Споделена история от Семейство

Към мъжете : Бихте ли били с жена която е разхвърляна
Здравейте. Искам да се обърна към мъжката аудитория: бихте ли били с жена, която е разхвърляна и къщата и не "свети", но ви обича много, обгрижва ви, държи на Вас, готви ви?
Какво е вашето мнение?

Коментари

1.   1 щом не "свети" къщата и, за какво объркване говориш като къщата и отразява душевността и. За манджите да не говорим че, при вида на къщата, може и да му се догади ма човек.
Иначе като цяло за общ дом са общи и грижите по него.
Но на гости...ами това.

2.   Жена съм и съм разхвърляна. Чиста съм, обичам чистотата, но имам повече лични вещи и не винаги го връщам на мястото след като ми трябват. Имам приятел с който живеем заедно, свикнал ми е че съм такава.
Според мен има такива хора, които са напълно окей ако не е перфектно подредено. Аз винаги съм смятала, че ако някой иска да е с теб ще е защото му е приятно покрай теб.

Според мен, щом ние живеем заедно- значи може да си намериш някой, който да е ок с това. Но разбира се без някакви крайности, защото липсата на хигиена или някакви мизерни неща вече не минават към разхвърляност.

3.   Ако обичаш някого го обичаш такъв какъвто е...Това,че някой е разхвърлян не ми пречи да го обичам и да живея със него!

4.   С българка не!

5.   Зависи какво имаш предвид под разхвърляна, но въпреки всичко за всеки влак си има пътници.
Повечето мъже дори не им харесва да живеят с прекалено подредена жена, защото винаги идва момент в който те също трябва стриктно да спазват измисления от нея ред. Якето си няма да имаш право, да оставиш за малко на стола, то трябва да е закачено на третата закачалка отляво, независимо дали става въпрос за пет минути. Гардероба ти винаги трябва да е под конец, трябва във вторник да си със синия пуловер, нямаш право с панталон да седнеш на леглото за да си обуеш чорапите, излиза се по чорапи вън на двора и там се обуват обувките, не трябва и да си помисляш да влезеш с обувки в коридора независимо че е само за да вземеш ключа за колата. А най ми харесва правилото вечер се събличаш да правите любов и преди това трябва да си сгънеш дрехите после да ги оставиш за пране и можеш да пристъпиш към любов по правила. Такива и подобни правила трудно се изтърпяват.

6.   Грижите по доча трябва да са общи, но аз не бих живяла с разхвърлен и мръсен човек, камоли да му ям манджите - то ще ме е гнус. Имам колежки, които поддържат адска мръсотия у тях, разхвърлят. Същото е и с личната хигиена - не си мият косите, като влезеш след тях в тоалетната и мирише адски лошо само от това, че са си сваляли гащите...

7.   Ако се махне "с" от заглавието, ще придобие съвсем друг смисъл.

8.   Много интересно заглавие. Ами не е важно дали е разхвърляна или не . Важни са качествата които има . То и аз съм разхвърлен. Не ми е проблем - така ми харесва.

9.   Ами аз съм си разхвърляни, с деца сега не успявам съвсем всичко да свърша. Мъжа ми е мрънка дори за разпилени играчки по пода. Очакват комфорт, но друг да държи хигиената, а те да разцъкват игри.

10.   5 Твоята жена ли ти казва правилата? За нея ли говориш?

11.   Имах такава съквартирантка в общежитието в Студентски град, по-разхвърлян и мизерен човек от нея не познавам, не преувеличавам.
Истински странното обаче за мен беше, че нон-стоп и тичаха момчетата подир задника, а тя хем беше мизерна, разхвърляна, мързелива (дори я мързеше да се изкъпе), хем дебела и грозна. С акъл също не може да се похвали. Хората покрай мен, които също я познават, също не могат да си го обяснят...
Не пожелавам на никого такава жена/приятелка/съквартирантка. Беше ме гнус от нея.

12.   Аз съм разхвърляна и мъжът ми е вече 5 години с мен. Когато се нанесох при него, домът му беше като лаборатория. Сега е съвсем друго. Обаче не допускам да не е чисто - пускам прахосмукачка и пера често. Само прозорците ме мързи да мия. Просто разни вещи са пръснати насам-натам и гардеробът също не е особено прилежен. Когато нещата са подредени / скрити по шкафовете, не мога да ги намеря. В началото мъжът ми се опита да ме превъзпита, но накрая свикна с моя начин на живот и всичко е наред.

13.   Ако една жена няма добри домашни навици, а е разхвърляна навсякъде из къщи, за мен такава жена не става за нищо. Идвали са ми на гости за по няколко дни, защото живея в град който е туристически и има какво да се види, но аз им наблюдавам поведението, не вторачено разбира се, и бързо ги преценям дали стават за съвместно съжителство. Какво значи обича ви, държи на вас. Тя може да се прави, че ме обича и държи на мен заради изгодата която получава, че живее с мен. За мен най-важното е една жена да има вкус за добре поддържан дом. Ако това качество й липсва то тя има и много други недостатъци. Такава жена е и мързелива, ще остави неизмити чинии в мивката, огледалото в банята е изцапано и тя я мързи да го почисти и още много подобни неща от този род.
И както казва номер 6 такива мързеливи жени не поддържат и лична хигиена. Как ще правиш секс с такава миризлива жена. Далеч, далеч от мен такива мързеливи и миришещи жени.

14.   От разхвърляна до разхвърляна има балкан разлика. Не е все едно дали ще оставя вилиците и чашите да не са по конец в шкафа или ще хвърля дрехи и гащи по пода и ще ги оставя с дни. Дали ще оставя бъркотия и мръсни съдове в кухнята и ще потъне в мръсотия или гардеробът няма да е по конец?
Ако е първото, имаш сериозен проблем, ако е второто, е ок. Редно е да уточниш детайлите, защото те са важни.

15.   5, покрай пандемията вече хората би трябвало да са се научили на елементарна хигиена. Надявам се, че това със закачалките и сгъването на дрехи преди секс е шегичка, но като цяло и вкъщи не се мятат дрехи, с които си бил навън, и не се влиза с обувки, защото са мръсни и може да си вкараш какво ли не. Седнал бай Ганьо да се подиграва на хората, че спазват елементарна хигиена.

16.   Не!

17.   Не, не бих!

18.   Здравейте, понеже съм мъж и тук виждам проблем, не в момичето, а в това, че тази част от светването на дома е мъжка работа. Мъжът е винаги, този който слага нещата в ред, ако естествено е мъж. Помня на времето работех в едно общежитие и въпреки, че не бях обвързан с поддръжката студентките разчитаха на мен да им я свърша поддръжката.

19.   Както каза номер 2 аз също съм разхвърляна понякога. В къщи е винаги чисто но просто понякога взимам нещо и не го оставям наа мястото си,приятелят ми е същия даже е доооостаа по разхвърлян от мен и милия с такова обожание ме гледа след като съм му сгънала дрехите или ссъм оправила леглото все едно съм свършила нещо кой знае какво

20.   Мъж.

Има разлика между: разхвърляна и къщата да й свети.
Ако скалираме от 0 до 10, крайно разхвърляне и къщата да свети, то точките ще са около 3/10 за "разхвърляно" и може би 7-8/10 за къщата не "свети".

Не знам на кое да отговарям, разхвърляно или просто къщата не свети?

От това, което каза: но ви обича много, обгрижва ви, държи на Вас, готви ви?

Да искам да се обичаме, да се обгрижваме, да държим един на друг и дори да си готвим взаимно.

Но мисля, че ако ти се научиш да си държиш къщата чиста, и ако и аз съм се научил да си държа къщата чиста, когато се срещнем просто ще си разделим работата, и няма да тежи повече на теб или повече на мен. Ще ни е като детска игра и ще ни минава без да се замисляме, което ще освободи пространство да си мислим за нещо по-яко.

Това ми е мнението.

21.   По мои лични наблюдения, доста жени са разхвърлени малко или много, а една част от тях са вещомани.
Още в студентските години, когато смених 2 общежития и няколко квартири, забелязах това у някои момичета/млади жени.
Една камара дрехи, повече от половината парцали, набухани в гардеробите и раклите на кълбета.
Една сурия парфюми и дезодоранти, половината от които изхабени, но въпреки това не изхвърлени.
Аз като мъж може да имам 5 тениски и 3 панталона, но поне са изгладени и сгънати или на закачалки. Празни дезодоранти, парфюми и прочие просто се изхвърлят, ненужни неща също. Просто съм си малко минималист.
Жена ми е чиста, има отлична хигиена, редовно чистим дома, но в същото време и тя е разхвърлена и хаотична.
Сякаш жените купуват неща чисто емоционално и после се чудят къде да ги сложат, отделно трудно се отървават от тях.

23.   Ако е по-разхвърляна от мен, да заповяда! Това си е рекорд!

Шегувам се, но наистина не ми пречи да е разхвърляна. Стига да не носи неща от кофите за боклук и да ги слага из жилището - имах такъв съсед...

24.   Авторе, ти хубаво си писал за нея, каква е тя и какво дава тя. Ти какъв си и какво й даваш?

Хващай парцала, почистващия препарат, прахосмокачката и мопа и предложи да измиеш съдовете след като наготви.

Идеални хора няма.

Иначе да, определено жената е изморена... щом е разхвърляно това отразява душевността й. Коментар 1 хубаво го е написал но го е написал с критика без емпатия.

Човек има нужда от помощ (както ти, така и тя). Допълване на недостатъците до къде може е идеалната връзка. Ако човек върши всичко сам - работи, пере, глади, чисти, готви, пазарува - всичките тези неща (описани и такива които не са) в дългосрочен план оказват влияние. Човек се измаря.

Аз например като живея сам и ги върша тези неща. Цялото взимане на решения измаря човек. Мразя и да готвя. Нямам време. Това оказва влияние на здравето. Понякога от толкова умора отивам на ресторант не защото съм гладен, а за да ми наготви някой друг. Да ми свали умората.

Ако ме разбираш..?

25.   Никога, щом е повлекана, тя и в живота ще е такава, и обичта й също. Само простата жена може да е мърла, а жена повлекана е боклук, за нищо не става!

26.   Ако е чистоплътна и вместо да подрежда къщата, правим любов или излезем на ресторант - да. Мога да си позволя да викна фирма, която да ми почисти къщата или да поръчаме храна от близкия ресторант. Уви, моята съпруга винаги е била чистница и подреждането и домашната работа са били винаги пред любовта, секса и забавленията. И като прибавим, че в работата ми също трябва да поддържаме страхотна хигиена и винаги да е подредено като в аптека, май вече започва да ми се гади от почистване и подреждане.

27.   Домът е олицетворение на характера на човека.

28.   Направих го въпреки, че го бях забелязал. Бях с надеждата, че ще се оправи най-малконо заради личния ми пример. Много, безкрайно много пъти чистех и подреждах ... и с ужас разбирах, че това изобщо не я е впечатлило. И ... се примирих. Даже и с твърде занижената й лична хигиена. Причин...ите ... няма да ги разберете.
Бих казал: "бягай бързо от там", но ... Първата ми жена беше страхотна чистница, трудолюбива, красива и ... до там. Въпреки "до там" направих и невъзможното да я задържа, но не би.
Ако седна в машината на времето и мога да избера между двете, за нищо на света не бих си пожелал първата ...

29.   Не, защото щом е мързелива да поддържа хигиена в дома си, така ще бъде и в личната хигиена, и в живота като цяло. Познавам таква жена - мързи я да чисти вкъщи, мързи я да се къпе, мързи я да работи, мързи я да тренира, въпреки, че доста има нужда вече, не дава нищо насреща, но изисква много, изневерява... А бе прасе и буквално, и преносно!

30.   Имал съм такава приятелка, две седмици живях с нея и се побърках.
Такива хора по принцип са разхвърляни не само вкъщи и са голяма отговорност, все едно гледаш малко дете. Не благодаря.

31.   На мен не ми дреме. И аз не си подреждам много. Или ако нещо ми е подредено, то е началният екран на телефона ми. Важното е поне да се къпе.

32.   Абе пичове. Не че нещо, ама това ли ви е драмата у живота? Моята приятелка беше разхвърляна в началото, след година някъде успяхме да си поделим по-рсвно задълженията. Ако не си обичате жените, все ще им търсите кусури.

33.   Четете номер26 и си взимайте поука за жените маниачки по домакинстването.

34.   33, ние и без да сме маниаци отделяме по 2 часа седмично за почистване (правим го заедно) - през останалото време просто връщаме нещата по местата им и забърсваме, ако излеем нещо. Домът ни е много чист. Имаме време за работа, тренировки, секс и забавления. Предимно си готвим вечер (предпочитаме да знаем какво слагаме в храната и най-много ни харесва, когато е сготвено по наш вкус), но излизаме и по ресторанти, когато не ни се занимава. И мърлите, и дебелаците само си търсят извинения понеже и двете групи ги мързи. Щом ние можем, може всеки ;).

36.   Ти нея ли обичаш или къщата й?
Ако това, че има прах ти е по-важно от това каква е тя като човек, по-добре не лъжи жената, че я обичаш. В крайна сметка има фирми, които идват и изчистват, но любовта не можеш да я купиш.

38.   Ми.. масата винаги е обсипана с някакви неща на детето.
Два стола притежавам, които изпълняват ролята на гардероби.
А самите гардероби ако ги отвориш... лавината тръгва.
Чиниите се мъча да ги мия всяка вечер, ама зора е голям.
Прахът оня ден мъж ми го забърса, аз не бях го барала поне 2 години.
Събуваме се вътре, обуваме се вътре. Закачалката ни за якета почти не се вижда от такива.
Обожавам, като ида в дома на свекърва ми, който е като аптека, да го докарам във вида на моя. Полудява.
Оставям всяко нещо, където ми падне.
Намирам си всичко в хаоса.
Ми.. всяка вечер се къпя и съм семейна от 10 години.
И кво?

39.   Леле, номер 38, ако бях мъж, нямаше да те търпя и месец, камо ли 10 години.
С мъжа ми сме 16 години заедно, той обаче е попиляният. Откачам, като трупа, разхвърля и събира какво ли не. Без да съм маниачка, подреден и организиран човек съм. При него ред няма. Едно насам, друго натам, тръгне да ремонтира нещо, зарязва го, почва следващото... /принципно е способен /. Или прибирам след него, или хвърлям, или реорганизирам шкафовете, за да има къде да си трупа вещи, винтчета и отвертки.
Да си разхвърлян... май не е до пол, а до характер, възпитание, а и малко воля и желание.
Манталитетът ни вследствие на бедност в добавка. И резултата...

40.   Не мога да отговоря на този въпрос, защото не съм мъж.

41.   Битовизмите ли са най-важни?

42.   Разхвърлената жена е повлекана, не става за семейство, но за кратковременно чукане става!

43.   Имам нужда от жена до мен, не от чистачка. Чистачка мога да си наема - за избор на партньорка са ми важни други качества!

44.   Бих обичала всякак... Ти обичаш някого заради това дали е подреден или мръсен ли?

45.   Чистенето и готвенето са basic life skills, а не женски роли. Не бих била с мъж, който очаква от мен да му готвя и чистя, както и не бих била с разхвърлян и мързелив мъж. Никога. Уважавайте се повече, дами.

46.   Слабите обичат реда, силните владеят хаоса. :))))

47.   Браво на н. 26 и н. 36, съвсем точно
Ж. 44