Споделена история от Семейство

Приятелят ми не иска дете...
Здравейте! Аз съм жена на 20 години... И така с моя приятел сме заедно вече от 2 години. Той също е на 20 (по-голям е от мен с 3 месеца) и може да се каже ,че живеем заедно, защото сме неразделни. Обичам го повече от всичко, той ми е първият и не съм била с никой друг до сега...От месеци започнах да изпитвам голямо желание за бебе и му споделих, а той каза, че било много рано и не иска сега. След това говорих с него още няколко пъти по тази тема, а той каза, че точно сега не иска дете... Не разбирам за кое му е рано, след като сме големи хора, пълнолетни сме и ако например скоро решим да имаме дете ,докато се роди ще сме станали на 21. Той каза, че не иска дете, защото искал да си поживее и каза да не му се сърдя за това. С него сме правили всичко заедно, ходили сме на много места, на почивки ,ходим на дискотека ,по барове и т.н. -но всеки път е едно и също, доста сме изживели като двойка... Ние с него много се обичаме и се познаваме не само откакто сме заедно ,а от малки.... Мислих да споделя с майка му и да я помоля за съвет как да го убедя да имаме дете, но ме е малко срам да говоря с нея затова. А и все пак тя го познава най-добре и може да успее да ме разбере и да ми помогне... С него много пъти сме се карали за това и вече спрях да го карам да имаме дете, защото не искам да го притискам ,страх ме е да не го загубя.... Аз знам, че той много ме обича, защото винаги е до мен и всеки ден ме прави щастлива...Питах го да не би да има друга жена и за това да не иска дете от мен, а той каза, че съм била луда да си мисля такива неща и че не е заради това ,и не би погледнал друга... Много ми се ще вече и ние да си имаме детенце, мисля че и ние заслужаваме да бъдем родители-и двамата сме отговорни. Аз уча-студентка съм втори курс, но ако имам дете това няма да ми попречи да продължа да уча, защото аз уча дистанционно и изпитите ми винаги са били от вкъщи (а не само сега заради пандемията).... Умирам за дете, но това него не го е грижа...... Аз лично познавам доста мои наборки, които вече имат деца ,дори имам и съученички, които още миналата година родиха ,и той също има. И него майка му го в родила на 20 ,и мен моята майка ме е родила на 22..... А той казва, че му било рано.. За кое му е раното не мога да разбера? Толкова много хора на нашите години имат деца... и мисля, че е нормално на 21 да бъдеш родител, все пак не сме на 15..... И все пак с него сме и заможни финансово, той взима висока заплата, аз също имам пари, имам и стаж за майчинство и плюс това и семействата ни биха ни помогнали ,колкото е нужно....Когато говоря с него за това ,все не можем да излезем на глава един с друг! Чувствам се ужасно - мисля,че всяка жена заслужава да бъде майка,а аз искам да имам дете от любимия ми.... Искам да се оженим ,да имаме дечица и да бъдем семейство като нормалните хора ,и връзката ни да стане още по-силна... Как да му го обясня? Пък и най-вече ,че ние се познаваме от деца ,а не от вчера все пак. Не смея вече да говоря с него по тази тема, за да не го нервирам и да се отчая от мен и да ме остави-не искам да го загубя, дори и заради това...Искам да разбере, че смисълът на живота е да оставиш живот след себе си, а не другите неща, защото човек трябва да живее за децата си ,за да има смисъл живота му. Моля Ви ,дайте ми съвет, как да под ходя? Как да успея да го убедя? Ще съм Ви много благодарна и се надявам да прочета полезни съвети , но не ми казвайте да си търся друг,щом той не иска дете ,защото аз за нищо на света не искам друг... Благодаря!

Коментари

51-82 от 82

54.   53, абе тя авторката, че я хапе щъркела, хапе я, ама ти пък си в другата крайност. Чак пък на 50 да правиш деца.

55.   Трябваше 30 годишен да намериш, ако искаш ела да помагаш малко при мен имам две деца, може да ти ги оставя малко.

56.   Това е тема с цел проучване.
Също както и темата "Как решихте, че е време за дете?",
също както и "Да се грижа за дъщеря ми е страшно изтощаващо"
Изобщо, в този сайт има 2-3 души, които се пукат да пускат такива безсмислени темички. По-добре не се хабете да им коментирате.

57.   От авторката: Номер 55 - срам и грях да бъда с някой на 30.... Не, че е стар като човек ,но е стар за мен... Ако е някой на 35-35 , а аз съм почти на 21 - той може да ми бъде баща. По близо е до годините на родителите ми,отколкото до моите.... Може и да има много хора с 10-15 години разлика ,но аз не съм като тях.... Защо да намирам някой на 30 ,след като мой набори има колкото искам, а и аз си обичам моя приятел и за другите нямам очи...

58.   "Да, уча.... Но това не означава по 247 да вися над учебниците и да не излизам от вкъщи,щом си взимам изпитите значи всичко ми е наред. "
Да, бе маце, ама едно е "излизам от вкъщи", маааалко по-друго е "ВСЕКИ месец ходим на почивка" нали....

59.   Каква е тази логорея, бе?! Явно някои няма с какво да си запълват времето! № 56, май ще излезеш прав.

60.   Авторке аз ште те подкрепя,верно че си много млада ,но по добре на 20 отколкото на 45 да родиш.Аз родих на 18 е верно е че нямах човек до себе си ,но си изледах детенцето и сега е един чудесен и преуспял семеен мъж!

61.   Номер 53 съм - ами има логика в цялата работа - и за да не си пропилея живота реших да изчакам до 50 за да имам деца. Но ако се реша по рано може и да стане

63.   "Дори от дете се лишавам, заради него" Проблемът ти е, че да имаш дете и то млада ти е станало фикс идея или задължение. За дете са нужни 2-ма, които да са готови за това. И детето не се гледа само с пари. Трябва и добра психика. Много реване всяка вечер, памперси, хранене и друго. Трябва и да се възпитава после. Ще реве пред магазините и за много играчки. Имаш още много години през които може да си направите дете. Няма за къде да бързаш. Ще кажа и друго. Мъжете много не харесват презервативите. Ако го правите със му предложи вече без, пък каквото стане. На мен мъже са ми казвали "Ама аз съм добър в това, винаги го вадя навреме, бъди спокойна" Кажи му "Ти ще получиш голямо удоволствие, пък 2-мата може и дете да получим, ако не внимаваш"

64.   Вярвай си още.Като ви налегнат битовизмите,друго ще говориш.
Разчиташ,че ще живееш при неговите родители,било то и при твоите.
А не на това,че ще бъдете самостоятелни ?!?
Едно е да учиш и да работиш.Съвсем друго е да гледаш дете.
Той сега не иска да излиза,но рано или късно ще иска по барове е дискотеки с приятели.А теб ще те оставя вкъщи,и ще хленчиш много.Няма да има какво да направиш.

66.   Здравей, според мен малко си противоречиш
Споменал си, че не веднъж си му надувала главата за дете. Даже и майка му искаш да намесваш.Какво очакваш да му каже на***я и направи дете. Това да си ваши избори. И за напред ли ще търсиш майка му да се бърка, а ако тя се бърка и на теб това не ти се хареса и това, което казва е против тебе. Държиш се като дете. Каде е тая отговорност и зрялост, която описваш, че имаш. Не му дудни за дете. Остави го. Не гледай, че другите имат айде и ти да не останеш по назад. Това не е най новият айфон. Според мен и двамата трябва да го искате. Изчакайте 2/3 години. За вършете узрейтеи тогава. Не карай мъжа си насила да става баща. Детето трябва да е желано. Какво ще предложиш на детето си. Баща, който по задължение го отглежда. Нито ти, нито детето и мъжа ти няма да сте щастливи така. Изчакай и то ще си дойде от само себеси.

67.   Изглежда, че си хвърлила око на голямата къща, за която толкова пъти споменаваш.

68.   Не го караш насила, разбрали сте се викаш - само пишеш по форумите за идеи как да го принудиш да имате дете, че и майка му искаш да намесиш. Моето момиче, да се правиш, че си съгласна с някого, а в същото време да си плетеш кошничката зад гърба му и да се чудиш как да го изманипулираш да направи това, което не иска и за което не е готов, не е уважение на чуждото мнение и не е любов. Връзката ви не е силна заради теб, защото си егоистка, мислиш, че другите са ти длъжни и не ги уважаваш. Това включва и него, и родителите му. Инфантилна си, не си готова, с и явно една сметка не си платила щом си мислиш, че 800-900лв на месец стигат за трима. Горкото момче...

69.   №68, а ти какво си мислиш, че жените от умопомрачение ли живеят при самец? Нали точно това им е целта, да бъдат оплодени и да станат майки. Този пръч какво иска, само да чука на воля, а да няма грижи!? Неговата е лесна, не гони срокове, но при жените не е така, годините много ги притесняват, нямат време за протакане, а и колкото е по млада, рисковете при бременност и раждане са по малки. Да му дава нота, или да дарява сперма, или да се маха, има и други мъжкари, които не ги е страх да имат деца. Това ни донесе демокрацията, липса на мъже, но джендърите са в изобилие!

70.   Хора откажете се да я вразумявате, откачалката вече се е възползвала от момчето. Има тема в която пише, че вече е бременна. Нека си чупи празната глава.

71.   Не можах да прочета всички коментари, но номер 70 ме възмути. Какво означава възползвала се е от момчето? За резултатите от секс вина носят и двамата, него кой го е карал да прави секс без презерватив, нима не е знаел че резултаът може да е бебе? Нима не е длъжен да си понесе последствията за безотговорността?
Наясно ли сте че един аборт може да направи авторката бездетна за цял живот?
Иначе на всеки е ясно, че момчето никога няма да я заобича, дори и да се съгласи да поживее с нея заради бебе, все някога ще си тръгне. Но пък съда ще го задължи да си плаща издръжката на детето си. Ако избяга в чужбина общиниата в която живее майката изплаща минималната издръжка на всяко дете с изчезнал баща.

72.   71 и с каво толкова те евъзмутил моят коментар?
Отиди и прочети темата" Бременна съм и не знам какво да правя! за да ти се разясни ситуацията.
Авторката е с рахлабено психично здраве и си лиичи.
Аз самата съм жена, която винаги и заставала зад правата на жените, но това не означава че пренебрегвам и тези на мъжете. Както един мъж не може да задължи една жена да му роди дете, така и една жена не може да задължи един мъж да бъде баща, и то с такива хитринки коитo най-вече леките жени използват.
Това че и е първият не означа нищо, не е длъжен да е с нея до живот.
Това момиче не живее в реалността, а в някаква мексиканска теленовела.

Мод: потвърждавам, че са писани от едно устройство.

73.   Успокойте топката! Бебе няма и няма да има. И двете теми са фейк, защото същата авторка в коментар към друга тема се представя за омъжена с дете на 24 години. Просто на психично болна женица бебетата и семейството са ѝ идея фикс.

74.   Рано ви е за дете. Изчакай поне още 2 години според мен. На 27 родих първото си дете. Имам постоянна работа и взимам добро майчинство. Имам образование вече завършено преди доста време. И най-вече имам човек, който също беше готов за дете. На една и съща възраст сме. Моят съвет е да оставиш приятеля ти да се почувства готов. Животът е пред Вас.

76.   Авторке, ти нещо не си наред. Прегледай се по-добре! Остави човека намира! Няма да имате деца сега, не разбра ли? Той не иска, ненормална ли си, че не схващаш? Щяла да го убеждава... абе ти за коя се помисли? Напълно нормално е сега да не иска деца, той е още лапе. Би трябвало на тази възраст да те интересува учене, личностно усъвършенстване, хобита, а не как да вържеш някого с дете. И миличка това "никога няма да се разделим", звучи много смешно. Никога не се знае в живота какво ще стане, да не останеш изненадана. Ако осъзнае колко незряло и егоистично мислиш, може изведнъж да се окажеш сама.

77.   Няма нищо ненормално и нередно в това приятелят ти да не иска дете. Мъжът не е задължен да иска дете, възпроизвеждането е опция, а не задължение. Имаш два варианта - или се примиряваш и оставаш с него и нямате деца или се разделяте и си търсиш друг мъж, който е съгласен да имате деца. И не си и помисляй да забременееш от друг мъж - днес има Днк тестове и приятелят ти бъзро би се усъмнил ако те види бременна и би направил тест на детето. Мъжът също има право на избор - Face it!

78.   Авторке, според мен е много хубаво и благородно, това, че искаш да имаш дете. Грижовен човек си, може би обичаш да помагаш на другите хора. Може би е по добре да насочиш грижата си към някой друг, да работиш с деца, да помагаш във фондации, ако имаш племенници да се грижиш за тях, да отглеждаш домашен любимец и д. р

Аз не бях готова да бъда майка. Аз изпаднах в следродилна депресия.
Помисли си дали наистина си готова да имаш дете. Ще трябва да ставаш нощем да го храниш, успокояваш ако плаче, да му сменяш пелените и д. р. Ще си недоспала и може би няма да имаш време за лекции. Може бебето да не е спокойно и да плаче постоянно и ще отнема цялото ти време. Начинът ти на живот ще се промени.

Ако наистина си готова ти пожелавам скоро да станеш майка. Сигурна съм, че ще бъдеш много добра майка.
Спри да мислиш постоянно за дете ако е писано ще имаш дете от любимия си. Просто ще се случи.

79.   Другия месец правя 26, но не съм готова за дете и не знам дали изобщо ще съм готова, дали ще искам да съм майка. Това си е голяма отговорност, нерви и ограничения. Не всеки може да го понесе леко. Но човекът до мене много иска и само заради него бих направила жертвата да съм майка на поне едно. Иначе не бих имала деца. Иначе браво за смелостта ти да поемеш такава сериозна отговорност, но ще е най-добре да почакаш няколко години.

80.   Номер 54 деца ще имам не на 50 а на 60 години като стана има разлика- Сега му е времето да живея .

81.   Ами казваш му директно "Или имаме дете, или се разделяме.". Или ще се съгласи, или ще се разделите и ще родиш от следващия, няма друг начин в случая щом толкова искаш дете

82.   Преследвайте мечтата си! Може би сте малко по-настойчива за момента! Успокойте се и нещата ще се наместят! Не си го поставяйте за цел. Млади сте наистина, но не го притискайте! Аз мечтая за внуче, дано и при Вас и при мен, да се получи скоро! Успех, търпение и целувки от мен!

Не се влияйте от коментарите на тези, които съжаляват "горкото момче, на което още му се живее"! Само бъдете търпелива!

83.   Има и по лоши сценарий- с единия родител да се случи нещо. Моя съсед младо момче на 23 години остана вдовец с малко бебе, жена му почина по време на раждането, той самия има само баща. Приятел на които жена му почина от ковид, а има две малки дечица на 3 и 6 години. Та съвета ми е завърши и си намери работа, стани самостоятелна и тогава мисли за деца, че никой не знае дали утре няма на му се наложи да се оправя сам.

84.   Авторке, ако ме притискат така на 20 г. за дете - тотално ще кажа ЧАО. Граничи с лудост поведението ти.

Плюс: "От авторката: Защо не мога да проявя никакво разбиране от никого?" - открийте грешката... :D

Ж29 г.

85.   84, няма проблем той да каже чао - тя просто ще си намери друг, с когото да имат деца. Проблемът е, че той хем не иска да я пусне да си хване друг, хем не иска и да задоволи тази нейна нужда - иска само да я използва за секс докато е млада и хубава, а че й губи времето не му пука. Егоист.

86.   Не ви разбирам тази болна мания да имате деца?! Честно! Вместо да си живеете живота, вие се заробвате с някакви ревливи нищожества, които след време няма и да оценят това, че сте будували дълги месеци заради тях, хранили и бърсали насраните гъзове! Като толкова искате, поне изчакайте до 30-те си години. Писна ми от тези женски лиготии! Толкова ли нямате други хубави занимания в този и без това скапан живот. Аз ако можех да контролирам, нямаше да допусна повече от 1 дете в семейство. И без това тая планета вече не може да "диша" от нашата пренаселеност и свинщина! И го казвам от опит, защото не знаете колко боли да се заробиш такова ревливо нещо, без да имаш готовността, сигурността и изобщо желанието да си нанесеш такъв удар. Моя много искаше дете и аз направих най-голямата грешка, за да е щастлив той. Не всички жени искаме деца и не можете да ни наричате боклуци и да ни кълнете, че не искаме деца, защото не знаете колко боли психически! Така че спрете да давате зор на мъжете си като не искат и си живейте живота.

87.   Авторке, ако темата не е била измислица, какво се случи през тази почти една година и половина, откакто пусна историята?

Ако приемем, че всичко е истина, то това "наживяване" е оправдание да продължава да те клати, без да има отговорности към теб. Ако един мъж те обича истински, живеете заедно на семейни начала и се познавате от дълги години преди това (както ти пишеш), той със сигурност ще желае дете от теб! Нещо повече - сам ще го поиска, без да чака ти да го предложиш!
Който те иска само за удоволствие, той държи да си до него само за удоволствия и да те мотае възможно повече време със сладки приказки и оправдания. А който те иска за семейство и не го е шубе да поема отговорности, просто създава с теб семейство и действията му съответстват на думите му!

- Кифлоприземител

88.   Аз съм жена но не исках навремето дете. Може би мъжът не иска да поеме отговорност. Не е задължително да иска дете. Децата са отговорности.
Падам си по безгрижния живот.

51-82 от 82