Споделена история от Семейство

Загуба на близък човек
Здравейте.Ще бъда много благодарна,ако модераторите ,одобрят историята ми.
Преди десет дни загубих за мен много близък човек,почина дядо ми.Беше болен,но си отиде внезапно.
Чувствам се много съкрушена,празна,самотна.Не знам как ще продължа да пред след тази загуба.
Имахме специална връзка-нося неговото име,беше всичко за мен.
От както той почна не се чувствам добре,обвинявам се,не мога да спя,има хиляди въпроси,които ме измъчват.
Не знам как ще продължа напред,след всичко това което се случи,единственото нещо което чувствам,че би ме върнало и ми дало вили е да имам дете,чувствам се много празна,все едно някой ми е изтръгнал сърцето.
От както дядо почина,минаха десет дни,от тогава съм на успокоителни, бих искала да ви попитам как преодоляхте мъката по загуба на близък човек,след колко време и как се справихте?
БЛАГОДАРЯ.

Коментари

1.   Моите съболезнования.

4.   Здравей. На 30. 06. 2021 г. загубих майка ми. Шока беше толкова голям, че не можах да се разплача от болка. Баща ми го изстреля още от вратата:Майка то почина. Беше 3. 56 сутринта. Онемях. Мама от година и половина е беше добре Две операции, тежка констипация след това, Ковид. Мъка. Бях подготвен за това донякъде, но не го очаквах толкова скоро. Имам двама братя. Баща ми и той го прие адски тежко. Средният ми брат е в Англия. Пропусна погребението. Много говорихме вчера. Вдигнах го. Повярвай ми. Болката се споделя. Толкова добре му стана. Беше полудял. Просто смъртта трябва да се приеме. Без значение дали е внезапна или очаквана от болест. Поплачи си, но не се затваряй в себе си. Крещи, удряй. Викай. Излизай обаче и сред хора. Говорете. Мога да ти пиша още много, но най-важното е да не изпадаш в депресия. Скърби, болката ще намалява с годините, няма да изчезне. но ще живееш с нея. И смело напред. Пред мъката да гледам как мама умираше всеки ден пред мен, смъртта и си е избавление. Знам, че милата ми майчица вече няма да плаче, да страда и че е на по-добро място.