Споделена история от Семейство

Нужда от мнение
Привет читатели ! Искам да ви разкажа някой неща и да потърся вашето мнение за тях . Аз съм жена на 26 години , от 5 години сме женени с съпруга ми . Бременна съм в 6-я месец и както се подразбира не ходя на работа , а си стоя в къщи ,само той работи . Докато е на работа се случва много рядко да ми се обади,за да ме чуе как съм или ми звънни само,ако има нещо . За разлика от мен , звънни по минимум 2-3 пъти на сестра му , която е по-голяма от него (той е на 33, тя на 38) . просто няма ден ,в който да не и се е обадил . Аз също имам брат ,но с него се чуваме през 2 дена ,не всеки ден по минимум 3 пъти ,че понякога и 6 пъти .....Дразни ме факта,че на нея може да се обади 3 пъти ,а на мен нито веднъж. Другото е ,че когато му пиша нещо ,не ми отговаря ,прочита го без отговор ,а в същото време пише с други хора и на тях отговаря . Чака ме бебе ,не се сеща да се обади,за да чуе как съм ,имам ли нужда от нещо . Не се държи лошо с мен в къщи ,отделя ми внимание ,но тези неща много ме дразнят ( може и аз да съм в грешка ,но ...) Преместихме се да живеем в друг град заради неговата работа , купихме си жилище с помощ от родителите , грижи се за мен ,когато имам проблем ме изслушва,дава ми съвети ,когато се скараме в повечето случаи като намери вина в себе си ми се извинява ,дори и да не се извини идва при мен. Но ме дразни факта че обръща повече внимание на сестра си ,и ако има проблем търси решение от нея ,не от мен .....

Коментари

1.   Зарежи го, щом още от сега преди да се е родило бебето не му пука за теб, след време си представяй какво ще е.

2.   Сестра му му е сестра, не любовница. Вече и от сестрите ли ревнуваме?
И това че по цял ден си стоиш вкъщи без занимания те кара да си мислиш глупости. Чети книги, намери си хоби... остави момччето да диша.

3.   Търсиш си проблеми там където ги няма, вместо да се радваш, на новия си дом на щастливото си семейство вечер, на бременността си ти имаш нужда от проблеми и си измисляш такива.
Отношенията на хората с брат/сестра се възпитават в семейството от ранно детство, теб са те възпитали да си средно близка с брат си и да се чувате на два дни, него и сесрта му са ги възпитали да са по близки и да се чуват по често, да си говорят по често, това е.
Разбирам че искаш той да е само твой, но той е им и други роднини, ако продължаваш да го обсебваш можеш само да си развалиш отношенията с него. Имаш ли си представа колко жени на този свят нямат това което имаш ти? Радвай се на това, което имаш.

4.   Явно имат по-силна връзка. Баща мибе бил 18 годишен, а леля ми на 13 години, когато губят баща си. Той много бързо става глава на семейството и започва да се грижи за нея. Сега са на по 50 и двамата, със семейства, но отново той се грижи за доста неща около нея. Всеки ден се чуват по няколко пъти. Има причина някаква.
И аз съм бременна, но в края на 4ти месец. Ходя на работа, като този месец е пълен кошмар. Много се изнервям и често плача, заради стреса. Хормоните ми бошуват и не мога да се контролирам. Мъжът ми иска да излезна в болничен до края, но за сега нямам заместник, а работата е отговорна.

5.   Имах подобен "проблем" с моят мъж и неговата сестра. Предпочетох да си мълча и да наблюдавам за да съм сигурна защо и какво в същност се случва. Исках да си изясня дали е емоционално зависим, манипулиран, т. н. или просто са добри приятели.
Никога не поставих под въпрос пред него, наблюдението и анализа винаги са по- добрият вариант за реални изводи.
Определено беше манипулиран от сестра си моят мъж. И определено той не виждаше, не си даваше сметка за това. Така че, беше още по- важно да не го конфронтирам, да не поставям изобщо директно въпроси или да се опитвам да му показвам къде, какво и как му бърка в мозъка/мислите.
Започнах просто да коментирам мои си мнения когато виждах че, той препредава нейни вместо свои. Така провокирах у него раздвоение и собствени разсъждения. Тя разбира се, усети че, "губи" безусловното му емоционално подчинени (разликата в годините им е много голяма, на практика може да му бъде майка) и пробва с мен. Като змийче, с усмивка и "приятелски" намек се опита да ми вмени вина за бившата му (дори не се познавахме когато още е имал отношения с нея) също че, те (бившата) вече не поздравявала сестрата заради нас и това не било добре. Нямам абсолютно никакъв проблем с бившата му, те са приключили много преди да се познаваме, жената си е със здрава психика, дори си се уважаваме от дистанция. А сестрата никога не е била в добри отношения с нея, но се опита да я използва за да ме "разклати".
Не реагирах обаче както тя очакваше, изобщо не коментирах дори пред мъжът си случката. Нейната идея беше да се възмутя, да говоря с него, да изглежда едва ли не, че въобще ме занимава мисълта за бившата и така да поставя сама семето на недоверието между нас. Но тогава поне ми даде ясен сигнал че, ще подкопава дори с измислици, долно, с интриги, няма да пусне от захапката си брат си. Поигра си на детектив, открих случки как преди му е подливала вода, неща които тънко му е отмъкнала или препречвала пътя за да не постига и започнах да говоря на подобни теми с него връщайки го към спомените му назад във времето. Така той започна сам да си дава сметка за много неща. Дори се върна в спомен от детството си в един разговор и се сети за дребнаво случка която в същност много добре разкриваше още тогава образа на каката.
И се стигна дотам да се усети че, е подписала вода на бившата му връзка, чак тогава му сметнат за случката- беше подходящ момент. Съвсем спокойно му казах, ей така между другото, като да не е било нещо важно, той схвана веднага намеренията и. Нищо не каза, но погледът му и мускулите на челюстите говореха повече от всякакви думи. Малко след това се случи да има неясноти около един имот и там вече той напълно осъзна че, тя цял живот е била като паразит на негов гръб, буквално от дете го е ползвала да постига цели, включително да блокира негови пътища просто защото не може да приеме той да е "по" с нещо.
Тя никога не е имала стабилна връзка, с мъж до себе си. Има мъж, но всеки в дома си. Не живеят заедно, а уж щяха, години вече са така.
По повод неяснотите около имота накрая, аз му казах да си запази душата чиста, да не влиза в спорове, да и остави шибаният имот (беше започнала да интригантства срещу други роднини за да изглежда жертва, това е слабостта на мъжът ми, да помага на слабите) и да си пази усмивката. Но точно по този повод най- накрая я вида в истинския и блясък и се отврати... Не заради имота, а защото най- после си даде сметка за всичките и манипулации през целият му живот.
Беше решил да "Ще я навра в кучи задник" но го спрях. Говорихме, няма смисъл да си трови съзнанието и стига до скандали, думи и действия които остават регистрирани и променят човека.
Да спомена само че, майка им няколко пъти е намеквала да внимавам с каката... Не е влизала в подробности, но намекваше достатъчно ясно жената.
И така, сега се чуват по празници, понякога и между другото, но за него тя вече е просто дъщерята на майка му.
Препоръчвам ти да не влизаш в пререкания с мъжът си! Наблюдавай, анализирай, прави си изводи и действай според тях!

6.   Хайде сега представи си, че ти звъни 5 пъти на ден- за какво ли? След като вечер се прибира у вас? Обаче ги няма всички тези положителни неща, които си изброила. Ще се чувстваш ли по-добре? Защо трябва да се дразниш от нещо, след като имаш дом, мъж, ще имаш и дете, неща, които много други жени нямат? Ние с мъжа ми се чуваме само при наистина необходимост, може и на 2-3 дни, а не да си чешем езиците просто ей така. Не ревнувай от сестра му и не си търси дразнител.

7.   Права си. Не е нормално да обръща толкова внимание на сестра си.