Споделена история от Семейство

Как поддържате огъня
Здравейте! Със съпругът ми сме заедно от 10 години. Имаме прекрасен син, дом, работи и отношения. Обичаме се, забавляваме се, смеем се, борим се заедно и гледаме в една посока.. Общо взето имаме много добри отношения с малки изключения. От скоро обаче онова вътрешното чувство заглъхва. И не, не ме разбирайте погрешно! Обичам го, нямам нужда от друг мъж. Искам просто съвети от хора минали през това. Как се справяте? Времето ли, забързаните хора в които се превърнахме, грижите ли? Кое довежда до това? Минава ли се? Или просто свикваме?

Коментари

1.   Ние сме заедно от 5 години и също имаме малко дете. Нормално е така нареченият огън да поотслабне с годините. Особено покрай проблемите и битовизмите. Важно е отвреме навреме човек да си спомня защо е с другия, какво е харесал в началото и как се е влюбил. Ние разпалваме огъня с общо хоби, готвене заедно, разходки, почивки. Детето не ни пречи, напротив - още повече ни сближава и пътуваме заедно с него още откако беше бебе. Може би ви трябва нещо ново, например второ дете, което ще сплоти семейството още повече. Ние също работим по въпроса и се надяваме скоро да ни се получи.

2.   Това е криза в семейните отношения. Двойките минават през това, четох статия в която се уточнява, че такава криза се случва бе 7 година след брака, а на 10. Ние също имахме такава точно на 10 година, миналата. Трудно, уж заедно, а всеки действа отделно, . Много неща не се изговарят, живеете малко като съквартиранти, но това преминава и обновление. Търси хоби, дайте си свобода всеки да си е с заниманията, ще мине.

3.   Важното е да се искате, отделяйте време поне малко да сте само двамата. С децата се променят нещата.

4.   Не знам. При всяка връзка има различно развитие, но повечето минават през такъв момент. Били сте заедно достатъчно много време, че да сте си свикнали, а животът ви става все по-забързан. Накрая сивото ежедневие е факт и си казва тежката дума.

Помага да излизате на срещи, така се връщате в началото на връзката, когато сте били почти несериозни гаджета и сте имали повече време един за друг. Помага да ходите на почивки, така се откъсвате от еднообразието и имаше високи шансове да изживеете нещо по-интересно. Помага да поговорите за проблема и всеки да си каже честно какво иска, за да може да го направите заедно.

5.   Като нямаме деца.
Ж33

6.   Да! Свикваме и оставаме така! Дано се съхраните. Просто никой да не ви пречи на семейния уют. Не може винаги да си само на 20 или 30 години. Ще се справите и ще откриете пътя.

7.   И аз се чувствам така. От 10 години сме заедно, имаме син на 3 и дъщеря на 1. Всичко си имаме и се обичаме, обаче е някак странно.
През първата изолация март месец на втората седмица заедно вкъщи почнах да се тормозя, че няма какво да си кажем извън темата за децата. На лятната ни почивка, имаше кой да гледа децата, обаче излязохме 2 пъти, не ни се занимаваше. Той почти я проспа тая почивка, аз прочетох 2 книги. Докато бяхме там се тормозих как си пропиляваме отпуската, а на връщане си мислих колко добре сме си починали. Разбираш ли, че и аз не знам какво се случва в главата ми?
Като говорим за тия неща, той ми казва, че ме обича и му е добре, спокойно му е, щастлив е. Аз му казвам, че май ме станали много спряли и се отдалечаваме. Той ме успокоява, че просто сме уморени от работа и деца. Интересно ми е твоят мъж какво мисли.
Иначе никога не съм спирала да обичам мъжа си и темата за изневярата ми е напълно извън картинката. Ако не дай Боже, той не е в живота ми, едва ли бих се занимавала с друг мъж изобщо, знам, че съм си с точния човек. Също се надявам да е период. Иначе, не ми липсват занимания, даже ми липсва време за всичко. Спортувам, имам си приятелки, уча втора специалност, за кеф, интересно ми е. Може би проблемът, е че нямаме общи хобита. Обичаме музика на живо и преди много ходихме по концерти и партита, ходили сме на Лени Кравиц, Стинг, Дъпеш мод, Мадона, на Томоролленд, сигурно сме ходили на 20 много големи музикални събития. Едва ли това да ни държало пламъка, де, но е едно от нещата, които през последната година не сме правили. Сега, докато пиша, се замислих, че преди сме си говорили основно по плануване на разни неща, а сега с тия мерки нищо не плануваме. Това пътуване лятото сме го организили половин година, с двете деца на 2000км, 20 дни. Една вечер ще говорим къде ще спим първия ден, колко да караме, какво ще разглеждаме наоколо, на другата ще видим фериботите, какви документи ще трябват за децата, за колата и т. н.
И аз не знам, то май всичко живо се е подепресирало напоследък. Пожелавам ви да се преоткриете и семейно щастие.

8.   Никак.