Споделена история от Семейство

Магии
Здравейте, ако може някой по-компетентен да ми помогне. Преди няколко години една жена срещна майка ми и беше и обяснила как баба ми (майката на баща ми) и леля ми (сестра му) ни правят магии. Думите и се потвърдиха с факти от живота ни които тя няма от къде да знае. Когато научих това си припомних как когато бях малка баба ми ми беше ушила олекотена завивка, но винаги когато се завиех с нея ме носеше нещо, все едно беше забравена игла вътре. Ня съм си помисляла, че може да е магия или нещо такова и от тогава просто го прибрах и не съм се завивала повече с него. Но когато научих какво е казала жената на майка ми реших да извадя отново одеялото и да го прегледам цялото и да извадя изкара, защото съм чувала, че това е магия за безплодие. Изкарах го. Постелих го на земята и започнах да търся, но когато се загледах видях че цялото одеяло е общото със бял конец и след това повторено с червен. А червеният цвят не се връзва с цвета на завивката (преливащо- синьо, розово, лилаво). При което отново я сгънах и прибрах и повече не съм я пипала. Наскоро баба ми почина, а знам, че когато това се случи магията спира да действа, но леля ми си е жива. Замислям се да го изхвърля. Ако може някой по-компетентен да каже дали е магия изобщо това и как трябва да се действа с това одеяло. Трябва ли да се изхвърли или не? И действат ли все още магиите които са правили след като едната вече не е сред живите?

Коментари

1.   за да не притесняваш, изхвърли го, и си гледай живота.

2.   Щом имаш подобни съмнения, най- малкото е възможно сама да се програмираш в режим "омагьосана" така че, подкрепям н 1.

3.   магии, врачки, гледачки, книги, предмети веднага ги хвърли, унищожи. Това носи проклятие, болести и теготии. Хвърляй.

4.   Да, вид магия е, за добро се шие, нарича се на дете за здраве, дреха с бял и червен конец. Всяка година мартеничката е същата магия, бял и червен конец наречен със здраве. Но разясни какво точно чувство е "да се носиш върху игла" изречението не му разбирам смисъла? И защо баба ти или леля ти ще правят на теб като дете магия за лошо? Каква е логиката на детенце да правят магия за безплодие, да е направено на жена, магия за безплодие разбирам, но на дете?

5.   Пусни го в река или в течаща вода да го отнесе. За да си спокойна.

7.   От Авторката
До номер 4
Телефонът ми е направил автокорекция. Исках да напиша "ме бодеше игла" а не " ме носеше игла"

8.   На баба ми й сложиха карфици в храната. Правели са й магии. Магиите действат. Много страшно нещо. Ужас, ужас.