Споделена история от Семейство

С деца
Здравейте, когато има човек деца, може ли да си позволи живот като преди, поне малка част от времето, например понякога излизане само двама, екскурзия поне веднъж годишно без деца или тези неща отпадат, много ли е трудно?

Коментари

1.   Може да си позволи всичко, зависи от дохода му, може да наеме детегледачка, или в зависимост от наличието на желаещи баби да гледат внучето си.
Но иначе детето можеш да си го мъкнеш навсчкъде където си свикнала да ходиш, просто имаш една кошница в повече. Можеш да го сложиш в раница и да си изкачваш Мусала, можеш да сложиш бебето в кошница на колелото си и да правиш велосипедни преходи, никой не може да те спре.

2.   Може, но трябва да се бори с другия за тези си свободи. В диалог могат да се договорят подобни свободи, но често това става на висока цена, защото има едно гадно противоборство на база убеждението на всеки от двамата, че прави 150% повече от другия. Важно е бащата да бъде участник в отглеждането от ден 1, за да може да замества майката и да развие обич и навик за детето.

3.   Тук-таме е възможно, но като цяло, щом ти се роди дете, приоритетът е то! Не вие с партньора ти. Вие сте си го направили, вие имате отговорност към него, не то към вас. То изисква невероятно количество грижа и отдаденост. И я заслужава.

4.   Възможно е,но ще дойде време(след като поотраснат)когато ще искате и децата да са с вас.Другият вариант е всичко горе описано.

5.   Синът ми е на 9 месеца, където сме ние там е той. Ходим на всякъде заедно. Обичаме екопътеки, водопади все красиви места. Идва в нас носим го в май тай. Хоресва ми до е с нас. Не ми пречи на нищо.

6.   Ние не пътуваме много. Може би веднъж седмично на около 15 км от града ни. Но детето е винаги с нас. А лятото на море и планина идва пак с нас. Не ни спира. Спират ни парите... положението е зле в БГ.

7.   Изпаднах в следродилна депресия след като родих. Детето ми не живее при мен.