Споделена история от Семейство

Все аз съм лошата с вина или без вина
Зддравейте, казвам се Анонимната. Анонимната, защото ме е страх да си напиша даже и името? ! Тормозят ме доста неща повечето хора мислят че съм лош човек, но аз наистина не съм може би точно хората ме направиха такава. Когато някой ме ядоса дали ще са родителите ми, сестра ми, приятеля ми дори и родителите му аз се държа лошо, да кажем сърдито. После някак си осмислям ситуацията и спирам да се държа така. От много време се опитвам да удържа емоциите си но някак си изобщо не става. Само с държанието си наранявам хората а това го мразя от дъното на душата си но уви го правя всеки път и най-лошото е че го осъзнавам. Например онзи ден бях се скарала с приятеля си държах се лошо и с родителите му защото правят неща които ме изнервят (например майка му отваря пратките ми без да ме пита и ги пробва), сестра ми ми писа за да свърша нещо което тя поиска и аз и казах да не ме занимава с глупости и и се карах докато и обяснявах, по предния ден аз бях вълдушавена че леля ни ни е пратила колети от Англия защото не очаквах все пак не съм обичаното дете от родата нито от на баща ми нито от на майка ми и и се обадих да я попитам къде е за да си го взема а тя ефектирана от нещо ми се развика по телефона и се почивствах зле (може би и го върнах) тя ми каза аз си направих изводите. Днес майката на приятеля ме попита защо се държа така лошо със сестра ми. От срам осъзнала грешката си аз и отговорих че поради някаква причина го е залсужила. Опитвам се да сдържам емоциите си но някак си не мога прекалено много хора ме предадоха и може би това е защитната ми реакция. Но мамка му тези хора не знаят аз какво съм преживяла и ми е още по- трудно. Понякога се държа лошо и с колежите ми защото и те го правят с мен в страха ми да не ме изкарат лоша аз точно това правя и те дали Дискретно дали не ми го казват. Много ми е тъжно чувствам се сама няма една приятелка всичко по една или друга причина се отдалечиха от мен. А аз не предадох нито една дори и да са били напълно сами! Благодаря ви от сърце че прочетохте моята малка част от историята ми.

Коментари

1.   Това е някаква защитна реакция. Нещо ти е повлияло, като малка и сега ти е трудно. Не бади саможивляк! с хора се живее! . По принцип нараняваме най-много хората който обичаме и знаем, че ще ни простят. Живота е кратък! Започни да се държиш добре и с нормален тон да казваш когато нещо не ти харесва.

2.   Така се държат параноичните шизофреници, прочети по темата. Те са "по- добре да ударя пръв, преди другия да ме е ударил"
Все им се струва че, някой заговорничи против тях, някой ще ги атакува словесно или дори физически т. н. И атакуват те първи един вид.

3.   Съгласна съм, но някак си ме изнервят държанието им.. Аз се държа по същия начин (добре) а майката на приятеля ми не.. не мога да казвам това което не ми харесва та те очакват да се съгласявам и да правя всичко което те искат..

4.   Аз пък ще ти кажа, че има хора, които са недоволни каквото и да е. При мен пък родителите ми, каквото и да правя, хубаво или лошо, няма значение, те се са недоволни. И президентът да съм пак ще намерят нещо, което да ми натякват. Може би си чувствителна и това е защитна реакция. И аз съм така. Като някой ме раздразни или разстрой, и аз се държа така, чувствителна съм и всичко тая вътре в мен. Никой не ме разбира.

7.   Да .. но има и друго честно казано след като споделих тук и след първия прочетен коментар за Който ужасно много благодаря от сърце аз се успокоих препрочитах го и препрочитах . Чувствам се добре и спокойна усмихвам се на всяко нещо което ми препречи пътя. Благодаря ви за болезнено искренните коментари

8.   Тази история е подобна на моята! Даже аз се чудя дали съм луда, с това което правя. Само проблеми покрай мене. Но всеки преминава през този етап, въпроса е как да заобиколим лошото

9.   Няма нишо, просто си по-емоционална.