Споделена история от Семейство

Само проблеми и скандали
Здравейте, на 18 години съм и живея с родителите ми и сестра ми, която е на 12. Всичко звучи добре, но постоянно се караме с всички за някакви дребни неща. Всички са срещу мен, винаги аз съм виновна за всичко. От най-малкото нещо става огромен скандал, започва да се крещи, обиди, дори шамари. Не мога да търпя вече... дайте ми някакъв съвет? Какво да правя?

Коментари

1.   На 18 си, изнасяй се.

2.   Доста нездравословна среда, а? Опитай се да бъдеш максимално самостоятелна, доколкото обстоятелствата ти го позволяват и ти е възможно. На 18 години си, предполагам, че скоро ще завършиш. Намери си работа, изнеси се, помисли за образованието си и всичко ще бъде наред. Е, не е голям купон, няма да те лъжа, но поне ще се прибираш в спокоен дом, а не в малка лудница.

3.   Еми на 18 си! Няма кво повече да чакаш,изнасяй се веднага на квартира и си намери работа,за да се отървеш от тия чудовища!!! Аз съм на 22 и имам също опит с такива токсични "роднини",важното е да се изметеш веднага,преди тотално да са ти съсипали психиката!

4.   Ти си на 18,намери си работа и квартира и се изнеси.Вземи си живота в ръце и така....Успех! Ж 56г.

6.   Съветвате дете 11 клас да се откъсне напълно и да живее самостоятелно. Адекватни ли сте изобщо? !
Аз самата живея самостоятелно още от 8 клас, тъй като реших да уча в друг град, но първо: бях на общежитие с още 300 човека на моята възраст, където имаше вечерен час и контрол и е много по-различно от просто квартира, и второ: родителите ми винаги са ми помагали финансово.
Едно е да даваш по 50лв/месец за общежитие и съвсем друго 250 , особено пък когато трябва и да си завършиш СРЕДНОТО образование във времена на пандемия, безработица, неработещи заведения и супер надути наеми.

Моят съвет е да стиснеш зъби докато завършиш. След това се запиши в университет и живей на общежитие, поне в началото, тъй като общежитието за целия семестър излиза ценово като квартира за месец, месец и половина.

7.   Писна ми от такива теми все едно и също.