Споделена история от Семейство

Мъж като лайно на дъжд
Здравейте, имам бебе на 4 месеца и 3 седмици и 4 годишно момче от съпруга ми. Вчера ни дойдоха на гости неговите племенници.(на 12 и 9 години) Бях им приготвила да играем забавни игри, но голямото дете реши да си играе с бебето ми. Боквално като кукла. Хвъря ше го нагоре и го слагаш да седи а то е бебе. Мъжа ми и каза нормално, че така не се прави, но тя му се изрепчи и пак и беше в ръцете. Мъжа ми я остави и аз си взех бебето. Как според вас трябва да се постъпи. Не трябва ли мъжа ми да е по строг и да се знае че той е възрастния. После те пойскаха да си поръчаме дюнер. Ок няма лошо, но мъжа ми не попита нашето (общо) дете какво иска да хапва. Аз отидох в и го попитах. Той ми каза - пица. Казах на мъжа ми, а той дори не ме бил чул. След като си тръгнаха племенниците му говорих със съпруга си и се стигна до скандал. Мисля да не живеем известно време заедно. Не мога да го понасям. Според вас това негово отношение правилно ли е?

Коментари

1.   Е не го ли разбра, че ,,Лайно на дъжд,, като избираше...? Чак и две деца си му родила... Чак и нямала да живее с него... Аве хора, кога ще се научите , че другите не са стока, която просто може да върнете в магазина.... ?

2.   Ми тях в момента така ги "възпитават" - по хамерикански.
Като се изтропа на върху килима насред хола и му казват: "Браво-о-о-о! Какво голямо буу направи!"

3.   Нали знаеш мъжете оставят жените да са водещи в отглеждането, те не разбират толкова. Всеки е различен, моят мъж също ме дразни много, аз понякога давам на децата бисквити, хляб искат да ядат, но са малки и обикалят по стаята, аз после чистя, мъжа ми много се дразни така, но децата искат да ядат. Понякога и аз искам малко почивка и им давам бисквитка да си хапеат и така. Включва го в отглеждането повече. Всичко се пада на жената, болнични, гледане, нямаш време за себе си. Вчера мъжа ми се прибра и играе на играе, ама бил изморен след работа, пък аз не се изморяеам.

4.   Правилно щеше да е, да си пазиш бебето, защото ако голямото му направи нещо, то няма да е виновно. А ти си майката все пак, не може да седиш и да гледаш отстрани и да чакаш мъжа ти да реагира. Трябвало е да поемеш повече инициатива а не да гледаш и да се дразниш.
Ти не си виждала мъж лайно явно. Ако мъжа ти беше такъв изобщо нямаше да се занимава с децата и да им поръчва храна, ами щеше да го търсиш по кръчмите.
Мое мнение е, че си прекалено изнервена.

5.   Твоята реакция ми е по- откачена...
Можеше на момента да кажеш на детето че, ще нарани бебето така и да си го вземеш докато обясняваш защо. Или докато ти обясняваш да "наредиш" на мъжът си да вземе малкото.
После за дюнера и пицата същото.
За мен е пресилена реакцията ти и съм сигурна че, за други неща си набрала, а сега избиваш търсейки причина във всичко.
Със сигурност и аз бих се подразнила че, не съобразява за всички присъстващи деца, но спирам, поемам неще толкова дреб(наво)но в ръцете си за момента, а после говоря с него спокойно.
Имаш други причини, не намесвай поне децата! Не създавай ситуации в които бащата да е злият виновен "лайно на дъжд" не грови съзнаниего на децата си!!!

6.   Абе ти не си в ред. Ако мислиш, че другите мъже се държат по добре, се лъжеш. Явно си спала с един двама и не си наясно грам с мъжете. Че и две деца имаш от него, а сега се сети, че не е перфектен. Препоръчвам ти да слезеш на земята. Жените търпят мега униженията и пак не им се получава. От тука натаък това те чака в най добрия случай и трябва да си благодарна. За справка, гаджето ми ме предлага като проститутка на приятелите му наред, щото иска тройки и го кефи да ме гледа как правя секс с друг. Рзкрепостен е, така да се каже, ако това ти се струва по нормално.... И аз имах мега претенции като тебе преди време, докато не разбрах, че така ще съм сама цял живот. Или търпиш като вол, или си сама.

7.   Поддържам те абсолютно. Децата трябва да знаят какво може и какво не. Особенно за бебето-ако го изпусне и ди строши нещо, кво правим тогава???? Дръж здраво фронта. От Ж на 56 г.

8.   Абе номер 6, има и нормални мъже. Този твоя не е разкрепостен, а ненормален. Махай го. По-добре сама. А има и нормални, както вече казах. За съвета към авторката, си права. Нищо кой знае какво не е станало. Проблеми, които могат да се обсъдят.

9.   Номер 6! Ти имаш проблеми!

10.   А защо не можеше авторката да обясни спокойно на по големите деца как да се държат с бебе? И защо 4 годишния е нужно да избира храната? Днес избира храната ви, утре ще правите всичко каквото той каже и ще козирувате.
Аз като жена не разбирам каква вина има мъжа на авторката в случая? Да набие племенниците си ли?
Вие и двамата не знаете как се печели уважението на дете към възрастен, а отглеждате две деца, с които повярвай ще имате големи проблеми.
Какво щах да направя аз, първо нямаше да избирам забавни според мен игри. Какво знаеш ти за интересите на тези деца, че имаш самочувствието че си избрала правилните игри? Второ няма да дам някое дете да вдига бебето, както може да го изтърве, така и бебето е тежко и може голямото дете да получи херния. Нека играят като му говорят и подават играчки. Деца не се питат какво им се яде, това могат да си позволят само на рожденният си ден, през другото време ще ядът каквото възрастните са решили и то само ако са прилично седнали на масата. Такова нещо да ядът хляб и бисквити разхождайки се е много непраилно за стомаха им, не само за чистотата на пода.

11.   С тези твои изрази, май ти си непоносимата!? Махай се и си троши главата, за него ще бъде по добре без свадлива и дребнава жена!

12.   Много мразя така, като нападате хората. Ами явно не е бил такъв в началото. Само жената си знае какво й е и защо търпи. Търси съвет явно, а не критика. Отстрани лесно, ама не сърбате от нейната чорба.
Скъпа, направи както смяташ за правилно и както ти би се чувствала добре. Щом ти е дошло на акъла да се отделш - направи го. Мислете за себе си, здравето си и щастието си. Един живот живеем. :)

-

14.   От авторката
Така... Да и преди много ме е разочаровал с постъпките си и за това сега реагирам остро. Той ми беше обещал, че ще се грижи за нас. И когато се случило това голямата му племенница да вземе бебето,аз бях в кухнята да сипя сок и да взема лакомства. Бях оставила бебето на бащата. Аз съм му казвала и преди, че аз лично искам и той да полага някакви грижи за децата. Не знам какво толкова ще стане ако един баща си гушкам детето. Нима ще му падне онази работа. Търпях през деня и после вечерта му казах нормално, но ме ядоса факта, че когато го питах, защо нее купил пица на съна ни.той отговори, че ако беше знаел щял да поръча

15.   Отново от авторката
А това дете ако утре на мен ми се развика, че и правя забележки..?Тя към него (мъж) няма респект а към мен ли да има? Какво да правя да си трайкам, защото е дете на сестра му.... Айде моля.... Той е длъжен да се държи по строго.Тя е на 12, нее на 5 да си кажа, че не разбира какво и се говори

16.   От авторката
Забравих да спомена, че когато поръчваха пица съвсем нормално отидох попитах съна си и казах на мъжа си. Гледахме се в очите, бяхме един срещу друг и близо. Помислих, че ме е разбрал и отидох в стаята на бебето, за да й сменя памперса

До номер 6 Аз предпочитам да съм сама, отколкото да бъда робиня. Това нее любов за мен, когато не се чувствам добре в компанията на мъжа си или приятеля си. Не желая да правя компромиси със себе си!

18.   Лошо е, че имаш такова отношение към мъжа ти. Второ ти определяш кой как да се държи с детето ти и къде е границата. В България дори и в семейството отношението на родителите е такова, че се създава негативно отношение между децата. Спокойно можеше да застанеш до детето и му обясниш, че бебето е малко и с любов да му покажеш как да се държи и как да "играе" с бебето. Другото при теб е битовизъм и това, че си вкъщи и се побъркваш.

19.   Трябва. Моят мъж би казал по-грубо, че това не е играчка и че в стаята има много играчки, да играе с тях. Аз също не бих мълчала, ще обясня, макар и с нежно гласче, че с бебетата не се играе и лесно може да бъдат наранени. Не ми пука за лапето, моето дете е най-важно!

20.   Надписът на темата е отвратителен, а какво остава за темата..... Ужас!

21.   От авторката
Аз си взех детото и повече, не й го дадох. Нормално и казах. А доколкото до дюнера те мрънка ха на мъжа ми за пица и той се съгласи. Иначе бях сготвила

22.   Първо не е редно да се обръщаш така към мъжа си. Простакеса такава. Редно е ти като майка да защитиш бебето си. Може да стане нещо с това дете а на теб не ти пука. Голяма работа :пица, дюнер. Голям скандал за глупости. Ти си скандалджийката.