Споделена история от Семейство

Кога идва времето за дете?
Здравейте :)
На 26 години съм, приятелят ми е на 25. Заедно сме от малко време, но нещата помежду ни са чудесни, спокойни и уравновесени. И двамата сме със стабилни професии, с месечен доход около 3000лв, така че това не ме притеснява като фактор. Имаме и къде да живеем, макар да не прекарваме всяка вечер заедно, всеки все още си живее официално отделно.
Въпросът е, че, честно казано, на мен си ми е време за дете и искам да е с този човек. Реално погледнато, няма какво да ни пречи да си направим, стига да не излязат неочаквани здравословни проблеми в последствие.
Страх ме е обаче, като повдигна темата да не си рече човекът, че съм психопатка и да си вдигне багажчето и да ме остави. Приказвали сме си, разбира се, че си подхождаме страхотно и връзката ни още от началото започна с идеята да е дълготрайна, все пак и двамата не сме на 15 години и знаем какво искаме. Но ако има тук някой мъж, който може да изрази мъжко мнение за подобна ситуация, ще съм благодарна.
Ясно е, че в крайна сметка всичко е строго индивидуално и интимно между двама души, но е добре да чуя и е едно две странични мнения дали да не изчакам още време с разговорите за деца :)

Коментари

1.   Мисля, че ви е време. Само на твое място бих почакала още малко да го опозная и вероятно да имаме поне брак. Аз така направих. Детенцето ни е вече на 3 години и половина. Работа, дом, всичко сигурно и спокойно. А и вие взимате повече пари от нас, ние с по-малко, но пак живеем добре и спокойно. Тъй че... въпрос на желание от ваша страна. Успех!

2.   Моят съвет е да изчакате, аз на 25 и лично за мен ми беше рано да имам дете.

3.   Аз бих изчакал поне до 60 65 години . не ми е време за деца - на 27 съм в момента

4.   25 е много рано любов!

Според мен за деца е подходящо да е след 33г.минимум!!!
Живеем в 21век!!!

М20г

5.   Мъжете на 25 не желаят, но има и млади таъкоеци. Защо не го питаш. Мъжа ми на 30 беше като за говорих за деца, тогава и двамата не бяхме готови още, чак след 3г го направихме. Можете и бавачка да наемете щом имате добри доходи, иначе майчинството си е мъка на моменти и в такива моменти се питам защо ми беше, иначе децата са хубаво нещо. Ние имаме две, до 30 ги бях родила вече. С децата живота става по неспокоен и си леко вързан.

6.   Всичко е хубаво - само изчакайте да поживеете малко заедно. От една страна така ще се опознаете като хора и ще можете ясно да прецените дали ще “мелите брашно”, отговаряйки си на доста въпроси, които водят до скандали, ако възгледите са различни - кой ще готви, кой ще чисти, кой ще гледа детето, кой ще пазарува, заедно ли ще го правите, кой колко е разхвърлен или подреден, кой колно спи, на кой колко му се излиза... Някои връзки стават още по-прекрасни, когато заживеете заедно, но някои се провалят - хората се приемат за даденост, наглеят, отпускат се...
Второ, имаше скоро тук една тема - проблеми със свекървата след като заживели заедно. Разбрала жената, че сина й се е обвързал сериозно и решила да трови. В такива моменти е много важно дали си с мъж на място, който ще постави майка си на мястото й, ще ви защоти и ще й наложи граници или ще е мамин муньо дето ще ти вика да търпиш и че тя ще казва у вас как ще се случват нещата и как ще се възпитават децата.
Опознаваш човека истински само когато заживееш с него - другото си е гадженца, които излизат заедно и правят секс. Аз също като номер 1 смятам, че е редно след брак да се ражда и не бих забременяла от някого, ако си нямаме доверие да сключим такъв, но това е въпрос на гледна точка.

7.   Годините не са толкова от значение, човек никога не е "готов" за деца.

Проблем според мен е това, че не живеете заедно и за мен лично е БЕЗУМИЕ да се съдава семейство ако не сте живели поне някоя и друга година заедно.

Това да си гадженце с някой и да живееш с някой са две КОРЕННО различни ситуации.

Братан.

8.   Време е, даже закъснявате, на стари години е по трудно. Действайте по въпроса, нали знаете как се прави бебе!?

9.   Абстрахирай се от възрастта като фактор. Най-приятелски те съветвам да изчакаш времето, когато ще бъдете заедно в едно домакинство. За мен това е един от основните препъни камъни за една връзка. Битовизмите убиват любовта, разходите товарят също. С мъжа ми живеехме близо 3 години самостоятелно преди да се решим за дете. В началото бе война, което е нормално. Успех.

10.   Давам ти пример, като мъж на 27, тоест почти колкото вас. Ако сме от малко време и почнеш да ми говориш, а да не говорим и да ми намекваш за деца, то директно си тръгвам. На вас само това ви е в главата. Ето вижте се.
Още не сте живяли заедно ти вече си сигурна, че искаш дете. А него не го ли питаш иска ли не иска ли?
Ти за себе си си решила и треа да стане на твойто щото видиш ли ви било време. Да, жените сте ограничени наистина откъм време, но ти дори не познаваш човека до себе си. Всичко е цветя и рози първите 2 години. После да почватв да се оплаквате как мъжът не ставал и не знам си какво.

11.   На 25 му е рано още за дете, особено днес, мъжете се решават по-късно на тази стъпка. Не повдигай още въпроса, макар че ти чувстваш, че си готова.
Ж 42

12.   Не знам как се чувстваш готова при положение, че не сте живели заедно. Не познаваш един човек и не знаеш каква ще бъде връзката ви преди това.

13.   Първо заживейте заедно двамата, вижте как ще ви се получават нещата и тогава мислете за дете.
Едно е да сте заедно вечер и после всеки да си се прибира вкъщи, друго е да сте семейство (подписът не е задължителен), да се справяте заедно с всички битовизми и т. н. Като заживееш с някого, ще видиш колко е различно всичко. Дай си време да поживеете само двама и тогава ще разбереш дали сте готови за дете или не.

14.   Как дали идва. Просто се случва.