Споделена история от Семейство

Бихте ли осиновили детето на роднина или близък приятел?
Заговорихме се наскоро с един приятел по разни сложни теми като общество, сираци, осиновяване. И стана дума дали бих гледал дъщеря му ако с него и жена му се случи нещо. Очудих се, че изобщо ме пита, за мен това не подлежи на коментар. Това дете ми е като племенница. Разбира се, първо бих обсъдил нещата с бабата и чичото при подобен сценарий и да се реши кое е най-добре за нея, но за мен няма вариант да оставя дете на мой близък да живее по сиропиталища. И ако някога имам деца, бих очаквал същото. Но май не е точно така, моят приятел ми каза, че малко хора биха го направили. Не съдя никого, много индивидуално решение е. Та, вие бихте ли отгледали дете на ваши близки хора?

Коментари

1.   Ох, намери къде да питаш...
До човек е...

2.   Да, аз бих, ако наистина няма друг близък и трябва да ходи по сиропиталища. Все пак сме хора. По-добре на нас да ни е по-трудно и да излезем от зоната си на комфорт, отколкото едно невинно дете да страда при положение, че знаем за ситуацията и можем да му осигурим по-добро бъдеще.

3.   в някаква такава хипотетична ситуация, откровено казано бих осиновил единствено племеника си. разбира се живота се променя и никога не се знае какво ще се случи.
Хората са силни на думи особено, когато не им е дошло на главата.

4.   На наистина близък човек, който е и роднина: например брат, сестра, братовчед и т. н-Да! Но иначе не бих гледала осиновени чужди деца, дори и да не мога да имам

5.   Да, бих! Даже имаме уговорки с няколко семейства и приятели за такива случаи ако се наложи.
Мисля че, всички минаваме през този етап, особено когато са малки децата. Страхуваме се за тяхната сигурност ако нас ни няма. Нормално е.
Тази година когато съобщиха за пандемията и поставиха под карантина света, една позната, дори не сме чак толкова близки ме попита дали бих се погрижила за синът и ако нещо лошо и се случи.
Момчето е голямо, на 14 г с Даун в лека форма, слънчево и любвдовилно хлапе, великан. По някаква негова си причина с мен се сближи много по- бързо и повече от който и да е друг познат или семейство. Даже ми дава целувки по бузите, а на никой друг не позволява.
Отговорих и категорично ДА! Мъжът ми също се съгласи без съмнение, познава и той хлапето.
Има обаче друго хлапе, на наши близки на които пък категорично сме отказали. Нямаме против да приютил временно ако се наложи, но не да поемем грижата за него защото е абсолютно егоистче, грубо, краде от родителите си дори, изпуснато от всякъде. Също в тийн възраст. С дете като това ще трябва единият поне да е минимум 1 г плътно около него за да го "реставрира" и не, чак там не влизам. Все пак имаме и свои, а бихме приели и 2- 3 други ако се наложи.

6.   Не абсурд

7.   Бих, ако няма други роднини, които да се грижат за него.

8.   Да! Да! И пак да!

9.   Българина уж е много топъл.и гостоприемен, но всъщност е злобен и не приемащ. Отраснах с мащеха и до днес се чудя, колко злоба, простотия и безчовечност може да има една жена. И тя не е изключение. За българина чуждото дете е винаги чуждо, осиновеното също. Не, че няма изключения, но говорим за масовият случай и народопсихология.

10.   Строго индивидуално е. При мен зависи какъв ми се пада роднината - няма да прибера сирачетата от цялата рода, колкото и грубо да звучи. Има достатъчно хора в рода ми, които да помогнат за онези, които не съм осиновил.

11.   Майка е осиновене. Баба ми беше много добра женица. Вярно не идеален човек но никой не е идеален. Майка като цяло е изпитала по някакъв начин отхвърляне и не достатъчна подкрепа. Баба също е изпитала в последствие отхвърляне но след години.

Идеални семейства няма независимо биологични ли са или не. Всичко опира до човечност.

Ето коментар 6 например е нарцисист, егоист. В реалният живот иска приемане за цялото му съществуване и персонаж но не е склонен да даде това на другиго, защото не е направено от него. При всички положения и тези които си правят деца в много от случаите накрая не стават за радители, като в случая на майка. За това, баба я е осиновила за да я гледа тя.

Това че някой ти е биологичен родител не значи че е добър родител номере 6.

12.   На наистина близък, да!

13.   Бих осиновила детето на сестра ми. Друго не. Жена съм.

14.   Бих ама нямам капацитет да го гледам.