Споделена история от Семейство

Тормоз
Здравейте хора, пиша тази история с цел разбиране и ако може евентуално съвет от някого. Аз съм момиче на почти 19 години ( ще ги навържа Август месец ) и живея с баща ми, баба, и сестра ми която е на 15. От 10 години родителите ми са разведени като аз все още не знам реално защо се е стигнало до там тъй като има много различни версии но както и да е. Бях на 9 години когато останах да живея с баща ми а майка ми замина за Силистра след развода и лятото с сестра ми ходехме при нея и стояхме за около месец/месец и половина. Всичко започна когато Септември месец 2018 година аз и сестра ми се върнахме при баща ми защото училището наближаваше и трябваше да се подготвим. Започнахме училище и баща ми си намери приятелка при което се изнесе при нея и останахме да живеем трите в една къща. Той и приятелката му живееха в същото село което сме ние точно на 2 пресечки от нас и редовно се прибираше пиян целия в рани и като цяло супер адекватен. Вечер когато се случваше да спят у нас ги слушахме как се карат, как той й крещи, удря я, залива я с думи които много лесно могат да накърнят достойнството на една жена стигаше се даже и до жалби в полицията но нищо не помагаше за това баща ми да спре алкохола и да де държи поне малко по-добре с хората които са около него. След поредния им скандал се разделиха и в последствя се разбра че заради този скандал се е стигнало до заплахи с ножове, пистолети, убийства също така и чупене на входната врата на къшата на приятелката му. Май месец миналата година когато карантина и епидемичната обатановка бяха много по-затегнати в момента аз и мои приятели се бяхме събрали и се организирахме да изчистим и ремонтираме горния етаж на къщата тъй като всеки път щом кажехме на баща ми да го направи той лъжеше че до 2/3 дни ще започне. Докато чистехме стаите на етажа от боклуци и стари мебели изведнъж видяхме 4ма полицаи как влизат в къщата и започват да търсят баща ми, и тъй като тогава беше забранено събирането на повече от 3/4ма човека на едно ние се скрихме и единственото което можехме да правим е да слушаме разговора между полицията и баба. В крайна сметка се разбра че приятелката му с която живееха заедно е подала сигнал в полицията за тормоз от негова страна и за това го търсят за да го предупредят че при още едно такова провинение може да се стигне до съд. По едно време всичко уж беше окей с него не се засичахме въпреки че отново живеехме в една къща и то само защото аз го избягвах пък и той псотоянно беше някъде до късно да пие. Една сутрин обаче аз се събуждам и както винаги правех първата ми работа беше да закуся с баба и да видя как е защото тя пък има куп болести и проблеми с кръвното, и от там разбрах че баща ми ще ходи на съд защото се е бил с някакъв мъж в дискотека дори и не разбрах къде. Това не е историята за която искам съвет, това е просто въведение за да си изградите някаква представа за какъв баща става дума в нашето семейство. От както майка и баща ми са разведени той се отнася ужасно с мен постоянно е пиян и няма никакъв подход нито към мен нито към сестра ми. Когато бях по малка всеки ден ме биеше и то сериозно за това че примерно съм закъсняла с 5/6 минутки, за това че имах двойка в училище или просто си въобразяваше неща които никога не са се случвали. Най-големия пробелм тогава беше че на старата ми компания им забраниха да излизат с мен защото за мен се говореше че щом баща ми е алкохолик и не става за нищо съответно и аз ще съм такава и ще повлека всички мои приятели по лош път. Не мога да кажа че съм цвете за мирисане защото като всеки нормален тийнейджър от 15 до 17 години се е напивал поне веднъж на събиране с компания или пък е пробвал цигари, да аз не казвам че това е правилно но всеки знае че в днешно време 90% от тинейджърите на тази възраст са го правили. Да принзавам си пуша цигари от 15 годишна, напивала съм се 2/3 пъти но всичко това аз научих от по-големите деца с които излизах. Баща ми не знаеше за всичко това той научи на скоро че пуша и че съм се напивала обаче си беше въобразил че на децата не им дават да излизат с мен защото съм наркоманка и че съм " к*рва " а аз знам че сега някои ще се изсмеят но аз до сега съм имала само 3 гаджета от които само едното беше момче даже и в момента съм в връзка с момиче но все пак аз още съм девствена и даже ме е срам да го кажа. Срам ме е да го призная пред сегашните ми приятели и приятелката ми защото всички те са правили различни работи с момчета с момичета а мен още ме е страх от баща ми " да не ми изпочупи ръцете и да ме накаже " това му бяха редовните реплики за всичко. Както и да е, Август месец навърших 18 и тогава започнаха още повече забрани от сорта на " с тоя няма да излизаш, там няма да ходиш, няма да работиш, у приятели няма да спиш, след 9 няма да си навън, приятели не си води у нас " и куп най-различни ругатни. От както навърших 18 не е посмял да ми посегне защото веднъж го заплаших с полиция и с това че ще го вкарам в затвора но пък за сметка на това започна да ме тормози психически още повече отделно тормози и майка ми която вече е в Германия от 5 години може би, и постоянно ни навлича неприятности. Реших да споделя тук защото днес беше поредния скандал и поредните заплахи как ще ме закопае жива и как щял да ме вкара в гипсово курито само защото се прибрах в 21:16 а не в 21:00. Не знам дали на вас това ви се струва нормално но за мен наистина не е. Не може един нормален баща да не работи от няколко години, да се издържа от пенсията на баба и детските които получаваме, да е пиян постоянно... Забравих да спомена, на няколко пъти преди години се случваше да ме бие с колан, с маркуч, блъскал ми е главата в стената, цепил ми е веждата и това всичко на следващия ден не го помни. Ако се изнеса ще ме намери и наистина ще ям много бой или ако не няма да спира да ме тормози, а ако се оплача в полицията ако не успея да го вкарам в затвора тогава ме чака още по-голям ад... Единственото за което се надявам е да не започне да тормози и сестра ми и да не й казва " същата к*рва като майка ти си, или по-добре стани простит*тка поне да знам че става нещо от теб" защото нейната психика е много развале от както се разведоха мама и баща ми и това ще я съсипе.. Моля ви просто някой ако е изпадал в същата ситуация да ми каже как да постъпя.

Коментари

1.   Не знам какво да кажа . Баща ти явно има психически проблем . Всеки родител прави грешки. И моя баща се е карал за глупости. посягал ми е и аз съм го заплашвал с полиция. Почти на 28 години съм . Ако имаш собствена квартира по добре е да си далеч от него .

2.   Всичко разбрах, само не разбирам майка ти къде е в цялата картинка? С какъв акъл ви е оставила при този човек? Общо взето, не сте случили на родители. Ама изобщо. Изходът ти е да бягаш от там. Сподели всичко на майка ти, помоли я за помощ.

3.   На 19 си, ставаш самостоятелна и той не може да припари до тебе, искай си ограничителна заповед, а сестра ти да отиде при майка си, вече може да избира къде иска да живее. Явно баща ви е дебела глава, но и за такива има цяр!

4.   Наистина много съжалявам. Много бих искала да се оправят нещата. От цялото си сърце и душа.