Споделена история от Семейство

Едно разпадащо се семейство....
Здравейте, пише ви едно 19 годишно момиче с сълзи на очите. Баща ми и майка ми от доста време не се разбират но тези днш е просто някакъв ад вкъщи. Баща ми има проблем с алкохола от доста време, но напоследък зачести с приема... Аз почнах да се затварям в себе си имам чувството, че ще изпадна в някаква депресия още малко само като ге чувам как се карат. Баща ми го уволниха от работа. Майка ми иска да се разделят, но той не иска. Аз не искам семейството ми да се разделят. Доста трудно приемам тези неща, емоционален човек съм всичко изживявам вътрешно. И не знам какво просто какво да правя. Искам да поговоря с някой и да ми олекне. Но знам че пак нямо до се променят нещата като си излея мъката. Най- много ме е страх да няма фатален край. Да някои ще кажат, че съм голямо момиче почти на 20г. но искам нещата да се оправят. Той винаги отрича, че е пил и, че е пиян... Много е зле положението ще съм ви благодарна за съвети.... Извинявам се ако съм допуснала правописна грешка някъде.

Коментари

1.   Ако имаш съпруг безработен алкохолик (защото баща ти е точно такъв) , мислиш ли, че ще можеш да го търпиш цял живот? Нещата няма да се оправят, колкото и да искаш. Даже ще бъдат по-зле. Майка ти не е длъжна вечно да търпи и да го издържа. Тя има право да го напусне и да си продължи живота спокойно. На практика семейството ви вече се е разпаднало, приеми го като зрял и разумен човек.

2.   Убедете го да се лекува.

3.   Не си момиче, а пълнолетна жена. Изнасяй се от вас и ги оставяй да се оправят.

4.   Здравей, разбирам те, нашите се разделиха, когато бях на 18. Проблема беше, че баща ми разви шизофрения, продължихме да се грижим за него, но майка ми вече не искаше да бъдат заедно. Много тежко също преживях раздялата въпреки възрастта си и все още ми е понякога мъчно, въпреки че минаха над 8 години. Искам да ти кажа, че всичко ще бъде наред, дори вашите да се разделят ще е за добро и за твое спокойствие.

5.   Чудя се колко ли деца живеят в подобна приказка ма ужасите... Пържещи се в собствен сос, без да могат да разберат истинските причини за нещата които им се случват. А как да се бориш с нещо което не виждаш, не разбираш?

Ще ми се да ти кажа нещо позитивно, но ще е поредното клише което чуваш. Истината е, че вашите са тръгнали по нанадолнището и шанса нещата да се нормализират, е минимален. Все пак ти желя късмет и сила. Ще имаш солидна нужда от тези двете занапред.

6.   Аз на 17 годишен отдавна си бях бил камшика.
Никакво момиче не си, а порастнал търтей.
Единственото което те интересува е баща ти да ти осигурява храна вода и покрив до смърт. Да ама сметката ти е крива, щото той не е вечен. И вместо да се кръстиш и да заравяш главичката в пясъка като щраус, вземи се в ръце и търчи на квартира, да бачкаш и да плащаш ток вода тв и интернет да видиш как е. Така изкарай няколко години и тогава плюй!

7.   Не искам да те отчайвам, но вашите вече са разделени. Може би все още не документално, но емоционално вече не са семейство. За това, опитай се да приемеш нещата и намери начин да продължиш напред. Не си малка вече, време е да се концентрираш върху своя живот, потърси начин да станеш независима и да се изнесеш от вас. Майка ти и баща ти няма да се оправят. Или ще се разведат или ще са нещастни, но няма да е както едно време.

8.   Наистина ли искаш да живееш в този ад от скандали и пиене, вместо просто да се разведът? Семейството ти отдавна се е разпаднало. Не е нужен документ за доказване на това.

9.   Стой при майка си, пази я. Не напускай дома.