Споделена история от Семейство

Наказвам себе си....защо?
Добър ден читатели.
Пиша и ще помоля сърдечно админ да одобри историята ми.
Имам съпруг и детенце, но живота ми е ад.
Нещата вървяха, но в един момент осъзнах, че съм сбъркала в преценката си за човека с когото живея.
Той ме тормози психически и физически! Винаги мине казвал, , Внимавай какво говориш за семейството ми.
Семейството му... има в предвид братята снахите и баща му.
Преди да се изнесем живеехме в пълен ад.
Баща му е алкохолик и търси постоянно пари за пиене от нас, но е кадърен да работи.
Не иска да чуе за работа.
Брат му и снаха му се научиха да идват при нас за ядене всяка вечер.
Мълчах си, но един ден избухнах защото щях да се пръсна.
Казах му- Докога, ще живея така
Аз не съм длъжна да давам постоянно!
Отговора беше- Внимавай, как говориш за семейството ми докато мога, ще им помагам!
Тези думи ме сразиха излезнах и започнах да плача!
Баща му идва пиян у дома спи по земята напикава се....
Търпя всичко това, защото съм сирак родителите ми починаха при катастрофа не ми оставиха нищо и няма къде да ида.
С майчинството успявам да поддържам детенцето опитвам се да не е лишено.
Започна да се обръща към мен с много грозни думи без да съм го заслужила.
Опитвам се да бъда жена майка и домакиня.
Когато имаме гости пред тях ме нарича с нецензурни думи понякога дори посяга знам че иска да се прави на мъж, но това не е мъжко.
Кара ме да храня пияния му баща все едно той е сакат.
Никога не съм била съгласна да го храня та аз моя баща не съм хранила.
Интимните ни отношения се влошиха ако има такива ще е в месеца два три пъти.
Ние сме си чужди ние не сме семейство това го разбрах по трудния начин.
Този човек не ме уважава.
Кажете ми мили хора какво да направя защото вече не издържам.

Коментари

1.   Започваш работа, събираш пари, търсиш квартира, продаваш жалба за тормоз и се изнасяш, това не е живот.

2.   Може би мъжът ти има емоционални проблеми или ниско самочувствие за нещо извън брака, например за работата. Той работи ли? Сега покрай тоя вирус много хора останаха без работа и им се отразява на състоянието. Говори с него и виж дали в това е проблемът и ако да, мислете как да си намери работа. Ако не се решат нещата, можеш да отидеш в полицията или да се обадиш на някоя от линиите за домашно насилие, където да получиш по-точен съвет какво да правиш. Надявам се да се оправи ситуацията... Бих ти дала имейла си, за да си пишем, но админите не позволяват обмяна на лични данни...

3.   Докато нямаш работа и стабилен доход, достатъчен да издържаш себе си и детето, да плащаш квартира, консумативи и т. н. (при развод можеш да разчиташ на около 200 лв издръжка), нищо не можеш да направиш. Да се събереш с неподходящия човек е грешка, която струва скъпо и се плаща дълго.

4.   Съжалявам за това, в което живееш. Така не се живее.
Мъж съм. И ще ти кажа - това си е чист развод.

Знам какво е ситуации на безизходица и да не те разбират, тези хора, които очакваш, че само те биха те разбрали.
"Тези думи ме сразиха излезнах и започнах да плача! " Знам какво е чувството на това. Така не се живее. Аз съм ЗА брака, ЗА любовта, ЗА единствената/единствения т. н. т. н., но това е отвъд границата, щом той не се усеща... Мъжа ти иска да те погълне в бившото му семейство и го слага с приоритет преди текущото му такова - Той, ти и детето.

Съжалявам, не искам да го казвам, но какво друго да направиш освен да си вземеш детето и да му кажеш чао? Надъхал се е нещо, че може да си прави каквото си иска, явно избива комплекси, наистина, иначе щеше да се държи малко по-пораснал. Очевидно е решил, че ще си прави каквото си иска.

Доста глупаво наистина, що за... Значи той се държи така с теб, защото е слаб, това е ясно. Гледа, че ти нямаш никой зад гърба си, а той има и сега гледа да се налага, защото нямаш какво да направиш. Това и към непознат донякъде не е ОК да правиш, освен ако не ти е правил мръсно и ти е писнало и ти е паднал сега. А той на жена си. Ква любов е това, какъв брак...
Не съм женен, не знам какво е, от се вижда, че това си е някакъв вид глезльо, който през живота са го настъпвали яко и сега е решил да се налага, защото е намерил уязвим човек да си гради егото върху него. МА ТОВА Е ЖЕНА ТИ БЕ. Мама му стара, това е някакъв вид "женен по задължение", но ти не си знаела.

Първо исках да напиша, после да чета коментарите.
1 и 3 са прави.
Попринцип е хубаво да говориш с мъжа ти първо да се пробваш да оправите нещата. Но аз като ти чета историята, той одавна е прескочил границата дори за разговор, очевидни действия, с които те кара да си мислиш, че ти си грешна, а той повече от прекалява. Няма човек, който да не се усеща сам ако действа така, не се ли усети значи хич не му е за теб. Мъжа ти е дефиниция на манимупация и злоупотреба. По-бързо се махай от там да си живееш спокойничко. И не му го споменавай докато не довършиш действието, махаш се и после му казваш. Не 1 ден по-рано. Най-рано 1 секунда след това. Иначе той и всичките около него, които не им пука за теб и изрично изпитват неуважение, защото искат да те накарат да свикнеш, ще те скапат психически и ще те унищожат. Ще те победят в истинския смисъл на думата ако споменеш по-рано. Дръж ги на дистанция. Знаеш си за какво се бориш, поемай ударите, но движи напред. Като си готова, действай, и уведомявай наааай-накрая. Първо всичко друго. Да знаеш, че ще те е много страх като го правиш, защото мъжа ти много ти е взел. Казвам ти го за да го приемеш, че ще е нормално да те е страх и да не ти пука.
Да еба. :(

5.   "Нещата вървяха, но в един момент осъзнах, че съм сбъркала в преценката си за човека с когото живея. " - това доказва, с какво голямо закъснение работи женският ум!? Чука се, ражда деца и чак тогава оценява човека до нея!? А къде й е бил ума преди това? Сега ако се разведе ще накаже детето, а не фамилията на съпруга си. Виновно ли е то, за бавномисленето на майка си?

6.   Не говори нищо за семейството му. Дай детето на детска ясла или градина, започни работа, говори с адвокат и се изнеси от там по най-бързия начин. Иначе и детето ще започне да страда. Мъжът ти е женен за родителите и си и тяхното семейство. Нищо не можеш да направиш, освен да избягаш с детето оттам. Направи го умно, не му го казвай. Разведи се. Нямаш ли баби, дядовци, други роднини, на които да разчиташ?

7.   Обади се на асоциация "Анимус" жени пострадали при насилие, обади се, имат места където настаняват, вземи детето и отивай. Не се върщай и не коментирай с мъжа си и близките си, намеренията си. Номер 4 е прав. Бягай надалеч!

8.   Разкарай се от него. Социалните ще ти помогнат ако няма къде да отидеш.