Споделена история от Семейство

Цветно име за момиче - моля за помощ !!!
Здравейте на всички . За първи път пускам тема в форум или сайт , но ето че все пак най сетне се реших .На 25 съм , от Пловдив , и съм омъжена от около 3 години . Та към въпроса и повода за темата - със съпруга ми очакваме първото си дете , което наскоро разбрахме че ще е момиченце . И понеже се очаква да се появи покрай Цветница ( края на Април ) , да не говорим пък че и неговата , и моята майка са със цветни имена - Виолета и Маргарита, та ..... Решихме да кръстим и дъщеря си със цветно име . Като засега вариантите ни са следните :

Ралица
Невена
Елица
Лилия
Биляна
Росица

Кое от тези имена най много ви харесва , и защо ??? Предварително благодаря на всички коментирали !!!

Коментари

1.   Всичките са хубави аз нося името Лилия, което и от имената да изберете няма да сбъркате. Може и на някоя от бабите да го кръстите ако искате да ги за радвате решението си е ваше. Ето още няколко предложения Невелина разновидност на Невена, моя приятелка се казва така , Калина, Цветелина, Детелина , Далия,

2.   Здравей и честито! На мен Биляна ми допада най-много, славянско и благозвучно име. Иначе моята дъщеричка се казва Цветелина. Да живеят цветята! :)

3.   Много обикновени имена пффф....
Аз бих ви предложил за име Лариса или Жасмин!!!
Много по подходящи са!!!
А това с имената на майките са глупости от миналото, кой изобщо спазва тези оживели традиции през 2020г., млади хора сте и не мога да повярвам, че робувате на вехти традиции и се съобразявате с празник!!!
Бъдете по отворени към света и граждани на света!!!
И не си ли твърде млада да си майка само на 25г. си много странно за къде бързаш, аз не мога да си представя, че на тази възраст искате да градите семейство!!!

7.   Харесвам името Ралица и до голяма степен това се дължи на няколко жени със същото име, които съм срещала в различни етапи от живота си и са ми оставили невероятно впечатление. Самото име звучи зареждащо, енергично, твърдо. Готино ми е да го произнасям. Пък и поемата на Славейков не е лоша, хаха.

Харесвам Лилия, заради цветето и бонуса е, че ще се произнася лесно на чужди езици, което вече за доста родители е важно.

12.   Колко мило! Честита радост! И всичко да мине добре и момиченцето да е живо и здраво! Всички имена са прекрасни! Давам три цветни предложения и от мен:
Роза
Цвета
Мая (ако се роди в първите дни на май)
Но най-любимото ми е Елица.

13.   Допълвам поста си. Далия също е хубаво име.

14.   Аз съм Росица. Негативни страни:
1. Повечето хора не знаят, че празнуваме на Цветница и често са ме питали защо и кое е цветето, на което съм кръстена.
2. Имах много прякори... Росица Спица, Росица Ци*а
3. В чужбина никой не може да го произнесе, това Ц, много сложно им идва. Навсякъде, където трябва да запишат името ми, трябва да показвам документ, защото както и да го произнасям го пишат грешно. На латински е Rositsa.
4. В Италия си помислили, че съм някаква снобарка и карам хората да ми говорят на фамилия. Роси е като "Иванова" там.
Позитивни страни:
1. Харесвам легендата на името за горящия храст и Исус.
2. Хората много се впечатляват като им кажа, че името ми означава сутрешен дъжд.
3. Трите ми имена са идентични с тези на баба ми. Аз наследих професията й и името ми е познато в средите с добро.

16.   Не мога да разбера що за хора сте, че не можете и име на детето си да изберете сами? Този въпрос си го решете с мъжа си, не с мнението на непознати хора.
А като толкова държиш - аз харесвам Явора.

19.   Трендафилка!

20.   Биляна :)

21.   АнжЕла

23.   Друг вариант : Цветомила - нежно, красиво, слънчево....

24.   Само да не е Амая, Кая, Браная, Калая и т. н.

25.   От изброените - Елица и Биляна.
Също и Цветелина, Цвета, Диляна.

26.   До 14 Аз съм Росица, не познавам такова цвете и не празнувам на цветница, та кое е цветето???? Не познавам и легенда за горящия храст и Исус. Моля да ме информирате, защото освен мен и чичо гугъл не знае такова нещо.
Нямала съм прякори от дете съм уважавана! А името ми не означава сутрешен ДЪЖД, росата не вали, тя е вид конденз и на всички езици си има дума за роса, не е нужно да лъжем, какво е роса.

27.   Невена и Лилия ми звучат най-нежно и красиво.

28.   Честито!
Ралица, няма по женско и силно име, българско е, познато и на Запад. Имахме дълги години българка журналистка водеща на централната емисия в CNN с това име. Западняците го произнасяха правилно и с ударение на втората сричка.

29.   За мен най красивото цветно име си е Цветелина . А и имената на майките ви също са много красиви , така че май което и цветно име да изберете - няма да сбъркате , и така .

30.   Лилия :)

32.   Харесвам Елица, Росица и Калина. И галените на тези имена ми харесват. Леко раждане и здраво и красиво бебче!

33.   Розалия, Розалина, Камелия, Диляна, Вероника, Цветина . Към номер 3 и какво им ма имената ти като искаш кръщавай си децата с чужди имена живеем в България и трябва да ценим българското? И дали за авторката е рано да има дете или не това си го решава тя, моя съученичка роди първото си дете на 24 второто на 26, но това не и попречи да има и кариера, даже паралелно с майчинството започна бизнес за здравословни продукти, в момента децата и са на 3 и 1 г., моя приятелка роди преди 7 месеца дъщеря си след вече имаше 3 г. опит в голяма компания. Откъде знаеш, че няма хубава работа и не гради кариера? Аз също копнея за рожба, но още изчакам, за да има как да я подсигуря.

34.   26, Росица си идва от "роса", иначе и аз не знам легендата. Но имения Ви ден е на Цветница, защото тогава не празнуват само хората с имена на цветя, но и всичко, свързано с растения. Явор е дърво, не цвете, но хората с това име също празнуват на Цветница. РосиНа също е хубаво име.

35.   Ружа, Албена, Виола, Латина, Ива от планинска върба, Иглика,Ахинора, Пламена, Сияна, Цветослава всички имат имен ден на Цветница.

36.   Лора, Венелина, Венцислава, Малина.

37.   Съветвам ви името да е лесно за произнасяне и писане и на чужди езици. От личен опит ти го казвам, светът става все по отворен за общуване и едно сложно даже и красиво българско име с букви ч, ц, ж, щ и.т.н. например ще донесе куп неприятни моманти за детето ви.
Мъж живеещ в чужбина

38.   Цветелина, Лилия, Маргарита, Виолета

39.   Към номер 37 някои от имената се произнасят лесно и на чужди езици като Лилия на английски е Лили както ние казваме на галено, Маргарита, Виолета, Виола и Вероника ги има също с доста държави , Роза и някои от производните и също.

40.   37, много малко имена отговарят на това условие, почти няма такива, които да са лесни за всички западни езици, те също са много различни помежду си.

41.   34 не приемам това за логичен отговор, явора поне е растение и цъфти, росата какво растение е? Можеш ли да кажеш нещо друго, което не е растение, не цъфти и празнува на цветница? Жените с име Капка празнуват на Йорданов ден!!! Как така капките не са свързани с цветница, а росиците ги свързвате с цветница?
Дано 14 разкаже притчата и ми отговори, какво цвете е Росица.

42.   Здравейте - засега остават три варианта. Невена, Лилия и Елица. Кое от трите имена най много ви харесва?

Авторката

43.   Елица :)
Елина също...

44.   И трите са хубави, което и да изберете няма да сбъркате.

45.   Избрахме Елица - благодаря много на вси4ки коментирали .

Авторката

46.   Елица

47.   Прекрасно име! И галеното Ели е много симпатично. Леко раждане и живо и здраво бебче!

48.   До номер 16. Разбира се, че ще го решат с мъжа си но какво лошо има да се допитат и до мнението на други хора. Аз не виждам нищо лошо.

49.   Росица ми харесва. Леля ми се казва така.

50.   До номер 14. Коментарът ти ми прилича на заяждане. Какво от това, че някой е написал, че името Росица означава сутрешен дъжд. Всеки пише това, което знае, защо някой да лъже.

51.   Невена

52.   До номер 14. И да е лъжа, че името Росица означава сутрешен дъжд на мен тази лъжа много ми харесва, защото звучи много красиво.

53.   Е, Росица идва от "роса", а росата може да се определи като сутрешен дъжд по начина, по който изглежда. Като цяло са много красиви тези имена, които са свързани с цветя и природа.
Името, с което са кръстили детето, идва от "елха", "малка елхичка" и също е прекрасно според мен :) Да си го носи със здраве детенцето ;)