Споделена история от Семейство

Семейството ми предпочита сестра ми пред мен
Здравейте. Аз съм момиче на 13 и имам по голяма сестра на 15 с нея не се разбираме добре и често се караме. Мила е с мен само когато тя иска а с нейните приятелки е мила винаги. И когато се караме майка ми и баща ми я защитават и си мислят че все аз съм виновна за караниците ни, сравняват ме с нея и искат от мен само високи оценкии, което знам нормално е всички родители искат
децата им да са добри ученици ама това според мене малко прекалено защото аз дори да изкарам хубава оценка те пак са недоволни и ми казват :Можеш повече а и виж сестра ти тя поне се старае а ти недостатъчно!
Не е така аз съм добра ученичка и се старая но каквото и да правя все са недоволни. Не ме приемат каквато съм
защото аз съм по приказлива а тя мълчалива и др. Даже един път като имахме гости се бях заприказвалаа и почнаха да ми се карат и да ме излагат. Винаги е било така от както бяхме малки и винаги като им кажа че тя ме дразни или ми прави нещо аз се надявам поне един път да ме защитят а те или нищо не казват или ме обвиняват че и аз съм го правила, че съм извъртала нещата и тн.
Писна ми вече едва издържам! Моля ви дайте ме някъкъв съвет какво да правя и при вас как е дали е така. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Момче на 15 , ами и аз имам по-голяа сестра на 18 . И при мен е същото :D , навсякъде ме сравняват с нея , винаги тя е била "по-умната " , и добрата ! Аз все пак съм момче не мога да се старая колкото нея ! Ппц винаги ние по-малките сме виновни, макарче си има и добра страна , към нея родитерите ми са много по взискателни и примерно за ниска оценка биха я наказали , докато при мен минава само с конско :D . Радвай се ,че си по-малка като завърши ще отиде да учи и ти оставаш сама , и ще си гледаш кефа !

2.   Абе така като чета , сестра ти да няма някакъв психически проблем , асоциална ли е ?? Според мен родителите ти я защитават защото има някакъв проблем ! Или може родителите ти да са от типа които отглеждат деца монахинии , и да не им харесва че си по социална и отворена ! Един съвет не си го слагай , хич да не ти пука!

3.   Според мен навлизаш в пубертета и всичко ти изглежда преувеличено ! Успокой се и си гледай живота !

4.   Не сестра ми няма психични отклонения и не е асоциална просто както ти каза не им харесва това че съм такава защото съм по малка, все аз трябва да мълча и тн.

5.   Не знам колко добра ученичка си, но правописът не ти е силната страна.
А иначе, положението с мен и сестра ми е същото. Все тя е по-добрата, все трябва да взимам пример от нея... А най-дразнещото е, че аз съм голямата сестра, обаче след 20, няма значение. Тя имала по-хубава работа от мен и изкарала повече, нейното гадже се разбирало повече с тях... Няма оправяне! И самостоятелна да станеш, дори и да живееш отделно, пак намират начин да те сравняват. Обаждат ми се по телефона и започват, "сестра ти я повишили в работата! Пък ти, от толкова време на една и съща позиция си стоиш! " и т. н. Какво да се прави, свикваш да си гледаш живота и вече не ти пука.

6.   Авторката : Искам да споделя още нещо винаги когато стане нещо има изцапано петно някъде и тн всеки път обвиняват мен все едно че сестра ми никога не цапа и винаги държи чисто. И когато видят че тя ми прави нещо те го виждат ама нищо не и казват но когато и аз и отвърна защото ме е ядосала тръгват да я защитават.

8.   Според мен ако имаше брат а не сестра, нямаше да има такива проблеми.

9.   Авторката: Защо мислиш така че ако имах брат нямаше да имам такива проблеми?

10.   разбирам те напълно. аз съм на 14. И от мен само изискват и искат да съм като сестра ми но гледам да не им обръщам внимание защото това е временно и това ще се промени когато пораснеш ще се махнеш от там и просто вече няма да се занимаваш с тях.

11.   Разбирам те, трудна ситуация.

12.   Аз ако имам такива родители щях да избягам от вкъщи и да им дам урок но по добре не го прави а просто говори с тях а ако не искат да те чуят говори с някой твой близък