Споделена история от Семейство

Баща чужденец?
Искам да намеря баща си, вероятно има много хора в моята ситуация. На 19 съм, никога не съм го виждала, чувала не знам нищо за него, не разполагам със снимки, име и т. н. нито вест нито кост. Майка ми от малка ми казваше, за какво ти е баща, ако имаше баща щеше да ти се кара, да се кара на мама, мама нямаше да е щастлива това ли искаш, винаги подобни фрази, манипулативно ме отрязваше когато съм й задавала въпроси. Когато пораснах, успях да изкопча информация от баба си, че баща ми е чужденец, с майка ми не са се разбирали и майка ми е скрила за бременноста си, и се е прибрала във България, той не знае за съществуването ми. Как да убедя майка си да ми даде повече информация? Майка ми е добър човек, обичам я, но винаги съм се питала кой е татко? Който е като мен ще ме разбере. Майка ми категорично отказва съдействие. Помогнете ми моля ви..

Коментари

1.   Отиди на ясновидец за да разбереш истината . Но гледай да не разочароваш майка си .

2.   Жестоко е. Аз съм от другата страна. Имам син в чужбина. Виждал съм го на половин годинка преди 30 години... Нямам финансова възможност, но и интерес да да отида да го потърся на място. Ясно ми е, че са му говорени само лоши неща за мен.
Питай съседите (от онова време).

3.   Сядаш и я притискаш, той ги е баща. Това че, тя се е разделила не означава, че трябва да дели детето. Разрови се може да намериш нещо, питай общи приятели. Ти имаш право да знаеш. Поне атхкой държава е?

4.   Сещам се като вариант да разпиташ баба си, други роднини или приятелки на майка ти, които по онова време са й били близки и е споделяла. Най-добре обаче е да седнеш и да поговориш сериозно с майка си. Не отстъпвай и не й позволявай да те манипулира. Кажи й, че е твое право да знаеш истината за произхода си и да ти даде имената и контакт на баща ти.

5.   Вероятно си го идеализирала. Представяш си как се срещате, как той се радва и започва да ти помага финансово...
Обаче реалността обикновено е друга. Най-малкото той си има свой живот и има вариант да няма място за теб в този живот.
Познавам един млад мъж на 20г.,знаеше че е осиновен и намери родителите си. Едни прости цигани. Имали много деца и затова го дали за осиновяване. Разочароващо е било, но факт. Сега съжалява че изобщо се е занимавал да ги издирва.
Варианти много.

6.   Виж, явно случилото се около твоето раждане все още носи твърде болезнени спомени за майка ти и за това тя предпочита да не говори. В крайна сметка никоя жена не бяга бременна просто така и майка ти си е имала сериозна причина.
От друга страна ти имаш право да знаеш истината за произхода си. За това говори с роднини, не с майка си, баба, дядо и т. н. и чуй какво ще ти кажат. И едва след това реши струва ли си да търсиш този човек или не. Защото на практика той не ти е никакъв! Да, физически имаш част от неговите гени, но това не го прави баща. Бащата е човекът, който се е грижил за теб, който те обича и те защитава, а не някой, който няколко пъти е спал с майка ти.
Така, че бъди готова, че може да откриеш и доста грозни неща.
Направи ми впечатление, че майка ти все ти е повтаряща, че не ти трябва баща, който да ти се кара, да се кара на нея и т. н. Това какво ти говори? Че майка ти, най-вероятно е била жертва на домашно насилие и е избягала за да не живееш и ти с насилник. Така, че определено не искаш да имаш отношения с такъв човек.
За това първо събери колкото се може повече информация от роднините и чак после предприема мащабни издирвания в Интернет.
Всеки има право да знае кой е, но понякога истината е доста далеч от това, което ни се иска.

7.   Разбира се, че имаш право. Това да видиш баща си е инстинкт.