Споделена история от Семейство

Майка ми ме наби, защото гледам порно
Ами на 17 съм, момиче, и живея с майка ми, нашите са разведени. Майка ми постоянно е в някакви депресии и все си го изкарва на мен. Та аз след много мъки успях да разкодирам порно програмите (откакто скъсах с бившия ми, търся утеха в тях), обаче не можах да им се порадвам дълго.

Още на втората вечер майка ми ме хвана в моята стая да гледам порно и да се самозадоволявам. Вдигна ми луд скандал и след като нервите ми не издържаха и й казах, че ми кряка, защото и тя тайно го прави, тя започна да ме удря. По лицето, по раменете - ужас. Разкървави ми устна и ми направи две синини на бузата. И ми сложи код на почти всички програми (на интербилд сме), на които имало вероятност да дадат подобни сцени. Или с други думи - имам детски телевизии от рода на канал Дисни както и основните БНТ, БТВ и Нова. С тази жена животът е истински ад, а боя никога няма да й го простя. Моля ви, кажете ми как да се справя с нея!

Коментари

1-50 от 58

1.   Ами гледай порно на компа, кво толкоз, намаляш звука или гледаш когато я няма и зяпаш

2.   От авторката: Не е въпрос само за порното, а че тази жена съсипва живота ми! Толкова ли е трудно за разбиране?

3.   Животът ти порното ли е? Щом разбираш под спиране на порно съсипване на живот!!!
17 годишно МОМИЧЕ не би трябвало да е обсебено от порно. Имаш психичен проблем отиди на психотерапефт. Нищо лошо няма в секса и мислите за него, но да се ядосваш чак толкова за липсата на порно и няколко шамара /който всъщност са заслужени защото си достатъчно голяма да се пазиш повече да не те хванат на втория ден/.

4.   Имам чувството, че повечето майки са такива- все гледат за доброто на децата си, но така дълбоко се бъркат в техният живот, че е просто ужас! Моята също много ми се бърка- което и момче да си намеря все не го харесва. Един бил по- малък от мен, друг бил пък доста по- голям, трети не бил до там красив... Майка ми има вина за много мои раздели с приятели... Какво да правим освен да бъдем самостоятелни и да живеем сами, отделени от родителките си. Но ти си още непълнолетна, съветвам те като завършиш да си намериш работа и да излезеш на квартира, живей както искаш и бъди това, което искаш. Това не значи, че трябва да поемеш по лош път- не! Но ти трябва да намериш себе си, иначе ще се мъчиш до солидна възраст под опеката и крилото майчино...
Тара

5.   Ами изчакай да завършиш училище ? чао-чао!
Гледай само на компа, както ти каза 1, ако нямаш - вземи си еротични книги... и без това, специално на жените действат по-силно (имаме много развити центрове на мозъка за реч и слово).
Майка ти е отврат, как може да те бие изобщо!!! На 17 си, защо да не гледаш?
Дори на 10 да беше, няма право да те бие така. Ти не можеш ли да идеш да живееш при баща си, баби дядовци????
Другия варянт е да почнеш сама да си измисляш порното, никой не може да контролира мисълта ти, но с тези бебешки програну, гледай да не ти се превидят Смърфиета с Гаргамел на задна....

6.   Ами изчакай да завършиш училище ? чао-чао!
Гледай само на компа, както ти каза 1, ако нямаш - вземи си еротични книги... и без това, специално на жените действат по-силно (имаме много развити центрове на мозъка за реч и слово).
Майка ти е отврат, как може да те бие изобщо!!! На 17 си, защо да не гледаш?
Дори на 10 да беше, няма право да те бие така. Ти не можеш ли да идеш да живееш при баща си, баби дядовци????
Другия варянт е да почнеш сама да си измисляш порното, никой не може да контролира мисълта ти, но с тези бебешки проблеми, гледай да не ти се превидят Смърфиета с Гаргамел на задна....

7.   Не на теб ти е трудно да разбереш, не знам каква е причината за развода на вашите, но това си е стрес за нея. Вместо да се глезиш и да постъпваш егоистично се стегни и и помагай с каквото можеш. Не я дразни, не и противоречи и ще видиш, че ще ти е по-спокойно и на нея и на теб. Не знам, майка ти най-вероятно ходи на работа, а ти сега си си вкъщи може поне да и помагаш в домакинството(ако не го правиш) това е добро начало. И моята майка ме тормозеше, изкарваше си яда на мен, рядко физически, но много често психическата и атака беше зловеща. не противоричах, не от страх а защото се поставях на нейно място гледах какво става у дома и проявявах разбиране. После съжаляваше, както и твоята майка съм сигурна че съжалява, но гневът е по-силен от нас. Майка ти е, не я мрази а и помогни

8.   7, ти сериозно ли? Забравяш, че не децата са длъжни да гледат родителите си, а родителите ПО ЗАКОН са длъжни да се грижат за благото на децата си, НЕ ОБРАТНОТО. Нищо не оправдава родител, който бие детето си. Честно - и аз да имах такава жена, щях да се разведа с нея, но едно дете ЗА ЖАЛОСТ не може да се разведе с майка си, дори да е такава.
Първо, като имаш 17-годишна дъщеря СЕ ЧУКА, преди да се влезне в стаята на момичето. Това, за Бога, е подрастващ човек, той има нужда от лично пространство!!!
Няма право да те бие майка ти за такова нещо, тя изобщо първо няма право да те бие! Нито си пила алкохол, нито си се дрогирала, дори с момче не те е хванала - защо????
как може да се довериш на такъв „родител“, да разчиташ на подкрепа, помощ, съвет?
Авторке, завършвай и се изнасяй от тази ненормална истеричка, тя и на 25 ще те бие. Аз бих прекъснала кабела на кабелната, нека се кефи тази „майка“ . Баща ти се с спасил от нейното присъствие, дано и ти скоро го направиш!

9.   Пак съм 7,не става въпрос за гледане,а за уважение.Нищо не става без причина.Ето и авторката пише:"майка ми ме хвана в моята стая да гледам порно и да се самозадоволявам.Вдигна ми луд скандал и след като нервите ми не издържаха и й казах, че ми кряка, защото и тя тайно го прави, тя започна да ме удря. " - значи ако не беше се репчила щеше да и се размине боя.Я кажи сега ти ако твоето дете ти се отваря и отговаря като цял ден си бил на работа,прибираш се изморен/а и тя ти прави на пук няма ли да ти дойде да и изпаткаш един шамар.Майката е виновна,че не се е сдържала,но и авторката има вина.Да е на 3 годинки как да е,ама станала разумно същество на 17 айде моля,моля

10.   Първо, авторката не се е самозадоволявала в кухнята или в спалнята на майка си, а в СОБСТВЕНАТА СИ СТАЯ. Когато имаш дете не на 3, а на 17 години трябва да се съобразяваш.
Забранено е да се бие дете, забранено е да се бие човек, а и боят не води до нищо добро - нито до повече респект и уважение, нито до възпитание - напротив - авторката се отвращава от родителката си. И с право е това.

„ кажи сега ти ако твоето дете ти се отваря и отговаря като цял ден си бил на работа, прибираш се изморен/а и тя ти прави на пук няма ли да ти дойде да и изпаткаш един шамар. “

има разлика между това „да ти се иска“ и да го направиш. Тази малка разлика прави от един родител чудовище!
Има други начини за наказание, за санкция, не с побой, не с викане. А в конкретния случай, не виждам и причина! Ако не беше нахълтала майката в личното пространство на дъщеря си, нямаше да стане така.

11.   Пак съм 7. Това с почукването на вратата го има в американските филми и сериали номер 10. Тука в Бг не сме толкова възпитани. Съдя не само по себе си. Имам познат на 38 години, който е споделял, че техните си нахълтват ей така от раз в стаята му без да очаква. Чак пък родител-чудовище, паднало и е пердето на жената предпогалам веднъж само, тъй като авторката не споменава за системен побой а само заради един-едничък случай. А и освен това си е изяла боя не заради порното, а заради неуважението спрямо майка си. Да има и други начини, крякането, викането, боя не са единствени, но като от спокойното обръщение и уважителен тон няма файда се прибягва до тези мерки. Миналата седмица докато чаках на светофара за да пресека, до мен едно 6 годишно момиченце ревеше ли ревеше и се дереше за нещо, а баща му нежно и мило му говореше със спокоен тон се опитваше да го успокои, но уви нищо не постигна. Малката се дереше още повече и тръткаше, докато вече човека не издържа и я плясна по дупето и тя млъкна. Така е и с големите хора позволиш ли им да ти се качат на главата мирната политика не помага, всеки за себе си е прав и се опитва да надвие опонента, пък понякога се стига и до бой.

13.   Напълно съм съгласна с номер 10. Авторката е вече голям човек и майката трябва да се съобразява вече с това, а не да влиза в стаята й по този начин. Още по- малко пък има право да посяга да я бие, това си е домашно насилие. Каквото и да е направила има си начини за справяне с проблема, а майката колкото и ядосана и уморена от работа да е няма никакво право да удря такова голямо момиче!

14.   Ами не знам. Аз лично бих чукала. Да не говорим, че момчетата на 17 са много по-зле и там не знам какво ще е, ако заваря сина си в такава ситуация. Няма българи, няма американци - или си възпитан, или не. Когато имаш подрастващ в къщата, се съобразяваш. Както не искаме децата ни да нахлуват в брачната спалня, така и ние трябва да им окажем подобен респект.

Каквото си посееш, това ще жънеш като родител. Като не си спечелила уважението на детето си (и мъжа си, вече бивш) за 17 г., сега ли?
И аз съм викала като луда тийнейджерка на майка си, хромоните те тресят яко, но не ме е била така - удряла ме е, извинявала се е, но никога не ме е била!
Аз лично на мястото на авторката, бих търсила начин да се дистанцирам от майка си и от дома ?.

15.   Пак съм аз:)). хе хе хе номер 14 напомни за отговора на един съученик, като разправяше как баща му за малко да го хване как се самотакова "Вие какво си мислите, че е два метра дълъг и трябват 15 мин. за да го прибера обратно в гащите ли":))) Ами хубаво де, авторката защо не е по-предпазлива, като познава майка си, а изобщо никъде не споменава дали вратата е била затворена, в смисъл ако се е.. на отворени врати за какво спорим тогава?

А бе всеки ял топалки от мама и тате, за нас причината е нелепа, за тях трагедия. Още имам белези от токата на колана на тате, когато ме би, че се бях прибрала пияна посред нощ без дори да им се обадя, че имам намерение да излизам, а тогава бях на 16.
Авторке, извини се на майка ти и тя ще ти се извини, хем на теб ще ти е по-леко на душата, хем на нея

16.   О я млъквай 7, момичето няма никаква вина в случая. След като са нахлули в личното й пространство е нормално да реагира така, обаче реакцията на майката не е нормална.

До авторката, щом майка ти ти е вдигнала скандал и те е ударила за такова нещо, сигурно това няма да и бъде последният път. Тя НЯМА право да те удря, по-добре се дистанцирай максимално от нея(ако й просветне и ти се извини, супер)и след като завършиш, намери си работа и й кажи чао.

17.   Ако боят е протекъл така, както казва авторката, нещата не ми се струват толкова елементарни. Все пак тя представя само едната страна на проблема и като гледам тук всички настръхнаха веднага с/у майката. Наистина децата в България се слагат на пиедестал. По-горе имаше коментар за това, че родителите били длъжни да се грижат за децата си, само че момичето е голямо и може да прецени какво се случва с майка и. Определено това поведение не говори нищо добро. Хем обсебена от порното, хем говори по такъв начин на майка си.

Ако мен ме хванат, ще си умра от срам и няма да посмея да кажа нищо, камо ли да смея да говоря такива мръсотии за майка си. Не помня и една синина да съм имала, въпреки че са ме пляскали. Позволявала съм си да държа, меко казано остър тон, но никога не съм говорила такива мръсотии за родителите си. Ако го направя, не зная след колко време ще ми проговорят, ако го направят. За много хора да кажеш такова нещо е много унизително, пък какво остава ако ти го каже детето ти. По-скоро съм склонна да се съглася със 7, кой знае какво поведение има авторката, а и е много вероятно да преувеличава, но ако това е истина, жената е прекалила.

Хайде малко да се позамислите преди да говорите как момичето трябвало да се отчуждава от собствената си майка.

18.   Моята майка последно ми удари шамар (доста силно удряше) когато бях на 16, защото нещо си... и може сега да ми се нахвърлите с всякакви коментари... върнах й го и се изнесох.

След два часа ми се обади да ми реве по телефона и да се извинява, че направила така, но била изнервена бла бла...
И дума не стана за това, че съм й върнала плесницата
Но тогава бях готова да си се сбием... Тя просто се разплака и си избяга, но знам, че ако тя беше продължела и аз бях решила да не спирам.

Никой за нищо няма право да посяга на друго човешко същество... Помня, че тогава за първи път се почувствах... свободна, свободна от сртаха си пред нея.

Така, че малката... следващият път, когато тя сгафи нещо пред теб... защо не я зашлевиш... но бъди готова да има продължние. Сбийте се ако трябва - от опит знам, че с такива вампири психологически трябва твърдост и смелост.

После ще си простите. Гарантирам ти го!

19.   Не оправдавам майка ти, но и ти си много устата. Предизвикала си я и си я изкарала от нерви. Предполагам, че не ти е за първи път да й държиш такъв тон. Като искаш усамотение, заключвай си вратата. Или помоли майка ти за чука, преди да влезе. Толкова ли е трудно?

20.   Мило момиче, самозадоволяването е интимно. Не може да го правиш пред майка си, тя не е длъжна да го търпи. Ако толкова ти пречи майка ти, догодина ставаш на 18, излез на квартира, купи си телевизор, издържай се сама и се самозадоволявай, колкото искаш. За сега ще ти се наложи да се съобразяваш с нея и да се криеш, ако гледаш порно.

Н11, не е нормално 38 г човек да живее с родителите си, това е смешно! Да чукат по вратата.... на 38 г. детенце със собствена стаичка... Ами той слушка ли, папка ли? Ако слушка и папка, мама и татко ще му дават и телевизор да гледа до късно... На 38 трябва ти да си глава на семейството, ама тук в Бг не е задължително

21.   Изтрай я още 1-2 год, почни да работиш и заеби майка си. Тези които защитават майката на авторката са болни мозъци. Много добре знам за какво говори и аз съм на подобно положение. Тези които я защитават просто не знаят за кво става въпрос и не са го изпитали.

22.   Леле, мене майка ми ако ме хване в подобна ситуация, щях да си умра от срам. Сигурно и тя де. :S

23.   Първо една майка никога не кряка, една майка може да ти говори. Това, че си ? казала такова нещо доказва абсолютното ти неуважение към човека, който те е отгледал от парче месо, осигурил ти е дом, дрехи и храна, плащал ти е образованието и всичките приумици и глезотии дето си имала (при все, че не е длъжна да го прави, по закон се задължава до една определена възраст да ти осигурява само най-основното).

Дали ще почука или не на вратата ти е нейно решение, може да я помолиш да го прави, но докато живееш в нейната къща, ти нямаш своя стая, имаш стая, която тя ти е позволила да ползваш. Ушамарила те е, за да ти припомни къде е мястото и каква е ролята ти (дори и да е прекалила с шамарите... ако разбира се ти не преувеличаваш).

Номер 8 всъщност авторката е достатъчно голяма и достатъчно дълго време са се грижили за нея. На запад щяха да я изхвърлят като мръсно куче в момента, в който навърши 18. Идеята не е авторката да поеме изцяло грижитш за майка си на този етап от живота си, а е да уважава майка си“ Добра идея е като част от това семейство да я подкрепя, защото семейството са тези хора, които ще останат винаги до теб, другите я дойдат, я си заминат.
Лола

24.   Бягай и не се обръщай ;) Който няма такава гад, не може да ти каже какво е. Не слушай тези, защитаващи я, защото са коне с капаци (без да се обиждат)

25.   Ами номер 20 не е смешно,защото техните са болни,няма късмет в любовта,сестра му почина,на него остават грижите за племеницата,майката и бащата.пък и все пак онова е и негова къща,живеем в демокрация-всеки прави това което иска.Пък и не е чак толкова лесно и прекрасно да си живееш сам,в къщата на чужди хора.добро утро

26.   Лола, изобщо не си права. Точно на Запад пък за такова нещо идват социалните и ти взимат дъщерята, за която СИ ДЛЪЖЕН да се грижиш, не само до 18, а докато завърши обучението си, а в България това е на 18-19 гимназия, и в Германия е така! В Германия отиват и по-далеч - ДЛЪЖЕН СИ да подпомагаш детето си до 27 финансово, ако учи в униветситет, детските (към 250 евро на месец) също бяха до 27, сега са до 25.
На 17 авторката значи е голяма, достатачно голяма била, за да я изхвърлят като мокро куче, но не е достатачно голяма, за да си има собствена стая ли?

Изобщо, като си родиш деца, бий ги, не им прави собствена стая, на 18 ги изгони, ако искаш, но за първото - нарушаваш куп закони и заслужаваш във всяка страна на този свят да ти вземат детето. Да не говорим за психо-тормоза да знаеш, че майка ти винаги може да нахълта в стаята ти, да те бие, да ти крещи като луда. Трябва да измислят не само развод за съпрузи, но и за деца-родители. Не се чудя, че мъжът на тази истеричка я е зарязал!
Децата НЕ НИ ПРИНАДЛЕЖАТ. Може да отгледаш някого от „парче месо“, но това е отделен човек и личност. Ако искаш да спечелиш респект и уважение у детето си, първо ти трябва да си му за пример - да се отнасяш с респект, уважение, да говориш, не да крещиш, да възпитаваш БЕЗ БОЙ и без викове !

27.   Чак да ти разкърви устната? Значи депресията е период, през който минават много хора, някой не само веднъж, ама колкото и да ти е криво няма извинение за бой, че чак и до кръв. Не си направила нещо ужасно, доста хора се самозадоволяват. Майка ти най-вероятно е полудяла защото не е свикнала да гледа дъщеря си по такъв начин, а и не е стабилна в момента, с проблемите и всичко... избива си го на теб. И не знам, дай и време, никога няма да можеш да простиш този бой, обаче тя ти е майка и за добро или лошо те е дарила с живот и те е отгледала- не заслужава ли поне търпение. Поговори си с нея на дълго и широко, без да повдигате тона, понеже каквото и да направиш в момента ще я изнервиш. Догодина се изнасяш, но за сега ви трябват поносими отношения. Направиш ли 18 си живей живота, обаче още ги нямаш.

28.   26, не знаех, че за теб грижата се състои само от финансова помощ...
Лола

29.   Не, Лола, не се състой само от фин. помощ, но това, че законите като кодефицирани обществени норми са направени в този дух значи, че и на Запад не се счита за нормално да спреш да се грижиш за детето си, ако то учи, дори да е над 18 (а авторката е на 17).
Когато нашите родители остареят и не могат да се грижат за себе си, ние пък сме длъжни да се грижим за тях. Колелото се завърта.

Никой родител, изобщо НИКОЙ няма право да бие друг човек. Телесната непрекосновеност е гарантирана от закона. Ако авторката искаше, можеше да отиде на лекар, да я освидетелстват и да осъди родителката си. Това е положението - не живеем в Средновековието. Днес родителите НЯМАТ право да бият децата си, а и ползите от тази „възпитателна“ мярка са очевидни - авторката едва ли ще зауважава така родителката си! Ужас!

30.   "Точно на Запад пък за такова нещо идват социалните и ти взимат дъщерята"
Тоест ако имаш син не ти го взимат така ли? Научи се да се изказваш!

31.   Аз мисля, че няма как се се справиш с нея. Аз имам подобен проблем с майка ми-постоянно се караме за глупости и не си говорим с дни. Майка ти е изпаднала в депресия от развода с баща ти и затова си го изкарва на теб и както каза номер 27 дай и време и когато навършиш 18 "си живей живота"! :)

32.   Лола, напълно те подкрепям. Авторке, ужасно невъзпитано и грозно отношение имаш към майка си. След тази история не мисля лошо за майка ти, а за теб, че си крайно невъзпитана. И да поясня там на кой си номер, че и в България до 24 или 26г не помня, ако детето учи родителите дължат издръжка, има и съдебни дела и т. н. Да не се изказва така неподготвена занапред

33.   Много добре знам, че и в България е така, просто Лола каза, че на Запад децата ги гонели на 18 едва ли не от вкъщи, КОЕТО не е вярно.

Моите състуденти в Германия масово живеят при мама и тати, особено момичетата. По-евтино е и на родителите, защото наемите са убийствени в нашия град, но никой не ти влиза в стаята така и не те бие. Има си служби, отиваш и агресивния ти родител остава без дете, може и в затвора да отиде. И в България има по принцип такива закони, но кой ли ги спазва!

34.   26, това, което държавата дава за детето, т.е. детските, не излизат пряко от джобповете на родителите. В Германия точно едно дете не може да се обади на майка си след определен час налпример (имам лични примери за това), докато в Бг се обаждаш на майка си и посред нощите като имаш нужда от помощ и представи си това са само едни отмалките разлики. ако на мен моята щерка ми държи такъв език, ще изхвърчи по-бързо от вкъщи, от колкото може да каже мамо.

Закона те задължава на парична подкрепа, а другата родителят я дава, защото това му е чадото и когато види настреща си такова отношение, му прикипява. Никъде не съм казал, че майката е реагирала както трябва, и ако може да се вярва на разказа на авторката малко е прекалила, но когато авторката отгледа едно такова неблагодарниче, което вместо да я подкрепя ? се блещи насреща наред с другите ? проблеми ми е интересно как ще реагира.
Лола

35.   Не мога да повярвам, че има хора, защитили майката. Особено поста на Лола ме накара да зяпна. Добре, че номер 26 й е отговорил адекватно. Първо, никой няма право да бие никого, както беше написано по-горе, телесната неприкосновеност се защитава от закона.
Авторката може да се оплаче в Агенцията за закрила на детето.

Второ, описаната ситуация ама дори и в най-малка степен не би трябвало да подтикне един психично здрав и уравновесен човек към побой. Очевидно, че майката на авторката не е такъв. Напълно нормално е човек в пубертета да се интересува от собственото си тяло и сексуалността си. Или според тези, защитили майката, интереса към секса заслужава... да се накаже с бой? ! И защо да не отговаря на майка си? Нима децата трябва да се възпитават в покорство и смирено мълчание като роби?

Винаги това ми е било най-непонятната част от възпитанието. "Не ми отговаряй!" Това ли целите, да възпитате безгласни букви, които цял живот да чакат някой да им каже какво да правят? Според Лола очевидно е така. Майката си е родила детето, майката е благоволила да му даде стая, майката ще си го бие щом реши, ами нейно си е, ако иска и ще го убие! И хайде моля ви се, на 17 НЕ СИ достатъчно голям да работиш. Може да имаш физическите показатели за това, но най малкото, НЕ СИ ЗАВЪРШИЛ ГИМНАЗИЯ! Не ми казвайте, че да очакваш от родителите си да те издържат поне докато завършиш гимназия е проява на егоизъм и разглезване? Колко хора познавате, които са започнали да работят на тази възраст и са завършили гимназия, като са се издържали СЪВСЕМ САМИ? Хайде стига вече с тоя псевдопатриархален морал... Колкото до авторката най-доброто, което може да направи е да не живее с майка си... Джулиана

36.   И на майката не е лесно да живееш сама да работиш и прибираш се в къщи и знаеш че никой не ти чака, да обидно е но трявба простиш не говори така и ти си бъдеш майка сигурна съм че тя е сожълява прости я не държи зле в себе си успех

37.   Абе не стига че те търпи такава пикла, която е неблагодарна и постоянно виси в нета, пък и претенции!

38.   33, а от моите състуденти в Германия никой не живееше при мама и при тати, дори мама и тати да са в един и същи град...
Лола

39.   То излезе, че жената я малтретира и това е бил егати побоя. Какво толкова, изпуснала си е нервите жената. Голяма работа. Забранено било да се удря друг човек. А, щом е човек - забранено е, но друго същество може. Ей, човешката простотия граници няма.
Ж25

40.   От авторката: Здравейте :)
Поставям се на мястото на майка си, да, но тя сякаш никога не се поставя на моето. В момента съм при татко, той каза да се върна у дома след няколко дни, но ако майка ми отново ми посегне, той лично ще се разправя с нея. Относно порното обаче и той е категоричен - не. Добре, приемам го, обаче нещата не се разрешават с бой. Защо майка ми ми посегна, а баща ми го прие спокойно? Не е, защото мъжете са по-широкоскроени във всеки случай.
Благодаря за коментарите и за подкрепата от някои страни

41.   Не можеш ли да останеш при баща си.. май ти е по-добре с него?

42.   Авторке, отговорът е много прост - човекът е нормален, а майка ти пълна истеричка, не случайно се е развел.
Иначе, много ясно, че ще ти каже, да не гледаш порно - какво очаваш, баща ти е, но истината е, че не си правила нищо лошо. Просто не върви на един баща да позволи официално порното. Сигурна съм обаче, че ако му беше син и те беше заварил в такава ситуация, би се направил, че нищо не се е случило.
Но си дъщеря и истеричната ти майка те е хванала. Сега той не може да каже „о-порно, няма проблем“, нали майка ти ще се хвърли и върху него.

Гледай си, ама си трай и се пресели да живееш у баща ти. Мани я тази!

43.   Не зная баща ти как щеше да реагира, ако той те беше хванал да гледаш порно и да мастурбираш. Не можеш да сравняваш реакцията му за нещо, което си му разказала, с тази на майка си, която е била свидетел.
И още нещо - майка ти не те е набила, защото си гледала порно, а защото си се държала нагло и си я обидила.

44.   Й казах, че ми кряка, защото и тя тайно го прави,
ето това не е редно. Никоя майка не може да се обижда така. Нито е правилно нито ти прави чест. На тази възраст тя те издържа, прави всичко за теб а ти да и отговаряш е непростимо и недопустимо. АЗ БИХ ТЕ ПРЕБИЛА. А с тази жена как да се справиш ще ти отговоря. Не и искай пари, не яж, не дей да и спиш в къщата и няма да ти се меси, докато те издържат моето момиче ще си траеш. А това че родителите не трябва да си бият децата е пълна простотия, затова се трепят, затова крадът, затова са изроди днешните деца защото не ядът достатъчно бой.
Една маика на 23г

45.   Как може да давате крила на това глупаво момиче като го защитавате така? Това е... някой от вас-коментаторите имал ли е дете в пубертета, дъщеря в пубертета? Аз имам 2 сестри. На 15. Майката е напълно права, а замисляте ли се защо бащата я е прибрал само за няколко дни? Защото за повече и неговите нерви няма да издържат. Изведнъж стана така че не може да удариш детето си. А на вас някаква пикла, при това собствената ви дъщеря да ви говори така няма ли да си изпуснете нервите. Жената работи, сама се грижи за нея, това момиче надали и се отговаря за първи път. Хич не ми се правете на европейци, точно защото сме яли боя сме станали хора.

46.   "Изведнъж стана така, че не можеш да удариш детето си. " Естествено, че можеш, чисто физически. Но не е нормално да го правиш. Не е хубаво за него. Детето ще спре да прави това, заради което си го ударил, но защо? Защото ще разбере вредата от него или защото просто родителят така иска? Кое е по добрият вариант? И какво толкова лошо, не разбирам е казала на майка си? Че и те се задоволява? Много обидно! Не знам как го е понесла направо!

47.   №44, 45 Жени ли сте? Майки ли сте? Как може да пишете така?
Да в този случай майката е права ударила е шамар на изтърваната си дъщеря, но да биеш системно детето си както коментирате това е извратено. С бой се решават проблеми в първобитното общество, 21 век сме имаме глави и можем да говорим. Една майка трябва да говори с детето си още преди да е станало тийн още от бременноста, една майка трябва да е приятел с своят тийн да си споделят и решават заедно проблемите си. Ще ви кажа една мъдрост дете до три е цар в къщи, от три до седем е слуга, от осем до осемнайсет приятел, след осемнайсет господар на собствения си живот. Дори и един от периодите да се изтърве детето се обърква и не знае как да постъпи в дадена ситуация, започва да греши и заслужава шамар. Ако се следва това никога няма да се наложи да го удариш нито да му се разкрещиш дори. Обикновенно се изтърва възрастта от 3 до 7 "слуга" това означава: да се научи детето да се облича само, да си оправя стаята правилно само, на 4 и половина е достатъчно голямо да помага в къщи прахосмукачка, боклук да хвърли, стирка да мине независимо от пола, да ходи към 7 годишно да пазари само в кварталния магазин, да си прави сандвичи само и такива неща като се изтърве моментът да ги заучи нещата /че никой не му е длъжен да му слугува/ после почват недоволства защо трябва аз да го правя и т. н. Ако се загледате в три годишно дете ще видите, че то го има вродено това, то посяга да помогне на мама иска чисти да носи пазарски торби просто мама трябва да му позволи и да го насърчи а не да крещи и посяга.

48.   47 що е изтървана къде е била маиката досега. гледала порно ами маиката що гледа че после бии. кво я защитаваш децата копират родителите. тука грешката е на родителя

49.   47, а вие майка ли сте. Имали ли сте тийнейджър в къщи? Ако да значи не е бил проблемен. Те се променят до неузнаваемост. Не виждам кое му е лошото да пошляпваш децата си когато е нужно. Тук никой не говори за побои без причина или изливане на яд. Много ми е интересно ако вашето дете ви отговори с такъв тон, как ще разговаряте с него спокойно?

50.   48 майката е изтрвала дъщеря си в повечето случай не по нейна вина, сама я е отглеждала, грижила се е за прехрана, за сметки и затова е изтървала детето т. е виновен е бащата, че е липсвал като възпитател, не е носил достатъчно пари за да има време майката да се занимава с детето. Виновна е скапаната ни държава с това, че се налага и майките да работим по повече от 8 часа и не намираме време да говорим с децата.

51.   Подкрепям напълно 47!
Никога не бих ударила детето си, не вярвам в този метод на „възпитание“. Никога не бих нахлула така в личното пространство на порастналата си дъщеря. Никога!
Браво номер 47!

1-50 от 58