Споделена история от Семейство

Дълги връзки без секс
Как се справяте в една дълга връзка, в която секса често липсва, а вие все още имате желание?
Има ли много подобни връзки, това нещо нормално ли е, ако сте от много години заедно?
Когато ви е омръзнало да искате, а другата страна не отговаря със същото желание.

Коментари

1.   Сексът е важен за връзката. Ако единият отказва на другия често, то изневерява. Или пък не са съвместими в тази област и най-добре е да се разделят.

2.   Ще споделя като анонимен мъж. Майката на моята жена спира да прави секс със съпруга си на около 25г. Не го е обичала, брака е бил по сметка. Съпруга го е разбрал доста по-късно. Към днешна дата той е смачкан, няма по-кисел човек, станал и малко злобен. Не са се разделили заради жилището и заради шанс другия партньор да си намери любов в живота. Трагедия. Сестрата на жена ми прави секс евентуално 1-2-3 пъти само лятото. Вече е разведена, мъжа й не издържа.

3.   2-3 пъти седмично е нормалното според мен. Не казваш детайли - на колко години сте, от колко сте заедно, имате ли деца, стрес в работата, колко често го правите? Ако всичко е наред и го правите 1 път месечно със сигурност има проблем - не я привличаш или изневерява. За дългите връзки като цяло има много митове, които не са верни, но слушайки ги постоянно, хората се успокояват и се примиряват с по-малко отколкото заслужават. Не е нормално да не правите секс без значение колко години сте заедно.
Преди да я обвиниш в изневяра обаче се замисли дали не си допринесъл за липса на желание. Ако работи, оставяш ли я само тя да готви, чисти, гледа децата? Очакваш ли от нея да ти прислугва? Това доста изморява и е нормално да няма желание за секс. Представи си - работи цял ден, прибира се, чисти, готви, сервира, отсервира и накрая и тигрица в леглото пълна с енергия... Друга причина да не иска е, ако си се разпуснал. Спазваш ли добра хигиена? В добра форма ли си? Трета причина за която се сещам е проблеми с роднини. Например ако майка ти обижда, досажда или се меси в живота ви, а ти не правиш нищо, за да я защитиш, нормално да и изчезне желанието за секс.

4.   Не ти ли минава през ума, че на другата страна си и омръзнал и просто не те желае вече? Или има друг? Зависи и как го искаш. Постарай се повече, разнообрази нещата, изненадай я.