Споделена история от Семейство

Родители,не целувайте децата по устата!
Децата!Не бива! Да се целуват по устата!
Виждайки как това е интимен акт ,допускан само между мама и татко,те не само изграждат границата си -дете/родител,Ами и се получава онова осъзнаване че това е за големи онова детско ,,иллл" и прочие.А през тийн годините се появява интерес към целувката.Изграждайки границата между родители и деца ,създава точно това - родители и деца с йерархия,а не семейство като сбор от близки хора.Близостта е твърде голяма.
Моята теория е че в първия случай,когато децата биват целувани,те затвърждават че това е тяхното семейство и са си там.
Докато втория пример ,децата знаят че това е тяхното семейство,но те ще пораснат,ще станат като родителите си и ще ги наследят.
Създавайки си свое семейство след време.
Докато сякаш някак си хората от първия пример, малко повече се закотвят във това си семейство.

На животните от потомство 8 им оцеляват най много 3 бебета,без изкуствена намеса.Сурова природа.Не че само за здравето им трябва да мислим ,без да им се радваме и глезим и прочие,но това е на второ място!
Ценете децата си ,грижете се за тях,ама айде да не ги лигавите до толкова.
Не знаете на какво детето ще обърне по голямо внимание несъзнателно.
Целунеш ли го,удариш ли го-някъде в себе си то ще помни.

Разбирам как ви иде да го целунете баш по устата,но това не е начина по който да му покажете че го цените .
И да,не е хигиенично!
Важно е това че то е там,пламъка на рода ви,че ще бъде отгледано,с грижа ,любов,време и здраве.Да бъде добър и силен човек.Не знам дали звучи клиширано,защото аз наистина го мисля.
Все пак не ви е плюшена играчка ,а само по себе си организъм,за когото грижата е на първо място.Усните се смятат за интимен орган и не би трябвало дете да има достъп до тях.
А за ситуацията с ковид,то е ясно дали трябва или не....
Това е моето мнение и аргументи.Какви са вашите?

Тази статия я прочетете!Интересна е и е по темата!
https://ohnamama.bg/lyubopitno/triabva-ili-ne-triabva-da-celuvame-deteto-si-po-ustata-720

Коментари

1.   И аз така мисля, но сега ще ни нападнат, че не сме достатъчно модерни/зрели и там каквото още са им набили в главите ;)

2.   Аз лично не целувам никога децата си по устата, защото са гнусни пипат и ядат какво ли не. Въпреки, че постоянно говоря и напомням за хигиената, резултата пак е спорен.

3.   Бях дете, когато за първи път видях как майката на мой приятел го целуна по устата за сбогом.
Тогава разбрах, че някои родители целуват децата си по този начин.
Минали са над 20 години сигурно, и още помня тази случка...
Не знам, за мен е доста странно да целуваш децата си по устата.
Изобщо не мисля за някакви едипови комплекси и прочие, просто ми е странно и нелепо.
Не знам дали има някаква връзка, но този мой приятел още живее при родителите си, а е на 30г.

4.   Не просто родители, а майки не целувайте бебчовците си по устата.
Те нямат имунитетен отговор срещу майчините си микроорганизми.
По такъв начин се предаватот майка на бебе обикновенно устни и венечно-зъбни инфекции.
Срещу бащата и други хора децата изработват имунен отговор и така трупат имунна памет.
Химичния смисъл на целувката междувъзрасни е обмяна на тестосерон, който макар и малко го има и при жените, а в много голямо количество при мъжете.

6.   Никога не бих си целувала децата по устата. Майките, които го правят, не са наред. Дете се целува по бузите/челото.

8.   Копирам ви най важното от препоръчаната статия!
Изводът е един - всеки родител трябва да прецени сам за себе си къде да сложи границата, как да възпитава детето си и по какъв начин да изразява обичта си към него.
Това нещо от статията обезмисля всички думи които е написал нашия автор!!! Дава ни съвети препоръчва ни статия в защита на съветите си статия в която пише всеки сам да си прецени!

9.   Съгласна. Аз целувам дъщеря си само по бузката и челото. Никога по устата...
Ж 31

10.   Абсолютно гнусно и неуместно е да целуваш детето си по устата! Това е интимен акт между двама интимно свързани партньори.

11.   Нямам деца, нямам мнение по темата. Кликнах от любопитство, и това което веднага ми изникна, е, че целта на темичката е просто да се направи рекламка на някакво кирливо сайтченце.

12.   Този пост е писан от човек, който дори не е бил прегръщан като дете, та за него целувките са още по-скандален изказ на любов.

Много родители и спят с децата си в едно легло, защо не напишеш пост и за това?

Има разлика между дълбока, продължителна френска целувка и едносекундно докосване на устните - да, и двете са интимни, родителя не би целунал друго дете така, разбира се, но връзката родител-дете също е интимна. Явно за българина интимност и любвеобилност може да се прояви само преди непосредственната направа на дете, иначе е пошло и извратено.

13.   Целувала съм големият по устата като беше на около 1 г. Имаше астматични пристъпи и не знам от къде ми дойде като някакъв "ритуал" едва ли не да го целувам вечер преди да заспи с някаква моя си "мантра" че ако има нужда докато спи, да вземе от моят дъх/въздух поне за да има силата да ме събуди.
Звучи странно със сигурност, но откак започнах да го целувам вечер по устата и повтарям тази моя "мантра" никога не се случи да има пристъп докато спи. А с времето се излекува и въобще. Този "ритуал" продължи около 1 г, докато навърши 2 г.
Сега вече си е голямо момче и е напълно здрав, физически и емоционално. А децата до 1 г нямат изградена аура дори, предпазва ги майчината, за това е важно да бъдат около майката през това време.

15.   Още когато родих лекарката ме предупреди да не целуваме детето по устата,защото бактериите и микроорганизмите, които са в нашите уста, могат да разболеят бебето. Оттогава нямаме навик да целуваме детето по устните.

18.   Все още нямам деца, но си спомням как ме цункаше мама по устата. Мил, сладък, топъл спомен. Не разбирам масовата истерия...

19.   Аз съм на 26 и продължавам да я целувам по устните, особено когато не сме се виждали дълго време. И не е нещо което е все по устните а просто ката се случва. Няма нищо интимно, няма нищо сексуално. Няма мисли за такова нещо. Целуването по устните между родител (не съм виждал баща и дете но майка и дете многократно съм виждал, включително и моята майка и аз сме така), е нещо съвсем нормално за много хора. Връзката е специална между родител и дете.

Който е против, най-вероятно не е израстнал по този начин със такъв вид ласки и вероятно за това го намира за странно, ненормално.

Плюс това, пука му на човека какво мислиш ти. Гледай си себе си и своите си контакти с близките.

20.   До 4 от 5:
Приемам написаното от теб като иронична демонстрация, сарказъм относно ширещата се науковидна ПРОСТАЩИНА на 21 век.

Да се прокарват религиозни, сектантски изродщини под формата на научни, медицински "препоръки", със силата на Закон е най-отвратителното оръжие на Сатаната днес. (САЩ е създадена от най-гнусните секти на Инквизицията - мормони, англикани и всякакви други богати психопати-убийци - обобщено ПУРИТАНИ. За тях всяка проява на Любов е "Извращение" и всяко Извращение /содомизъм, зоофилия-кучефилия и др./ е "Божа благословия". Затова и със Закон наложиха насилствено мерзостите си.)

Та, хайде, неграмотни, иди предавай с целувки "тестоСЕРОН", тъй като хормонът тестосТерон няма как да присъства в слюнката ХАХахахаха

21.   5 Автора е много прав. Деца по устата не трябва да се целуват. Имайте граница. Да явно е модерно, но някой се обърнат придставите. Момчета обличат с рокли после защо искат смяна на пола.

24.   12, с детето в едно легло също е извратено. Това, че някои хора го правят, не означава, че е нормално. Като ти доведе лелче на твоите години ще го разбереш.

25.   Айде произведи си деца и си ги отгледай и после да раздаваш съвети.

26.   До номер 3. Майка ми никога не ни е целувала, не само по устата, изобщо. Брат ми е над 30 още живее с нея. Разберете, че единичните случаи не говорят за причинно-следствена връзка. Никога.

27.   до 24

Синовете водят лелчета вкъщи точно, когато им е липсвала майчина обич като са били малки. Компенсация на прост език. Както и при липсващ баща, дъщерите се женят за мъже с 15 години по-възрастни.

За справка => историята на номер 26.

Не обичам да говоря с неподготвени събеседници, не може общата ти култура да се изчерпва с разговори с фризьорката и таксиджията.

Затова по улиците масово човек се сблъсква с намусени, груби и антисоциални, неприятни същества. Защото да показващ обич към малко, уязвимо създание е проблем.

28.   до 20-5. от 4.
Хормоналният тест със слюнка е най-удобният, най-малко инвазивен и най-обективен начин за оценка на хормоналния статус на пациента, защото измерва „свободните“ хормонални нива в организма.
Клинично, свободните хормони се считат за активни хормони, които са на разположение за използване от тъканите. Така че този тест е много по-подходящ за тестване на количеството хормони, доставени до тъканните рецептори, тъй като това е отражение на активните хормонални нива в тялото.

Има два типа хормони, които циркулират в кръвта: свързани и несвързани. Приблизително 95% от хормоните са свързани, което означава, че те са свързани с протеини и следователно не са на разположение за употреба от тъканите.
Останалите 5% не са свързани с протеини. Те са активни и са напълно на разположение за използване от тъканите. Точно тези хормони са в състояние да управляват хормоналните процеси в организма, както и да преминат през слюнчените жлези и да бъдат количествено измерени.

Количествата на измерените в кръвта хормони са далеч по-високи от нивата им в слюнката, но не са обективни за реално измерване на хормоналния статус.

Сега разбрахте ли, че в слюнката има тестостерон и много други хормони, Това което съм пъсал в коментар 4. е самата истина, а не някаква измишльотина.
От 4, който знае и затова пише и знае какво пише!!!

29.   Явно идеята е да не вземе да си помисли някоя кифла нещо лошо за някое момче като види такова нещо. Той да мляска само нея и т.н. Да не го види да проявява обич към друг човек освен нея.
Има разлика от небето до земята между обич между родител и другия пол. Ама чак и да не спят в едно легло... Много като малки са спали с родители си, какво променя това? Ако един човек още от малък не свикне с някаква проява на обич, ще стане студен и копнеещ за внимание.

30.   27, прични да доведеш лелче много, но ти не си професионален психолог, за да го разбереш, а и очевидно не си чела нито една книга написан от такъв щом целуваш децата си по устата и смяташ, че това е нормално. Извратени сте. Намерете си мъже да целувате по устата. Мъжът ти целува ли майка си по устата и след това теб? Сигурно е ок във вашето семейство и да си ляга или с теб вечер, или с майка си... Какво по нормално от това? Още малко и сексът ще кажете, че е ок с деца...

31.   Такива нелепи болни лелки ги дават и във филма “Свекървище” не случайно. Синът отишъл да я запознава с годеницата си, тя му се мята да го целува по устата като първата му любовница.

32.   Надявам се, че всички коментиращи, че е нормално да целуваш децата по устата и да спиш с тях, нямат проблеми мъжът им да мляска свекървата пред тях и да си ляга с нея :).

33.   Добре е майки да не целуват синовете си по устата и бащи да не целуват дъщерите си по устата. Че все едно са мъж и жена. Някой писаха и за спане в едно легло. Аз съм спала много малко пъти така с майка ми, когато сме се били събрали някъде много хора вечерта и не е имало къде другаде.

35.   Възмутена съм колко извратени родители има! Целувките по устата са интимно нещо и са за партньори! Семейното легло е за двамата съпрузи, в него се прави секс, партньорите се отдават на интимни ласки и децата нямат място там! Извратен и неграмотен народ!

36.   Много тук са страшно извратени и си мислят, че това определено означава инцест и други извратени неща. Много ограничени хора. Явно в техните семейства никой не се докосва, прегръща, всичко е стерилно.

38.   И аз мисля, че е грозно родители да целуват децата си по устата.