Споделена история от Семейство

Няма разбирателство ,помогнете
Здравейте, пиша ви с надеждата за помощ... Живея с родителите си и винаги съм уважавала грижете им , винаги са си давали последното, но проблемът е тук, че никога не са седнали с мен да поговорят като хора, имам нужда да им споделя какво мисля, пазаруват хвърлят ти продукти, да знаят, че има какво да ядеш, плащат сметки и това, винаги съм си мълчала, не може нищо да им споделя, когато изпитвам болки по време на цикъл и нещо такова винаги съм се държава на крак и никога не съм го показвала.. Кажа ли нещо, започват с.. , , Айде ти се не си.. , ти не си виждала, ти си такава " и едни гадни сравнение... Днес имахме гости и толкова се стараха, че като знаех какво им е истинското държание, много се дразнех, опитвах се да им помогна, но видяха, че пак се държа сопнато и почнаха да ме обиждат, че съм луда... Никога не са се питали каква е причината да избухвам... Попитах ги, защо като родители никога не са седнали да разговарят с мен, а получих за отговор да ида се прегледам и, че съм била несправедлива и, че нямам държание, че ни съм гладна, нито пък жадна и аз не издържах и избухнах изядох боя и това е... винаги съм казвала каквото има на човек в очите и затова не ме искат, искат да се усмихвам и да се правя на глупава, за всичко да се усмихвам, не мога да търпя преструвки и затова ям бой, как да живея така?? Хората ги излъгали нещо и веднага почват да ме обиждат и ме поставят в такова положение, че аз се чудя, за това ли живея, не е често, но сценката се преповтаря винаги и колкото и да си затварям очите винаги скришом плача и много пъти си задавам въпроса, на техните години дали наистина ще съм луда, ако продължават така? Какви мерки да взема? Не искам много просто всеки да си каже проблемите и да има разбирателство....

Коментари

1.   Колко човека писахте темата?
"винаги съм си мълчала, не може нищо да им споделя"
"винаги съм казвала каквото има на човек в очите и затова не ме искат, искат да се усмихвам и да се правя на глупава"
Или сте писали поне двама или само едно от твърденията е вярно.

2.   На колко си години? Явно родителите ти са на по-ниско ниво от теб и те те мачкат, но и ти сама се мачкаш. Те няма да се променят, но ги можеш да излезеш от тази ситуация и хора.Да имаш твой дом, и никой да не те пресира.

3.   Родителите ти са глупави и с емоционалната интелигентност на 5 годишни. Няма да порастнат никога. Не са способни на задълбочен разговор, а дори и да се напънат да проведат такъв, ще ти наговорят глупости, защото както казах вече са глупави хора, бедни душевно. Това не ги прави обезателно лоши. Хората сме на различно ниво на развитие. Едни са със зрелостта на 5 годишни деца, въпреки че са на 50 или 70 години. Други са с интелигентност и зрялост, по-присъща за възрастта им. Просто спри да чакаш нормален разговор от тях, защото няма да се случи. Просто толкова си могат, не че не искат. Те щяха да ти дадат повече, ко можеха, но не могат. Спри да ги провокираш и се дръж с тях, все едно развитието им е на 5 годишни, защото те горе-долу тогава са спрели да се развиват емоционално. Обърни се към някой роднина с по-висока интелигентност и зрялост за подобен разговор. Все трябва да имаш някоя баба или леля примерно. Съжалявам, че така ти го казвам, но много сме в подобно положение, а сме по-възрастни то теб. Приеми ги, както те са приемали, че ти на половин годинка не си могла да ходиш например, така и те на която и да било възраст няма да са способни на дълбоки разговори. Няма да се развият повече. Това е. Освен да приемеш нещата, друго не можеш да направиш.

4.   99 %от родетелите в тази селения .България не стават за такива нямат поведение и държание на такива .

5.   Споко, и с мен никой не е говорил.