Споделена история от Семейство

Жена на 41 казва че още не е готова за дете
Според вас това нормално ли е?

Жено, ти скоро ще загубиш детеродните си способности...как така не си готова на възраст 41? И аз като мъж колко още би трябвало да чакам, за да си имаме деца...

Коментари

1.   Странно е, но не сте ли изяснили тези неща с жената до теб? Все пак на тази възраст е пре -нормално да имате такъв разговор и планове. Казват, че има жени, които никога не са готови да имат дете и може би случаят е такъв...

5.   Има един лаф - ако до 35 не се ожениш после все ти е рано. Оставям те да го перефразираш по свой вкус.

6.   Тази няма и да бъде готова... Само чака да мине възрастта, след която няма да се навият да я забременят и с инвитро, която май е 42... и после ще си кукува сама, цакайки и теб.

Ако искаш дете, помисли за смяна на партньорката или например за ползване на чужда утроба, защото тази твоята няма да ти роди, поне не и по нормалния начин. А вероятно и с изкуствено оплождане няма да стане както не е готова - докато се "подготви", то времето минало!

7.   Вероятността детето да се роди с генетични увреждания силно зависи от възрастта на майката. Около 35 годишна възраст покачването на тази ужасна вероятност започва да става доста рязко. На 27 е по-добре отколкото на 35, но разликата не е чак толкова голяма колкото между 35 и 43.

Който чака много хвърля доста зловещи зарове да, първо, съсипе своя живот като стане родител на дете с увреждания, и второ, да създаде човек, чийто живот по начало е съсипан.

Действайте бързо (разбира се, след консултации, изследвания и тн дали вече не е късно), или се примирете, че тя никога няма да роди дете. Не защото няма да е способна, а защото ще стане ужасен хазарт.

Не мога да си представя да встъпя в сериозна (ексклузивна, както се казва) връзка с жена, без да съм я питал дали иска да роди деца (не на момента, разбира се :D), и ако не иска, да не си плюя на петите.

9.   Отговорът е ясен -раздяла. Няма човек, заради когото си струва да останеш съвсем без деца.

12.   Този въпрос трябва да си го зададеш на нея. Познавам двойки, които се разделиха, защото мъца иска дете, а жената уж не е готова. Няма такова нещо като не е готова, готова е одавна, просто не иска да има.

14.   Явно не желае, то и на тази възраст е трудно да забременее. Трябва по-млада да намериш.

15.   Щом на 41 не е готова, значи никога няма да е готова. Тя просто не иска деца и това й е оправдание.
То по принцип не е лошо, нейно право е, но трябва да бъде честна с партньора си по този важен въпрос и да му го заяви в прав текст. Ако него го устройва - ок, ако не - всеки да си търси друг.
Не сте ли обсъждали темата?

16.   Има и мъже и жени, които не желаят да имат деца. На 41 да не си готов, значи никога няма да си... Поне това е моето виждане. Моят приятел е на 41 и категорично ми заяви, че не желае да създава семейство и деца. Не желае да поема отговорности.

19.   Ами не е нормално, но по - добре е да не се занимаваш с тая жена. Остави я да си кукува сама, тая е поредната ненормалница, която се мисли за компетентна самодостатъчна женичка.

21.   Тя и готова да беше, шансът за забременяване със собствена яйцеклетка е минимален! Образовай се по въпроса, "младежо"! Макар, че с донорска, продължението на гена ти е пак осигурено, но ако не е готова за генетично свое, шансът ти да склони на асистирана репродукция и донорство е точно никакъв... да те говорим за финансовата страна...

23.   Ами това вероятно е начин да ти каже, че не иска да има деца. Поговорете и ако за теб е толкова важно да имаш деца, значи трябва да направиш избор. Наистина е странно, че не сте си ги изяснили тези неща до сега. От колко време сте заедно?

24.   А от колко време сте заедно? Може би не се чувства сигурна. Ако сте от няколко месеца, вероятно не иска да направи грешка с теб. Дете се прави, когато жената е сигурна в мъжа и това, че иска да бъдат семейство. На 41 г. трябва да е пределно наясно, че детето ще се направи трудно, ако чака още, затова според мен причината е друга. Не всички жени искат дете на всяка цена - трябва партньорът да е подходящ, да ти дава стабилност и да си сигурна, че няма да си бие шута при първия проблем. Ако очакваш да измени радикално живота си и да стане майка и домакиня за пример, може би и това я плаши. А и никой не обича да бъде притискан, независимо от възрастта си. Приеми, че не на всички жени им е приоритет да имат деца. Не знам какъв е случаят, малко подробности си написал, но от теб струи гняв. Погледни ситуацията и от нейната страна, влез в нейните обувки. Да не мислиш, че е толкова лесно да се довериш и обвържеш с един човек с нещо толкова сериозно като родителството.

25.   Аз съм жена и гордо мога да заявя, че не съм инкубатор, а човешко същество, което само може да взема решенията за собственото си тяло.
Да ражда деца е физиологическа спсобнст на една жена, не задължение. Не мога да повярвам, че това все още трябва да се обеснява на някои хора.
Щом тази жена не е готова, значи не е и точка. Не можеш да накараш няой насила да се реши на таква важна стъпка, само защото ти искаш Не става така едно дете трябва да е желано и от двамата родители, няма средно положение.
Тази тема би трябвало да сте я обсъждали на по-раненен етап от връзката ви. Трябва да говориш с нея а не да oчакваш решение на проблема от непознати. На първо място се запитай, защо си с тази жена изобщо защото тайно се надяваш да си промени мнението, или защото наистина я обичаш и уважаваш личният и избор .Според мен е първото, а това не води до нищо добро .

28.   Напълно подкрепям отговора на №24. Дори и много да иска да стане майка, и времето да я притиска, може да предпочита риска да остане без деца, пред този да го направи с неподходящ човек и да обрече детето си на некачествен живот. Ако по принцип иска деца, но още се колебае, значи нещо във връзката я притеснява и конкретно с този човек и при тези обстоятелства не е готова. Вместо да питате хора, незапознати с конкретната ситуация, опитайте се с нея да изясните причините и да прецените дали е нещо поправимо или следва да си търсите други партньори...

29.   Номер 7, това с генетичните увреждания не е точно така. Познавам повече млади майки с дечица с аутизъм, на по-възрастните жени като че ли генът им е по-добър или пък са по-здрави, защото не са злоупотребявали с наркотици. Не съм близка с другите жени с деца аутисти, но тази, с която се познавам добре, си беше друсалка доста време. Замислете се защо такива генетични увреждания започнаха масово да се проявяват сега, а ги е нямало преди 30 години. Не, не е от качеството на храната - по време на соца пак си ни даваха боклуци за ядене. Проблемът е, че днешните млади хора масово се дрогират и от това се получават всички тези увреждания. Отделно, вече жените масово пушат, особено от по-нискообразованите слоеве на населението. Една жена на 35-40, която се грижи добре за себе си и не злоупотребява с цигари, алкохол, наркотици, съвсем спокойно си забременява. След 40 е трудно, но пак не е невъзможно по естествен път. Нашите баби са раждали до 50 години, как смяташ, че е ставало това?

30.   Кауза пердута. Намери си по-млада жена, щом искаш семейство и деца. Тази докато я чакаш да стане готова, ще влезе в критическата.

31.   Жената просто не иска деца. Ти или си прекалено тъп, за да го схванеш това, или си пуснал темата нарочно с цел да създадеш почва за празнословене... Аз лично смятам, че е второто. Айде чети си с кеф многото коментарчета ;)

от жена, малко над 30, която също не иска деца

32.   Изключително ми е смешно когато вляза тук и установя колко много са мъжете специалисти по женска физиология. И се чудя, ако е така както твърдите, защо сте по запознати с детеродните органи на жената, а не можете да намерите ерогенните зони по телата ни. Дори да са описани, посочени и до болка повтаряни от поколения. На автора не мога да отговоря. Вариантите там са доста. Трябва да ги изясни с жената. А и най-вече със себе си. Бих казала само по отношение на "искаме ли да имаме и готовили сме за деца"? Нека остане кукувица. Пробрема си е нейн. За предпочитане е отколкото да стане отровен родител. Егоистичен или безхаберен или.... или. Пълно е с хора желали деца, но станали пълен провал като родители. Опропастили живота на децата си. За справка:темите в сайта. И за край ще каза това с което започнах. Дали на 41 можем да забременеем както на 20? Дали детето ще е 1000 %здраво? Дали бремеността няма да е тежка заради това че сме на 41? Най-малко компетентните "генеколози "тук ще знаете. Мрадите жени днес почват със секса от рано. Масово са разкрепостени и също толкова неграмотни относно сексуалното здраве. Точно заради прекарани болести -една хламидия може да доведе до безплодие, и масови аборти всъщност се стига до проблеми. Жена на 41 може да забременее без проблем стига да има все още цикъл. А не знам дали знаете мъже, тези които имат половинки би трябвало -все още имаме цикъл на тия години.
Ако автора желае дете нека отстоява това право намирайки си жена с желание да роди точно от него. Всичко останало за мен е насилване на естественото желание да се размножаваш или да не се.
Жена на 42 с две порастнали деца -желани, родени, обичани и отгледани без капка съжаление. Мога и още имам и яйцеклетки имам и сили, но все пак се въздържам. Защото не е въпроса само да ги "снесем".

33.   Може наистина да не е готова.

34.   Ама защо само държите да натяквате кое е нормално и кое е ненормално??? Кой по дяволите решава кое е нормално? Ако иска и на 60 ше роди ако може, НЕ Е ТВОЯ РАБОТА и не е длъжна да се съобразява с твоите разбирания, ако искаш дете намери си друга жена, която също иска и готово. Никой не е длъжен да ражда и сменя памперси, ако не иска. Както МЪЖЕТЕ могат да нямат деца, така може и ЖЕНИТЕ да нямат. Светът не де върти около вас