Споделена история от Семейство

Дело за издръжка и имущество
Здравейте, проблемът ми е следния с бащата на детето ми се разделяме, той не изгаря от особено желание да вижда и гледа детето, в различни градове живеем вече. Аз съм на социално майчинство и искам да ви попитам, макар и тепърва да се консултирам с адвокати, може ли да го осъдя за 500 лв издръжка при положение, че взима 1700 лв, осигуряват го на 2200. Изплаща апартамент, заемът му е 500 лв. Също така съдът може ли да отсъди и някаква част от апартамента, въпреки че има къде да живея, детето е при познато.

Коментари

1.   Брей голяма си сметкаджиика

2.   Ако детето е едно обикновено присъждат около 200 лева, но за част от апартамент и дума не може да става.

3.   До номер 1, да сметкаджийка съм, защото точно такова заслужавате вие мъжете, които уж се тупате в гърдите, че сте велики, а накрая и децата не си поглеждате дори.

4.   За да отсъдят 500лв издръжка, то и ти трябва да можеш да си позволиш да отделяш за детето от своя доход още 500лв. Детето не е само негово то е и твое? Но дори и да си много богата на детето няма да отсъдят 500лв издръжка само от единия родител, отсъжда се и според нуждите на детето, на едно бебе не са му нужни повече от 300лв на месец при двама родители единия ще плаща 150лв. Като поотрасне ще има нужда от спортно занимание, то струва 60лв, може тогава да искаш увеличение на издръжката за половината 30лв.
Сметката е такава ти си на социално майчинство следователно детето ти трябва да се научи да живее със социално нисък стандарт, на бащата ще поискат да плаща половината сума от социално ниския стандарт. И на 200лв издръжка не се надявай.

5.   Чакай около 200 лв издръжка и нищо от апартамента ,на бившия ми съпруг заплатата също е около 2200 бруто и му присъдиха 190 лв ,тва е

6.   Можеш да го съдиш единствено за издръжка, а сумата от 500 лв не знам как я определи. Само ще ти напомня, че и двамата дължите на детето издръжка по равно. Най-вероятно сумата ще бъде 200, максимум 250 лв, както вече ти написаха.
За част от апартамента му изобщо не се надявай, някой ден детето ще му бъде наследник, но ти нямаш нищо общо с имота.

7.   Е, няма да го осъдиш за 500 лв издръжка, как ти хрумна.. Минималната издръжка е 160 лв. Той щом взима 1700,най-много 250-260 да вземеш, но трябва да докажеш разходи по детето за поне 400 лв, за да може той да плаща един вид половината, а ти останалата половина. Такава е логиката на законодателството. За апартамента, може и да ти дадат някаква част, зависи дали е придобит по време на брака. Адвокат ще ти помогне.

8.   500 лв изръжка ?
Не ми се вярва някой съд да присъди подобна издръжка за доходи като неговите

9.   Те жените много здраво освирепяха по издръжки и апартаменти да грабят от мъжете си, ама и на това му дойде края. Великия бг стандарт основан на субсидии от Европейския съюз сме дотук 2020 година приключва всичко. По туризъм се видяхме в ковида колко струваме , по индустрия по икономика , навсякъде пълни нули.
Издръжките за дете като гледам отиват пак към 100 така. Аз пък съм официално безработен, тъй че мойта ще ми види точно дедовия. Има мъж има пари ,няма мъж няма и стотинка тва е положението. Откъде са, не ме питай!
Исляма и той настъпва и от изток и от запад, тъй че положението на жените тотално се сговнява. Тия изхвърляния последниъе няколко години за правата им сега ще им излязат през носа.

10.   "Бащата на детето ми"...значи нямате брак,ама се навиваш да раждаш ей така от някой без да помислиш,че така сега ще духаш супата.За апартамента-той си е негов и си го изплаща,а пред закона ти си никоя,за да искаш някаква част от него.Ако беше в брак можеше да претендираш да останете в него до навършване пълнолетие на детето.... сега не.Един ден като наследник детето ще има дял от него,но ти не.
Издръжка на детето, вече са ти казали-около 170-190 лв. и това е.
Опичай си акъла от тук нататък и бъди умна и уважавай повече себе си-не само да раждаш на някой просто ей така,ами и как да се подсигуриш материално и финансово ...

11.   Пичове, нали ви е ясно, че жените затова се женят и раждат, за да имат кинти и от мъжа.
И като се разделят се почват съдилищата издръжката, ама колко ше мога да му взема, ама защо ми дава само 200 лв издръжка.
Бахти курвенските ценности

12.   Издръжката не се присъжда според заплатата, а според разходите на детето, като разходите се поемат по равно и от двамата, като размерът на минималната издръжка е 1/4 от минималната работна заплата, което става на 152.5 лева на месец.
За да искаш 500 лева, трябва да докажеш, че детето има 1000 лева разходи, като в тези разходи не можеш да включиш екскурзия за двамата, примерно или нова конзола за игри. Само основните неща, като храна, дрехи, транспорт, както и медицински разходи.
Реално - повече от 250 лева, няма да получи ... и тук е важен момент ... детето, освен ако бащата сам не реши, да дава повече.
А ако направиш такава изцепка, каквато направи под коментар номер 3, ще има минималната издръжка и ако бащата реши, да иска пълно попечителство, може да успее да вземе детето и сега ТИ да плащаш издръжка. Съветът ми е следния - Мери си приказките и действията!

А запатат аму може да е и 17000 лева, това не е от значение. Все още не сме изтрещели, като в САЩ, че плащаме издръжки при развод, за да може съпръгизите да имат "еквивалентен стандарт на живот, като този по време на брака". От там идват издръжки от рода на 30-50-100 000 долара на месец, ако се чудиш.

Нямаш никакви права върху този апартамент. А и защо ти е? За да "накажеш"?

13.   Според мен ако апартаментът е купен докато сте били в брак, ти имаш право на половината от него. И можеш да живееш в него докато детето стане на 18 години. Но поговори с адвокат за тези неща.

14.   Имоти се делят при сключен брак и то ако имуществото е придобито по време на брака (говорим за покупка на жилище, наследство не се дели, дори и да е придобито по време на брака.)
По твоите думи ми се струва,че ти не си и не си била омъжена за него, така че пред закона си му никаква и в качеството си на никаква, човека не ти дължи нищо.
Доходите му не са толкоав големи,че да ти присъдят половината от тях (след кредита, ако ти дава 500, за него остават 600-700).
Както споменаха по-горе, максимум 200 лв и то при добро желание. Не вярвам,че ще има истински последствия, ако не си плаща, поне аз не съм чула за такива, така че моя съвет е да се помирите дотолкова,че с желание да ти дава и тези 200.
Българските закони не са като по филмите - в САЩ съпругата има право на половината му доходи като съпружеска издръжка, детската е отделно. Ако можехме да им взимаме по 500 лева като не ни кефи брака, нямаше да има толкова жертви на домашно насилие и да си седят при насилника с години.
А и допускам,че ако и по време на връзката си даваше парите по теб и детето, нямаше и да го напуснеш, така че не знам как се надяваш след раздяла да получаваш нещо, което не си имала и с превилегиите на "негова жена".

15.   "Детето е при познати"
Това защо? Авторке, ако нямате къде да живеете с детето, по- добре му остави на него детето поне временно докато си стъпиш на краката. Иска- не иска, това е и негово дете и трябва да си го гледа наравно. Пък ще му плащаш издръжка ти от 190- 200 лв които се присъждат. Много по- лесно ще ти е така да започнеш работа и си подредил малко живота.
Не е само твое задължение! Оставяй детето на него, щом според мъжете е толкова лесно да гледаш дете и да работиш, или да гледаш дете с 200 лв. нека го гледа баща му, а ти ще го вземаш както съдът разпорежда обикновено за мъжа когато е при майката детето- два уикенд за месеца, с по един ден през седмицата и 1 месец лятото.
И започвай работа. Ще ти е по- лесно да си стъпиш на краката, а и да имаш социален живот.

16.   Писала е, че бащата изплаща жилището. Това означава, че реално той не е негов собственик докато не го изплати напълно и не вземе документ за собственост, независимо дали е ипотека или не. Това пък означава, че тя няма право на дял, защото се дели само общо имущество, а нямаш ли документ за собственост не е твое имуществото. Евентуално госпожата трябва да докаже принос в придобиването на имота. А ако няма и брак, няма и права на съсобственик. А и защо да има - той плащал вноски, тя да имала дял...

17.   Поредната тема, в която милата женица точи зъбки за чужди пари. Това, че си родила дете, не означава, че баща му ще те издържа до живот.
Аз ти предлагам друго решение - стени се и се хвани на работа, малко по малко ще имаш и ти това което искаш. Квартира си намери, евтина. Подреди я и я изчисти да ви е уютно. Единия месец си купи пастор, другия ютия и така.
Другото е деструктивно мислене породено от злоба и завист на основата на "защо той има а аз нямам"
По горе са те посъветвали да му натрапиш детето., ако не го иска просто няма да стане. Не се вкарвай в наглия филм. Човек е по склонен да дава на хора, които имат, отколкото на отчаяните. Защото отчаянието отблъсква..
Не знам дали можеш да ме разбереш. Надявам се, че можеш. Внимателно подбирам думи, които се надявам да използваш.

18.   Много искаш. Не може.