Споделена история от Семейство

Имам проблеми с мъжа ми.
Здравейте, пише ви момиче на 23 години. Благодаря ви много, за вниманието и за това, ако сте отворили историята ми и искате да я прочетете. Имам нужда от помощ, понеже ме е страх да споделя на майка ми и баща ми, нито на приятели... Големия проблем е мъжа ми, с когото сме подписали от една година и живеем заедно. Отначало винаги се е държал добре с мен, обичал е разходки, бил е отговорен и е говорил нормално. Обичал е милите неща и много пъти е казвал, че иска деца и семейство. Откакто напусна работа, където взимаше 800 лв, стана нетърпим. Пусна 20 обяви в сайт за търсене на работа, няма да уточнявам в кой точно, никой не му се обади и започна да говори с много лош език, обиди, грубости, цинизми, постоянно говори зловещи истории, как всички хора трябвало да умрат, кой бил онзи съсед, който си купил скъпа кола, че да има пари за кола. При положение, че мъжа ми всеки ден говори, че е прекалено отворен и велик и след като е фалирал бизнеса му, преди години, когато не съм го познавала, бил видял повече от всички и всички в България, трябвало да му козируват, трябвало огън и смърт за всички и т. н, той е 30 годишен. Фалирали са преди четири години, ние се познаваме от две години. Аз работя за 600 лв, мъжа ми не поднови нито една кандидатура за обяви, в нито един сайт, постоянно ме обижда, говори ми грубо и лошо и как съм нямала нищо и не съм никоя и да не се правя на отворена, с моите 600 лв, при положение, че винаги сме делили разходи и сметки по равно, а той изхарчи всички спестени пари, които е имал от преди да ме познава и сега ме кара аз да давам всичко от моята заплата и да мен и за него, честно казано не стигат за никъде. А не желая да напускам работа в момента, макар и да са малко пари, не зная във тези времена на пандемия, къде ще намеря нещо по-добро. Както и да е, той винаги е бил много мил, гушкал ме е, целувал ме е отнасял се е нежно към мен, към родителите ми, които познава добре и които са приятелски настроени към него... А сега живота с него е пълен ад... Нямам смелост да го напусна, но как можем да оправим проблема. Категорично отказва да работи и да си търси работа, искал да продава стари вещи по интернет и да взима пари, докато "глупаците" му прибирали боклуците у тях... Помня, че преди да се случи така с парите и работата, винаги е бил много мил, усмихнат и е обичал нежности и да е благодарен, че е жив и здрав и има човек до себе си, който иска семейство с него и е мое лице не иска пари, а любов и го уважава като човек. Оженихме се, щастливи и сега няма грам благодарност, нямам смелост да разкажа на родителите си как се е променил към коренно различно, зловещо положение и поведение. Толкова съм градила през тези две години, както други за 5-6 години... Не искам да захвърля всичко, искам да се държи добре и да е мил както преди, не ми пречи да давам от заплатата си, докато е нужно, защото ако му пречеше още от първия месец щях да го напусна, а така сме вече четири месеца. Искам просто да се държи добре с мен, да му говори с любов и да не отказва за цял живот да си намери работа, защото бил знатен и всяка работа е мизерна за него и цел живот да разчита на моята заплата. Не зная, много ми е тежко... И има ли възможност да се промени както отначало?

Коментари

3.   Здравей.. Нормално е да си помагате дали той или както е в случая ти да помагаш все пак сте семейство. До тук с нормалните неща. Мъжът ти е един фалирал комплексар който е увиснал на твоите (мизерни 600 лв). Неговите 800 лв с какво са били повече от твоите? Защо казвам комплексар? За това че е фалирал за това че не може да си намери работа, за това че го мързи, за това че целия свят му е крив, за това че в момента ти си човека с парите! За неговите комплекси не си виновна нито ти нито хората а той самият че не може да се справи сам с тях. Моят съвет е да споделяш с най-близките си майка или баща защото промяната в държанието му към теб утре може да стане и домашно насилие тогава също ли ще се притесняваш да споделиш? На въпроса дали ще си промени и има ли начин? Едва ли хората показват истинските си лица в трудности. Помисли си кого и какво обичаш и че утре ако имате и дете няма да е по лесно.

4.   Когато мизерията влезе през вратата любовта излиза през прозореца.

5.   Сподели с вашите и те ще те подкрепят....ако стане много токсичен,бягай от него...

6.   Охо - на 26г фалирал и бил велик преди това. Сигурно на 20г е основал мега корпорация (ЕТ "Чорапи и Галоши 2010 - Льольо Груев"). Бий му шута на тоя мухльо.

7.   Никога няма да бъде както преди. Миналото е безвъзвратно отлетяло. Приеми го това вместо да хленчиш като дете за счупената играчка, да тропаш с краче и да повтаряш "искам, искам". Безсмислено е и не ти помага с нищо. Погледни и оцени съвсем трезво и разумно ситуацията, остави сладките спомени и емоциите настрана. В днешните тежки времена едно семейство не може да съществува нормално с 600лв/мес., не ви виждам, ако имате и дете. Мъжът ти, така както го описваш е един некадърен, мързелив егоист и мизантроп с високо самочувствие без никаква основа.
Каква ти е визията за бъдещето с подобен индивид? Колко време мислиш, че можете да преживявате с твоите 600 ? Какви разходки, излизания, развлечения и пр. виждаш, като едвам си плащате храната и консумативите? Младостта отлита толкова бързо, така в мизерия и тормоз ли искаш да я прекараш? За да съжаляваш един ден за пропилените години?
Вместо да споделяш с нас, анонимните, по-добре сподели с родителите си, те са хората, които истински ги е грижа за теб. На твое място бих го оставила и отишла при тях.

8.   Поговори с него, че се държи зле, и ако не спре да те обижда, или не осъзнава, че те наранява- напусни го.
Всеки заслужава да е щастлив, не се самонаказвай.
Още по-лесно, че нямате дете, няма какво да делите.

9.   има вероятност мъжа ти да има някакво психическо разстройство - например да е би-полярен. При тях има такива светли и тъмни периоди. Знаеш ли преди да се ожените дали е вземал лекарства? Ако ги е спрял, което е често явление при хора с подобни периоди - ще има точно такава драстична промяна.
Мисли как да му помогнеш, а не как да избягаш.

10.   Абе в криза е. Ще мине, все пак е в това състояние от няколко месеца. Бъди мила с него и му давай надежда.

11.   Труден период, не се чувства пълноценен, няма работа, няма нещо което да осмисля живота му. Трябва да запопне работа, за да престане да те атакува. Говори с родителите си, за да не се усложнят нещата.

12.   Нищо не го оправдава, за грозното му поведение към жена, женазковто е цвете, а не курва, по описанието ти. Без значение има ли пари или няма, сам е виновен. Съжалявам, намери си стойностен мъж, който има достатъчно пари да се грижи за теб и за дете, пък ако искаш работи и помагай за вкъщи, или пък не. Един мъж е силния пол, трябва да разчита на себе си и силата си, силен пол, не на нежния и слабия пол, домакинския пол, жената. Голям смях и излагация, за всички такива "мъже", които не са силния пол, а по-слаби от жената, щом разчитат на нея и не могат да се грижат за нея, хаха.

13.   Имах същия проблем с моя мъж, след като се оженихме стана нетърпим, озлобен и постоянно говорещ с лош език за всеки, за мен, за близките ми, за неговите, за хората, за света. Оказа се, че страда от депресия, трупана с години и всичко го е държал в себе си, да не изглежда слаб пред другите. Отидохме на преглед, според това което специалистът каза, е че страда от психологически травми, още от детството, постоянната липса на пари, предишната си връзка и това, че предишната му жена му е отнела детето. Иначе е добър човек, старателен, говори с добри очи и думи за мен, близките ми, неговите близки, а останалите просто коментира равнодушно, обича да се среща с приятели. Съветът, който доктора ми беше дал, е да имам предвид, че той е изплашен от мисълта, да стане зависим към мен или към нещо живо, което потенциално може да го нарани, съсипе, натъжи или обиди. За това парите му бяха доминанта и вечното говорене за тях, по фанатично представена фикс идея, ламптящ за тях, не можеш без тях, сърдит, че взима само 900 лв заплата, правеше се на агресивен, надменен и груб, за да прикрие слабост и нараненото си сърце. След доста консултации и изследвания, доктора ми даде още един съвет безплатен, защото беше за личните ни отношения. Да го оставя за малко сам, при ужасяващата го мисъл да спи сам в брачното си/любовното легло. Така и направих. Беше станало непоносимо съжителство. Оставих го три дни да спи сам и отидох при родителите си. Живяла съм под наем, на квартира една година и отдавна апартамента е обитаван от друг, няма смисъл да търси квартири за месец, два а и не съм самостоятелна, свикнала съм да съм и при родителите си много често. Чувствам се безпомощна, ако трябва да се оправям сама. Отидох при родителите си и там бях три дни и три нощи, разбира се ходя на работа и аз. След това един месец спах през вечер при тях, през вечер при него. Това му помогна да се промени коренно, от страх, че ще си развали и новото семейство, че няма да има и ново дете, че е на косъм да остане сам в студения апартамент, че ще се наложи да преживее още един катарзис и промяна ако си отида и няма да намери сили, да търси друга, нито пък да има желание за социален живот. За него е изключително важно женското присъствие, макар че, докато не изкараш с ток от него тези чувства, ги стиска до дупка. Мъжете не са като нас жените, да говорят открито. Те действат. Докато ние говорим много и дълго, ала не действаме. Защо не направиш същото? Отиди при родителите си, за ден, два, седмица най-много и го остави сам да осмисли, готов ли е да се бори за този брак, да не остане сам, да те обича, да е романтичен каквато и ти копнееш да бъдеш с него, да оценява женската ти ласка и подкрепа, да гледа семейство. Можеш да подкрепяш един мъж и без излишно да говориш, нито много. Както и мъжа може да говори, не само да действа импулсивно и тихомълком. Съвет безплатен искам да ти дам на теб. Остави го сам няколко дни, отиди при вашите, при приятелка, брат, сестра, братовчедка, някъде където да прекараш 2-3 дни или седмица без него. Според мен ще има голяма положителна промяна, да го стреснеш и да го заплашиш смъртоносно... със самотата. Нещо ми подсказва, че той е от хората, които много трудно ще си намерят друга жена, с това твое описание към него, с това негово държание и зловещо отнасяне и психологически тормоз, който той би си го изкарал на всяка жена, докато не се излекува и бързешком ще остане самотен и вледенен. Ако мислиш, че си струва, опитай. Успех!!!

14.   Какво да ти кажа - имаш мъж, имаш пробрем. Нямаш мъж - нямаш проблем. Това е накратко.

15.   Говори с родителите си!
Струва ми се, че съпругът ти има сериозен проблем на психична основа. Едва ли ще успееш да го убедиш да се консултира със специалист, но мисля, че би трябвало внимателно да му го зачекнеш. Тоталният му отказ ще ти даде поне моралното право, смелост, решимост да си тръгнеш.
Съжалявам, но личното ми мнение е, че няма вероятност да се оправи от самосебе си във времето.

16.   Психично болен е. Хубаво, горе някой ти казва, мисли как да му помогнеш, а не как да избягаш, но ако е невъзможен ад живота с него и постоянно те тормози, накрая ще полудееш и ти и с годините твоята психика, ще се увреди. А той, най много да си тръгне или ти да го изгониш, вече увредена психически и травматизирана. Не можеш да му помогнеш, понякога дори психиатър не може, без значение колко добър специалист е. Този човек просто не е за връзка, нито за брак, нито за семейство, камо ли да гледа деца. Просто не знаят как да се отнасят с една жена и са увредени психически още от пубертета, детството си, поради една или друга причина. Ако жената е нежна, мила, обичаща те истински, работлива, жертвоготовна, не искаща пари и била с малко партньори, преди теб, никога не изневеряваща на половинката си, тогава трябва да си прокълнат от Бога, ако я загубиш. Трябва да се отнасяш с нея с много любов и нежност, а тя да ти дава подкрепа и грижа. Това вашето не е брак, а пълен фарс, наказание зад четири стени със психично болен, побъркан истерик, а може би и таен наркоман. Изчезвай от там и веднага започвай да търсиш свестен мъж, който ще те оцени и ще те награди със семейство, любов и дете, щом искаш това, а не си материална. Желая ти в най-скоро време да го смениш, за много по-добър и по-любовен от него. Мъж, на 32, семеен ти пише, който има доста повече опит от теб, в живота, самите години го показват. Ти си на 23. И на 24 да беше, живота е пред теб, младостта също.

18.   Без работа е много трудно. Това го депресира. Но и да работи за жълти стотинки не е правилно.

19.   Но по - добре 800 лв, отколкото нула лева и без пукнат грош и жена му да го издържа с нейните жълти стотинки, това е мъж мекотело без достойнство. Тя скоро ще си тръгне и той остава сам без пукнат лев, вкъщи. Така става с подобни семейства.