Споделена история от Семейство

Проблем
От къде да започна...проблемът е в семейството или това, което остана от него. Живея само с майка ми, която от няколко месеца е ужасно раздразнителна отвиняваме за всичко, постоянно скандали, напада ме за всяко едно, никога не сме се разбирали, а сега е кошмар. Наистина е много натоварващо психически. Няма към кого да се обърна брат ми и сестра ми живеят отделно, а и с тях от години не съм близка, ако им кажа те няма да ми обърнат внимание, по принцип и те не се разбират с майка ми и то изобщо. В семейството ми винаги всички скандали са били за пари, бих казала че всички са доста алчни само парите ги интересуват. Нищо друго. Никой не се интересува от никой. Винаги е имало скандали и много грозни сцени. Аз съм по-затворена и нямам много приятели и си седя вкъщи, но това не ми пречи толкова много.
В последните два месеца е ужас, само скандали и е много дразнещо, майка ми не се интересува от нищо. Всъщност сега осъзнах, че тя изобщо не ме познава. Почти я няма вкъщи. Седя сама и когато и кажа нещо само вика, все аз съм виновна за всичко.
Преди не обръщах внимание, когато се караше с брат ми или сестра ми, но сега...не знам какво й има. Наистина не се издържа, все едно живея сама и никой не се интересува от мен. Не звучи толкова зле, но е кофти наистина. Вече се чудя има ли смисъл да седя тук? И какво да правя.
Пробвала съм да говоря с нея, но тя вдига скандал и излиза някъде. А баща ми не е жив, никой не се интересува дали това ми се отрази по някакъв начин, но няма значение.
Реално съм сама...това вече не е семейство, а кошмар.
А има доста време, докато навършва 18.
Пробвала съм да не обръщам внимание, но не може така винаги.
Омръзна ми от всичко, искам просто да се махна от тук.

Коментари

1.   Поговори със сестра си и брат си или друг близък на когото може да се има доверие.Трябва да се създадат добри взаимоотношения между теб и майка ти.На нея едва ли и е лесно,но трябва да се поговори открито.То си е за работа с терапевт на трябва да си наясно коя е причината за това и поведение.

3.   Хвърли и един бой,да видиш ще ти прай ли скандали още веднъж...такива хора освен боя друго не ги оправя шибни и един в мутрата напрао измети пода с нея тогава ш има за кво да вика

4.   критическа

5.   От авторката до номер 1
Те няма да ми повярват, те не се интересуват от нищо, ако бяха разбрани щях да говоря с тях.
Реално си нямам никого,всички ме оставиха сама и излизат с оправданието, че съм голяма и няма проблем да съм сама постоянно.

6.   Авторке нима се чудиш защо брат ти и сестра ти днес не се интересуват от отношенията ти с майка ти при условие
"не обръщах внимание, когато се караше с брат ми или сестра ми"
"с тях от години не съм близка"
Каквото почукало такова се обадило, нима очакваше да реагират по различен от теб начин, когато те са имали проблем ти не си се интересувала, сега ти имаш проблем те не се интересуват, нормално.