергия, ниска енергия. Като ти липсва енергията получаваш паника и страх. Трябва пак да отвориш сърчицето си, пускай си музика, гали някакви животни, погледай романтични филми, нареви се едно хубаво, намери нещо творческо за правене и се събирай повече със себеподобни, силата не е в блокажа на емоциите, а в емоциите, трябва да ги опознаеш, за да можеш да ги пропускаш през теб, да ги усещаш без те да те владеят и да не ги раздаваш на всякакви... паразити.

4.   Отиди на психолог. Не е било нужно да потискаш емоциите си, а да станеш добра актриса- да съумееш да ги прикриеш. Трябвало е да ходиш на курс по актьорство. Така нещо си потиснала, за да изпитваш страх.