Споделена история от Семейство

Родителски права
Здравейте! На кратко историята е следната. Имам син на 4 години и го гледам сама. Неговият баща изчезна още, когато бях в 2рия месец и от тогава има брак с друга жена, от която няма деца. Двамата живеят и работят в Австрия на доста високи постове. В началото бях решила да не търся нищо от него. Неговите приятели и той твърдят, че не тя е причината за нашата раздяла и че са се запознали случайно в бар тук в България. От моя страна всички ми казваха, че това е гришка и че трябва да си търся правата, но гордостта ми не ми позволи тогава. Детето не е признато от него и никога не са се виждали. Новата булка знае за това, защото веднъж в пристъп на ярост й писах, а тя отвърна, че това си е между нас и тя няма никаква роля тук. Сега покрай тази пандемия ми трябват пари и за мен и за детето, както казах той е на 4 години. Какво мога да направя след като съм изпуснала срока до 3 годишна възраст? И кога може синът ми да го осъди за не платени издръжки и въобще може ли да го направи? Те не са в България, но до преди няколко месеца качваха снимки от Холандия и Швейцария, където пътуват по работа, а аз броя стотинките и имам кредити. Някой знае ли какви са правата ни?

Коментари

1.   Ей за това се пишат теми от оставени жени тук в сайта, правите деца с неподходящи хора и после ревете, Ами да си мислила, децата не са само хахо хихи, искат средства, пари, внимание, любов от двама души-мама и тати, разберете го дами и господа!!!
По въпроса -късно е за каквото и да било, изтървала си 3г срок по закон, през който период трябва да се докаже, че той е бащата с ДНК тест, завежда се дело и т. н.
Назад пари не можеш да търсиш, единственото, което може да се направи и то не от теб, а от детето ти е след като навърши пълнолетие, ако има желание, което е рядкост, то самото да поиска ДНК тест за доказване на бащинство и да търси каквото ще търси, а ти вече си безгласна буква от тук нататък, сори, но мислете на време, вече е твърде късно, допълнително се усложняват нещата, че е в Австрия, Абе щом си решила да имаш дете би трябвало да знаеш, че децата са и разход

2.   Нямаш права вече. Прецакала си детето си с тая пуста гордост.

3.   Като не е признан минавате първо през признаване, иначе нищо не можеш да вземеш - точно затова хитро той не го е признал.

4.   Човек има права до време авторке, много добре си знаеш 3 годишния срок, сега детето ще има права чак след навършване на 18г и то само за да докаже чий син е.

5.   Ако искаш таралеж в гащите, действай, ще си го получиш. Никой не може да го застави да припознае детето, освен ако той сам поиска. Ако докажеш, че той е бащата, детето автоматично става и негово, и накрая може да останеш без детето, явно бащата ще има пари и възможност да му даде по добър стандарт, а ти и стотинки нямаш. По добре живейте по бедно, но с детето, отколкгто сама без сина си.

6.   Като си имала толкова голяма гордост сега ще си гледаш детето напълно сама с твойте си пари.

7.   Постъпила си много глупаво. Трябвало е още в началото да търсиш издръжка. Вкарала си си сама такъв автогол.

8.   Нещастник, говори с адвокат, но не оставяй нещата така. Пълен боклук е тоя, има специално място в ада за такива "татковци".