Споделена история от Семейство

Моля, осиновените да споделят
Здравейте! :) Искам да споделя нещо. Не съм осиновена и знам със сигурност това, но няма да го коментирам. Притеснявам се за моята най-добра приятелка. Онзи ден бях у тях на гости. Когато моята приятелка слезе на долния етаж майка ѝ ми каза:, , Виж, X е осиновена ( не искам да споменавам имена в историята си ), не знам как да ѝ кажа и дали вече знае. Забелязала ли си да се замисля около този факт? ” Аз отговорих че не съм. А майката каза че щяла да ѝ каже след два дни тоест днес. Много се притеснявам как ще реагира моята приятелка. Все пак тя много обича семейството си и да разбере че е осиновена……… моля осиновените лица да споделят как са реагирали като са разбрали. Промени ли се отношението към осиновителите след това? Благодаря!

Коментари

1.   На мен ми казаха, когато бях на 7 някъде. Не помня как се стигна дотам, но не беше в някакъв специален разговор... мисля, че майка ми просто го изтърси от нищото много дебелашки. Обаче ясно помня, че го приех страшно зле - разревах се и избягах, тя нещо ме успокояваше после и т.н. Постепенно започнах да се отдалечавам от нея, но не знам дали беше заради признанието, или защото след това често започна да ми натяква как е трябвало да си роди свое дете, гените си казвали думата и че съжалява, че ме е осиновила, да съм си ходила при майка ми (?). Поводът за тия признания бяха оценки, различни от 6, дълго говорене по телефона, недояждане на вечерята и прочее тъпотии. С течение на времето установих, че изобщо не я харесвам като човек, даже ми е противна и е чудесен пример какъв човек не искам да бъда. Първо каза, че родителите ми починали в катастрофа, преди няколко години заяви, че имала номера на родната ми майка и да съм си ходела при нея. Явно не помни какво е лъгала. Но в моя случай наистина става въпрос за системен тормоз, години живот с алкохолик (вуйчо ми, който живееше с нас), побоища и скандали. Заключваше кухнята, за да не ям, гонила ме е по пижама зимата, била ме е с парцал за под, обиждала ме и прочее. Оставяше ме да ходя мръсна на училище, не ме къпеше, а като тийнейджър, когато започнаха физическите промени, отказваше да ми взима превръзки, да ме консултира за разни женски неща, защото нямаше кой друг да ми обясни, което водеше до жестоки гаври в училище, че съм пъпчив и космат трол. И още десетки примери имам, ама да... исках да кажа, че ако живее в нормално семейство, мисля, че ще го приеме далеч по-добре. Подозирам, че е и по-голяма от мен, когато разбрах. Сега се сетих, че следвам една дама във ФБ, която е осиновила сина си преди 14 години някъде и много отворено говори за това. Споделя проблемите, които е имала, как са ѝ искали подкупи, колко се е мъчила и всичката гняс от родните институции. Момчето знае, всички знаят. Засичам ги понякога в квартала или на разни събития и изглеждат съвсем нормално, разхождат си кучето, закачат се, бъзикат се. Да, не съм им в къщата и не знам всичко, но изглежда да имат връзка, за която аз мога само да си мечтая. Коренна разлика в отношенията между майка и дете. И така важно е детето да се чувства обичано и да живее с нормални родители, а не с невротична откачалка. Мисля, че от това зависи до голяма степен как ще приеме новината.

2.   1., ужасно съжалявам за всичко, което си преживяла... Защо не потърсиш биологичната?
Желая ти живота да те дари с щастие и любов занапред...

3.   Ти на 12 ли си? Що за тъпотия. Важно е кой те е отгледал и те обича, а не кой те родил. Аман от балканско селски драми. Затова хората празнуват по света и втори рожден ден на осиновяването и детето расте с това.

4.   Аз съм осиновена. Разбрах го след смъртта на татко като преглеждах документите му за да ги сортирам и подредя. Казах на майка ми и тя ми каза, че са решили да скрият от мене. Взели са ме от дом на 3 месеца. Тя попита какво мисля. Те винаги са ме обичали много, аз тях също. И сега след 30 години си спомням колко хубаво детство имах. Не съм търсила биологичните си родители, защо? Те са ме изоставили, майка и татко се грижиха за мен.

5.   От Авторката: Номер 3 мисля, че не е точно така. Защо подхождаш така грубо? Да, прав си но не е толкова лесно изведнъж да приемеш, че някой друг те е родил…… поне така предполагам