Споделена история от Семейство

Котката ми изчезна...
Здравейте, момиче съм на 15 години и преди да питате защо темата е в категория, , Семейство", ами котката е част от моето семейство и си я обичам безкрайно. 5 килограмов котарак на около година и 7 месеца. Живеем в къща с голям двор на село... Но не мога да спра да се тревожа, защото от вчера го няма никъде. Изчезнал или избягал?? Нямам никаква представа. Четох много статии с подобни случаи и в повечето от тях котките им се връщали. И аз знам така, но преди 3 години котката ми изчезна и повече не се върна.... Още вчера като усетихме, че го няма започнахме да го търсим, но го нямаше. Днес пак го търсих цял следобяд и нищо. Хората, които питах предполагаха, че заради студеното време се е скрил някъде за да спи, но не вярвам, защото щеше да мяука пред вратата ми за да го пусна на топло. Както казах в началото - 5 кг е обожава да си похапва и досега щеше да дойде за да яде. Въпросът ми към Вас е дали и Вие сте имали подобен случай и ако да, след колко време е дошъл домашният Ви любимец??

Коментари

1.   Имал съм много котки и са изчезвали, някои са се връщали, а други не. Обикновено ако не се върне до 3 дни, не го чакай. Съжалявам.

3.   На мен така ми изчезнаха 2 мъжки котки. После си взех женско, като стана на определена възраст я кастрирах и вече е на 7 години.
Случва се понякога мъжките да се сбият за територия или за женски, и стават инциденти.
Дано котката ти да се върне, знам какво е чувството.

4.   Вероятно е тръгнал да си търси мацка. Дори и да е кастриран, щом е свободен навън пак си ходят. Имам приятелка чийто котак е кастриран, но ходи пак когато се разгонят и не знам дали "съветник" го дава или само се заяжда с другите, но винаги след 2- 3 дни се връща с бойни рани.
Нашият е на 2г и половина вече и не е кастриран, но е в апартамент. Разбира се че, си е част от семейството, той си е едно от децата ми.
Въпреки че, не излиза навън освен на терасата, сега сме много внимателни да не скочи в търсене на маца.
Ще се върне и вашият след като се находи... може да е малко понабит от другите котаци, но ще се върне. Дано само умее да се пази от колите.,

5.   Успокой се. Знам какво преживяваш. Началото на ноември котарака ми точно от къща с двор изчезна за седмица
Аз си знам какво преживях. Вече го бях опяла когато си дойде мръсен, но здрав. Недей да четеш нищо повече, защото случаите са различни и само се натоварваш. Може да е прехранен. Моя беше. Вода ще си намери. Свил се е някъде, ще се върне. Надяваш се и се молиш. Точно така е стават част от семейството. Моя никога за 3 годишен не се е губил за толкова. Недей да четеш нищо послушай ме. Като се върне не му се нахвърляй изведнъж да не го стреснеш нито от радост..моя гледаше половин ден леко стреснато не е ясно къде е бил и какво е преживял, но оттогава усети със още по голяма сила какво значи за мен..и преди ме работеше ама сега вече царството е пълно. Прегръщам те. Жена, 49 г.

6.   Пуснете обяви за изгубен котарак

7.   Koтки и котараци, които се разхождат насам натам, което е в природата им, стават жертва на други котки и кучета, на хора, които нарочно ги убиват, защото им правят бели, сгазват ги коли и т. н. Не доживяват до естествена смърт. Разбира се, може и да се върнат и това не е някаква рядкост.

8.   Мила, недей да взимаш навътре коментарите и мненията на хората. При всеки един е било различно. Една се връща, друга не. Не се знае къде е и какво прави, остава само да се надяваш и молиш.

9.   Дано намериш котката си скоро.