Споделена история от Семейство

Приятелят ми не иска дете...
Здравейте! Аз съм жена на 20 години... И така с моя приятел сме заедно вече от 2 години. Той също е на 20 (по-голям е от мен с 3 месеца) и може да се каже ,че живеем заедно, защото сме неразделни. Обичам го повече от всичко, той ми е първият и не съм била с никой друг до сега...От месеци започнах да изпитвам голямо желание за бебе и му споделих, а той каза, че било много рано и не иска сега. След това говорих с него още няколко пъти по тази тема, а той каза, че точно сега не иска дете... Не разбирам за кое му е рано, след като сме големи хора, пълнолетни сме и ако например скоро решим да имаме дете ,докато се роди ще сме станали на 21. Той каза, че не иска дете, защото искал да си поживее и каза да не му се сърдя за това. С него сме правили всичко заедно, ходили сме на много места, на почивки ,ходим на дискотека ,по барове и т.н. -но всеки път е едно и също, доста сме изживели като двойка... Ние с него много се обичаме и се познаваме не само откакто сме заедно ,а от малки.... Мислих да споделя с майка му и да я помоля за съвет как да го убедя да имаме дете, но ме е малко срам да говоря с нея затова. А и все пак тя го познава най-добре и може да успее да ме разбере и да ми помогне... С него много пъти сме се карали за това и вече спрях да го карам да имаме дете, защото не искам да го притискам ,страх ме е да не го загубя.... Аз знам, че той много ме обича, защото винаги е до мен и всеки ден ме прави щастлива...Питах го да не би да има друга жена и за това да не иска дете от мен, а той каза, че съм била луда да си мисля такива неща и че не е заради това ,и не би погледнал друга... Много ми се ще вече и ние да си имаме детенце, мисля че и ние заслужаваме да бъдем родители-и двамата сме отговорни. Аз уча-студентка съм втори курс, но ако имам дете това няма да ми попречи да продължа да уча, защото аз уча дистанционно и изпитите ми винаги са били от вкъщи (а не само сега заради пандемията).... Умирам за дете, но това него не го е грижа...... Аз лично познавам доста мои наборки, които вече имат деца ,дори имам и съученички, които още миналата година родиха ,и той също има. И него майка му го в родила на 20 ,и мен моята майка ме е родила на 22..... А той казва, че му било рано.. За кое му е раното не мога да разбера? Толкова много хора на нашите години имат деца... и мисля, че е нормално на 21 да бъдеш родител, все пак не сме на 15..... И все пак с него сме и заможни финансово, той взима висока заплата, аз също имам пари, имам и стаж за майчинство и плюс това и семействата ни биха ни помогнали ,колкото е нужно....Когато говоря с него за това ,все не можем да излезем на глава един с друг! Чувствам се ужасно - мисля,че всяка жена заслужава да бъде майка,а аз искам да имам дете от любимия ми.... Искам да се оженим ,да имаме дечица и да бъдем семейство като нормалните хора ,и връзката ни да стане още по-силна... Как да му го обясня? Пък и най-вече ,че ние се познаваме от деца ,а не от вчера все пак. Не смея вече да говоря с него по тази тема, за да не го нервирам и да се отчая от мен и да ме остави-не искам да го загубя, дори и заради това...Искам да разбере, че смисълът на живота е да оставиш живот след себе си, а не другите неща, защото човек трябва да живее за децата си ,за да има смисъл живота му. Моля Ви ,дайте ми съвет, как да под ходя? Как да успея да го убедя? Ще съм Ви много благодарна и се надявам да прочета полезни съвети , но не ми казвайте да си търся друг,щом той не иска дете ,защото аз за нищо на света не искам друг... Благодаря!

Коментари

1-50 от 82

1.   Бъзикаш се, нали? Ако не е провокация, първо си избърши жълтото от устата и после мисли за деца. И без това има голяма вероятност да се разделите някога във времето. Рядко първата любов е последна, две години са нищо. Учете, образовайте се, поработете, стъпете си на краката, пък тогава правете деца, ако още сте заедно.

2.   Не си готова още. Завършила ли си образованието си? Имаш ли постоянна работа? Заедно ли живеете? На квартира ли сте? Жилище ли изплащате? Бебенцата искат средства и възпитание, пример в живота. Ти звучиш като да си от онези, които имат някаква мания да притежават бебета, но забравят, че те си имат нужди и не си остават малки, сладки и безпомощни, а растат.

3.   Ти сериозно ли?

4.   С този натиск само ще го изплашиш и прогониш, както и всеки след него. Искам да те попитам щом смисълът на живота са децата, ти какво ще правиш, когато порастнат, изнесат се и вече нямат нужда от теб? Ако ги направиш сега, тогава ще си на 39 и животът вече няма да има смисъл ли? За теб няма ли любов, партньор, приятели, роднини, кариера, хобита, доброволческа дейност, пътувания? Човек първо трябва да бъде пълноценен индивид и след това става пълноценен родител, давайки личен пример.

5.   Подходи като първо разбереш какво може да предоставиш на това дете как ще се издържате как ще се развивате вие че и на него да помагате. Правенето е лесна работа, но после му е майката, лекарства специални храни градини дрехи наеми на жилище евентуално сметки храна за вас и хич не виждам как може да си го позволитр

7.   Ти не гледай твоите наборки! Ако някой си изяде ла*ната, ти също ли ще изядеш твоите? Помисли малко трезво! В сегашното положение, в което се намира държавата не е много добре да раждаш, защото трябва да изкарваш пари, с които да гледаш това дете. Да не мислиш, че със 100 лв на месец ще гледаш дете и ще учиш? Да знаеш, че няма да спиш с часове, дори с дни! Едно 400-500 лв. минимум ще са ти необходими, за да го гледаш. Другото което е, не знам как ще учиш без да спиш и ще се налага да работиш, за да имаш доходи. Ти на фотосинтеза и изпарения ли ще живееш? Недей да бързаш толкова! Няма лошо, че се обичате, ама това твое мислене ще ти докара беля! После ще се чудиш какво да правиш.

9.   Прав е, много работа трябва. Няма спокойствие.

10.   Ами право е момчето какво какво ще дадете на едно дете на този етап от живота си? Изчакай поне да завършиш и да си намериш работа и тогава мисли за деца.

11.   Живее му се на човека.
Не е лесно,аз родих на 21,не по план.. мога да ти кажа,че много неща разбрах,от много неща се лиших,и пораснах с детето си.
Хубаво е,но забравяш за себе си,ако го направиш сега.
На първо място трябва да ти е детето.
Ако искаш да си го гледаш,а той да ходи по дискотеки още,раждай.
И после ще му ревеш защо не седи с вас вкъщи.Казвам ти,щом е казал да си поживее,така ще стане.Няма да те взима,ще си излиза.
Не е виновно момчето,че му се живее.Дори и да го навиеш,ти ще страдаш.

12.   Горкото момче. Ако някой ме погне за деца на 20, ще избягам с 200.

13.   Еми аз съм на 25 и тепърва си стъпвам на краката, тва не ти е комунизма където завършваш и си на месечната заплата. Мисли разумно, ако имате дете сега, приятеля ти ще може ли да ви издържа и двамата?

14.   Не си ли малко млада? След 3 години ще съм на твоята възраст и въобще за такива работи не мисля. По-добре изчакай още 5 години. Ама и тогава не е сигурно. То 2 години ми се струват малко да решавате такива работи. А и сега ти трябва професионално да се развиваш. А и още си млада. Аз лично след 10 години дори не се виждам като майка защото искам да си живея спокойно. Изчакай малко.

15.   Отглеждането на дете е отговорно и трудно начинание. Всеки е готов за тази стъпка по различно време - едни по-рано, други - по-късно. Щом приятелят ти казва, че не е готов, значи не е.
Ако имате дете на този етап, а той има други желания, ще е нещастен и това ще рефлектира върху вашите отношения като двойка. Недей да говориш с майка му и да се опитваш да го убедиш; ще го отблъснеш от себе си.
Явно обичаш този човек. Дай му време, прояви търпение. Точно така се проявават любовта и уважението.
Освен това той не е казал "не", просто е казал "не сега".
Много сте млади, успокой се ти самата и помисли рационално.
Изгради някаква основа, кариера, дом.
Заживейте заедно (казваш, че "почти" живеете заедно). Вярвай ми, дори нон-стоп да сте заедно, друго е да му "переш гащите". Има период на напасване, колкото и добре да се познавате.
Нетърпелива си да грабиш от живота, но мъдрите хора са казали, че има време за всичко. Не бързай, ще дойде и моментът за бебе. Моментът, когато и двамата ще го искате сега и веднага. :)

17.   При мен е обратното - искам дете, но жените не искат даже да си помислят да започнем връзка и оправданието винаги е различно, което означава, че не съм виновен - ако бях аз, щеше да има една често чувана причина, ама не съм чак толкова проблемен, че да ми измислят 1000 причини. Какво да ти кажа?

Това с живеенето не го вярвам - вероятно ще му се "живее" и на 30, и на 40 и т.н. Тези ги познавам - никога не им идва времето за деца. Така че е много вероятно да те тормози с години. Бих те посъветвал да му кажеш, че ако до година Х /избираш някаква, която би успяла да дочакаш, но не настоящата или следващата все пак/ нямате дете, да си търси друга приятелка. Ако не се стресне и не реагира някак, значи не му пука достатъчно за теб.

18.   Ще ти бие шута и с право.

19.   Авторке на по 21, 22 та вие сте още деца. Защо първо не натрупате стаж, не се изучите и после не тръгнете да правите деца? съдейки по разсъжденията представите ти за живота са доста романтични и не искам да те обиждам, но незрели. Явно не си се сблъсквала с трудности в живота. Я виж тази тема, след няколко години да не се наложи да оставяш подобна.
http://spodeli.net/6/story-154938.html

20.   Приятелят ти е безапелационно прав.
Ж24

21.   Ами наистина му е рано на 20-21 да става баща, колкото и да те обича. Мъжете съзряват по-късно. Съпругът ми беше на 28 когато ни се роди дъщеря и определено не беше готов.
А ти защо бързаш? Работите ли? Имате ли къде да живеете? Едно дете се гледа със стабилни доходи - изключение правят някои етнически групи, които не се замислят много-много за това.

22.   Абе, момиче, няма нищо в ентусиазма ти че искаш деца, ама той след като не иска сега? Нормално е да не иска деца и да иска да поживее като е на 20, реално погледнато детето слага край на живота който си водил до сега, а той е достатъчно отговорен че да прецени че не е достатъчно отговорен и готов за дете. А и дори да взимате голяма заплата, да имате заможни родители или допълнителни доходи, едно дете може да гълта много пари понякога, плюс че отнема и време, от вашето време, нормално е той да не иска още деца, още е млад и иска да поживее, на 20 е, рано му е за деца, а и може би преценява факта че може би може да се разделите, да спре да те обича и да тръгне с друга. Тогава какво става? Тогава той ще е виновния че те е оставил с детето и е с друга. Всичко е възможно, не гледай ти че вече 2 години сте заедно, до към 25 връзките и чувствата са по податливи на изменчивост. А и честно казано, идеалната възрастни за деца е между 25 и 30, вече си достатъчно ушегнал, може би си натрупал известно състояние и ако си работил с парите си по - добре може би вече имаш и собствен дом, а и си все още млад и си напълно готов за деца - собствено жилище, сигурни финанси и спестени пари. Човек по принцип трябва да има минимум спестявания за 3 месеца на пред ако нещо се случи, но е най добре да са за 3 години, а ако имаш и дете спестявания за 5 години напред са най-добрият избор, защото може да изникнат непредвидими разходи.

Иначе има си и плюсове на това да имаш дете на 20-21, като то стане на 18 ти още ще си млад човек и ще можеш да се радваш на живота. Но пък ще трябва да забравите за всякви нощни излизания, разходки и хобита поне първите 3 години от живота на детето, освен ако няма кой да го гледа де.

23.   Ужасна си. Аз бих те разкарал моментално.На 20 г. трябва да се живее ,а не да се гледат деца. Как те търпи?! Отиди на психолог да те посъветва как да си изкараш младините пълноченно.

Началника.

24.   Според мен е прав. Авторке, гледането на детето изисква много повече от желание да си като приятелките си, емоции и умиление при вида на бебенца. Това е труд, ежедневен, 24 часов без почивен ден и огромна отговорност. Не мисля, че сте готови за това. И не е правилно да разчиташ на ничия помощ, както и да искаш майка му да го навива. Родителите ви са отгледали своите деца- вас, но съвсем не значи ,че имат задължения към твоето. Гледай по-реално на нещата. Завършете, намерете си добра работа, не сте престарели, имате достатъчно време пред вас.
Приятелят ти може да ти е първи, но е много по-важно един мъж да ти е последен в живота. Ти самата не знаеш какво те очаква в живота, приятелят ти- също.

25.   Смешна история, как да го накарала, сякаш от нас зависи!? Човека си е решил, че още му е рано да става баща и точка, момата като настоява да си намери друг осеменител. Ако роди при тази ситуация, после ще пише теми, родих си детенце, но баща му не иска да ми помага, все по дискотеки ходи, а аз не мога да се справя сама!? А финансово подготвени ли сте, ти си студентка, а той работи ли, с дете допълнително, ще му се скъса гьона, затова казва, че е още рано. Иска да помъдрее и наживее, после нахлузва хомота и така всеки ден. Не го насилвай, защото ще му станеш противна и ще ти бие шута! А някой ще ти даде съвети, пробий презерватива и ще го вържеш с дете, но тогава със сигурност ще останеш самотна майка.

26.   Да сте “неразделни” и да живеете заедно са две коренно различни неща - плащане на ипотеки, плащане на сметки, чистене, готвене... Всичко това създава напрежение и тества връзката. Много си инфантилна още, за да ставаш родител. Завърши образованието си, намери си сериозна работа, поживейте заедно, попътувайте, а после мислете за деца.

27.   Една известна водеща беше казала, че жената трябва да има толкова деца, колкото може да отгледа сама. Представи си, че утре твоят приятел загуби работата си и е безработен, а твоите и неговите родители ги няма, не дай Боже. Ти сама ще можеш ли да издържаш и да се грижиш за това дете? Защото в крайна сметка детето остава при майка си. И това си е ангажимент за 18 години, че и след това. Първо завърши да имаш професия, намери си работа и като ти си финансово стабилна, тогавай раждай дете. Не разчитай на другите.

28.   Първо искам да ти кажа, че и за мен смисълът на живота са децата. Не че нямам какво друго да правя, но те са най-голямата радост. Все пак те съветвам да си завършиш образованието, да поработиш известно време за стаж и после да започнете с правенето на деца. Аз първото си дете родих на 31, а винаги ми е било мечта да съм млада майка, но така се стекоха обстоятелствата. И си мислех, че съм подготвена, но едно бебе тотално ти променя ежедневието. Дори да учиш дистанционно няма да имаш време, камо ли пък да работиш. Ще си недоспала, изнервена и силите ще ти стигат само за бебето и евентуално малко домакинска работа. Повярвай ми, по-трудно е, отколкото изглежда отстрани. Изчакай още няколко години, около 25 е идеална възраст за дете. И не те съветвам да раждаш без брак. Не знаеш какво ще се случи в бъдеще, а без подпис и с дете ти си в неизгодна позиция.

29.   От авторката: Относно учението ми - това, че ще гледам дете няма да ми пречи да уча... аз съм и учила ,и работила едновременно, и винаги съм си взимала изпитите. Второ - парите не са всичко ,от което едно дете има нужда, а ние си имаме достатъчно пари, щом си позволяваме почти всеки месец да ходим по почивки, да поддържаме две коли и да си купуваме всичко, дори и да е нещо по-скъпичко... Да ,живеем заедно - у тях , но техните не са при нас , ние живеем само двамата на другия етаж, а къщата е голяма и има няколко свободни стаи, така че ще има място и за деца, а бихме могли да се изнесем и на квартира.... И не е нужно да съм си завършила образованието ,за да имам дете, защото има и студенти, които са и по на 30-40 години при нас, но и те имат деца и си ги гледат, както и много други студентки на моите години.... Работата ли? Работа мога да си намеря и веднага, аз съм работила на много места.... Приятелят ми взима заплата 800-900 лв. на месец , аз ако искам мога и при него да отида да работя... Така, че парите не би трябвало да си ни проблем ,щом има и дечица по на 15-16 ,които раждат деца ,но все някак си успяват да ги отгледат (и не само ромите).... До номер 1: Защо да не можем да бъдем заедно завинаги например? И баща ми е първият мъж на майка ми ,но не са се разделяли никога, както и на почти всичките ми роднини от жените са били само с един мъж в живота си... Ние няма да се разделим -нашата любов вече е била изпитана много пъти, и въпреки всичко сме заедно.... 2 години може да са нищо, но аз познавам много хора, които са заедно от година и вече имат дете.. Моята съученичка беше така, с приятелят и се познаваха от няколко месеца ,и след това забременя вече....И тя е на 21 ,а той на 22..... И другото което е ,че изобщо не съм се разбързала за дете, защото аз вече съм усетила,че съм готова и го искам - мисля,че сега ми е времето да имам деца.... Не искам да раждам на 30 - винаги съм искала да бъда млада майка. А на номер 4 искам да кажа, че няма значение,че децата ще пораснат - да, така е, но те винаги ще бъдат моят смисъл, докато съм жива и каквото и да стане.... Иии не гледам другите на моите години, аз просто искам да родя млада, да съм млада майка....Аз на 30 години вече се надявам да имам поне 2-3 деца ,а не тогава да раждам първото, ако ме разбирате......И както казах ние нямаме финансови проблеми, имаме къде да отгледаме детето ,имаме си всичко... както ние не се лишаваме от нищо, така няма и от нищо да лишим детето.... Просто той трябва да се съгласи и затова писах тук, само за съвет да го убедя.......

30.   От авторката: И както и мен майка ми ме е родила млада, но ме е отгледала и нищо не ми е липсвало.... И така и неговата майка го е родила на 20 ,и на той не е бил лишен от нищо....

31.   "щом си позволяваме почти всеки месец да ходим по почивки, "
Хмммм, аз пък си мислех, че УЧИШ, а ти си се развявала...

32.   Имаш изключително инфантилно виждане за нещата. Не можеш да принудиш някой да се реши на таква важна стъпка като дете, само защото ти се е приискало да си играеш на семейство. На 20 години трябва да мислиш за образование, кариера себеизграждане .
Спорез мен ако продължаваш да му натякваш за това, в един момент ще му писне колкото и да те обича и цени.

33.   Учудват ме хората с коментарите си. Авторката акзва, че е финансово стабилна и всички я съветват да не бърза, защото финансово е било много трудно и да си намери първо работа..... Припадам

Сега към авторката. В днешно време мъжете избягват отговорности и толкова сериозни ангажименти. Камо ли пък тези на 20. Бракът и семейството отдавна са отживелица. Ако ти си от малкото, които държиш на тях, приготви се за разочарование. Съветът ми към теб е не да намериш по-добра работа, а по-добър мъж. И най-вече доста по-голям. На 20 той е още момче. Няма как да му промениш възгледите освен, ако той самия не пожелае. А ако се напъваш и притиска, ставаш жалка и досадна. Запази си достойнството и не се моли за каквото и да е. Готовността и инициативата трябва да идват от мъжа. Преориентирай се и направи това, което чувстваш. Много хора казват, че е рано. И аз на 20 живурках с пълни сили, но ако можех да върна времето бих родила. И последно за дете няма точен момент - има точен човек ;} Намери го!
Успех!

34.   Ами момчето е на 20, какво очакваш? Естествено, че ще му се живее и дивее и още няма да му се дундурка бебе. А ти защо реши, че точно сега искаш бебе? Някак имам чувството, че го смяташ за плюшена играчка и необходимо допълнение към връзката ви.
Как да го накараш? Не можеш да накараш някого да реши нещо, щом ти е толкова важно сега и веднага, можеш да решиш кое ти е по-важно: бебето или приятеля, с когото по-нататък можеш да градиш семейство.
А имай предвид, че ако някакси успееш да го убедиш или забременееш против волята му, рискуваш да си го гледаш сама, а той да излиза с приятели. Тогава ще пишеш: той не се интересува от бебето, не сменя памперси, оставя ме сама, какво да правя?

35.   Авторке, като ти врякне бебето, като видиш безсънито, като спрат почивките, като стане трудно всичко, ще се чудиш защо си родила толкова рано. Аз на 26 родих, сега отчита че ми е било рано, ходи ми се насам натам, ама с деца трудно става. Не е кукла.
С деца имаш грижи, живота става труден, човек е много по-щастлив и безгрижен, когато все още няма деца. Това са едни поне двайсет години отглеждане.

36.   Има само един варинат, на който бих се навил, аз, като млад мъж, за деца на таиз въсзраст.
Родителите ни са безумно богати и можем да си позволим бавачки, без да се налага да работим, да си ходим на лекции да не се притесняваме за утре. Аз се чувствам стресиран, каото знам че има 16 годишни, дето нямат пари за учебници, какво ли ще е, ако имам дете, дето не знам, дали ще може изобщо и на училище да го изпратя ....

37.   Авторке, когато младеж на 21 каже на приятелката си, че иска да си поживее, значи, че иска да спи и с други жени, преди да се върже с брак. Няма да го вържеш с бебе, преди да е опитал от всичко.

38.   В друго време са живяли и твоите и неговите родители.
Преди 20 години хората са имали доста повече сигурност за доходите си. Реално всяка година 'минималната заплата' се качва, но поскъпва и всичко друго (данъци, хранителни продукти, ток, вода) Нямаш опцията да се надяваш на спестени пари- инфлацията ги изяжда.
В една нормална държава според мен е нормално ако си на 18 са можеш ако започнеш работа да покриваш самостоятелно нуждите си. В нашата държава родителите ни дундуркат и подпомагат финансово, защото почти не е възможно със средно образование да се издържаш без да се лишаваш.
С искането ти да имаш дете, ти искаш да му станеш товар. Защото бременната жена не работи. 800-900 лева не стигат за 3ма. За двама да, за трима не.

39.   Такива ги ебат, правят им едно чаве, после ги заебават и те понеже нямат образование, нямат професия, нямат време за развитие се чудят как да живеят.. ловят се с някой крив чичуга, който да ги ебе и бие, в заманя на това тя и чаваленцето да има какво да ядат и се започва едно реване и безмислено съществуване.

Давай, поемай го дълбоко и дръж... ;)

Братан.

40.   Авторке, 800-900 лева са достатъчни за младо семейство с дете и квартира?!? Щях да падна от смях. Много си зле. На мен са ми толкова удръжките от заплатата, ако изобщо можеш да схванеш какво ти казвам.

41.   Завалията, дано скоро се спаси.

жена на 24...

42.   Прекалено голяма отговорност искаш да поемеш, а самите вие още сте деца. Звучиш ми като една 14 годишна пикла, която нищо не знае за живота. Дано греша.
И само едно запомни от мен- ще опозноеш един човек напълно след като изядете един чувал сол заедно. Т. е. Един живот не стига. Имай си едно на ум. Свали розовите очила, образовай се, почни да работиш и спри да го притискаш този твоя приятел.

43.   От авторката: С удоволствие изчетох всички коментари ....Та, исклам да кажа, на тези които казват ,че приятелят ми би ме оставил и ще бъда самотна майка, че това няма да се случи... Защото по закон той ще бъде задължен да издържа това дете,щом е негово и ще си поеме отговорността... А и той не е егоист и не мисли само за себе си...той е много добър и не би направил нещо подло, като да остави майката на детето си...казвам го не само ,защото го обичам , а и както казах не се познаваме от вчера ,а от съвсем малки...(бяхме и съученици от 1 до 4 клас).... Второ знам, че 800-900 лв може за някои хора да са малко, но това е неговата заплата ,а аз съм работила 2 години и имам трудов стаж, за да взимам майчинство,като нормалните майки... А за квартира не сме мислили, все пак живеем в голяма къща... Номер 36 - Да, родителите ни са живяли в друго време ,но и в днешно време има майки по на 20 години колкото щете... Аз лично имам поне 10-15 такива познати майки по на 20-22....както и може и да се работи и през бременността до 7-8 месец, а след като родя не съм задължена да използвам цялото си майчинство, което е 2 години...а може и да продължа да работя.... Има ясли, които са за деца до 2-годишна възраст ,има възможност и на ясла да го оставям, ако трябва и да работя ,за да го издържаме.... Номер 37 - приятелят ми никога не е поглеждал друга освен мен ,влюбеният мъж няма очи за другите жени... Приятелят ми е много свестен и работлив,много добър ,винаги ме е подкрепял.... Той не е като повечето мъже на неговите години,които познавам...не е пияница, не е наркоман и не е някоя надувка ,ако беше такъв нямаше да съм с него... Дори и не мисли само за дискотеки, повечето пъти сме ходили,защото аз съм искала ,а той не ме е пускал да ходя без него и затова.... Много добре знам колко е отговорно да имаш бебе и знам какви грижи иска ,и съм готова да ги поема. А това ,че приятвлят ми иска да си поживее - аз няма да го спирам,а и той не прави нищо особено...по цял ден е на работа или е с мен, а от време на време се вижда и с приятелите си ,но за малко - така че ,ако имаме дете това няма да се промени, пак ще може да работи и да си вижда приятелите.... Не съм го умолявала с часове да ми прави дете , а просто съм говорила с него като човек, а той просто ми каза ,че за сега не е готов...но се моля час по-скоро да имаме дете и знам,че той ще бъде страхотен баща.! Номер 33 - мъжът, с когото съм в момента е най-добрият за мен. И това ,че е на 20 какво толкова? Ами и аз като съм на 20 да вземе да ме остави ли? Пък и аз се радвам ,че сме набори,защото аз винаги съм харесвала момчета на моите години, а не чичковци ,просто не харесвам по-големи и съм късметлийка ,че съм с мой набор, не искам някой, който може да ми бъде баща... Дори това,че приятелят ми още не е готов за дете го приемам, защото го обичам и не споря с него затова ,колкото и да ми е трудно.... Ооо и номер 31 - Да, уча.... Но това не означава по 247 да вися над учебниците и да не излизам от вкъщи,щом си взимам изпитите значи всичко ми е наред. И така относно да Ви кажа, че приятелят ми мисля, че се е стресирал от тази моя мисъл - нормално е ! И аз ако бях на негово място сигурно щях да съм така..... Но аз каква вина имам? Просто искам да стана майка... Нали знаете, колко много жени по света има ,които не могат да забременеят и биха дали всичко за дете -това на никой не го пожелавам ! А аз не съм ли годна да бъда майка, нямам ли правото да изпитам майчински чувства, че така ме нападате (някой от Вас) ... Всяка жена заслужава да бъде благословена с дете... И има хиляди майки по на 20-21 години и в днешно врене ,които успяват да отгледат децата си и да имат щастливо семейство... Та само аз ли на света няма да успея???

44.   Едно е да знаеш, друго е да можеш, авторке. Мислиш си, че знаеш, но докато не се сблъскаш с практиката и с реалността, това са само мечти и нищо повече. И не гледай в чуждата паничка, като се сблъскаш с трудностите това няма са ти помогне с нищо.
Да му мисли приятелят ти, с такава твърдоглава...

45.   Авторке, вече съм убедена, че живееш в някое село, че да си заобиколена от толкова млади майчета. Нормалните майки взимаме доста по-голямо майчинство, от това, което ти би взимала. Свекърите ти не са ти длъжни да ти предоставят къщата си. Родителите ти не са ти длъжни да помагат в отглеждането на детето. Бебенцата не можеш да ги изключиш и да им кажеш да не реват, когато трябва да учиш или да взимаш изпит. Вманиачена си, не си готова. 100 човека ти го казаха, но ти си знаеш твоето. Дано да разбере приятеля ти колко си луда и да се спаси. Потърси психолог, може да ти помогне.

46.   Ти работиш ли, учиш ли и в въобще правиш ли нещо?
Или това е т. наречената срита изгода, да имаш дете за да не правиш друго.
Мислих да споделя с майка му и да я помоля за съвет как да го убедя да имаме дете, но ме е малко срам...що не селения.
Тези решения се взимат от двама ви. Кой кого ще убеждава? И може по-скоро да измислите двете как да свърши в теб И да го поставите пред свършен факт. Щастлива ли ще си?
Излез от това ниско ниво, прочети някоя книга, сложи си цели, краткосрочни, дългосрочни.
Деца трябва да се раждат рано, но при теб е някак много ограничено всичко.

47.   Мило момиче няма да те нападам но ще ти кажа, че горните коментари са напълно прави- до един.
Много мноого си млада. Първо не знаеш този човек дали ще ти е последната любов.
Аз забраменях на 24. Мъжа ми беше на 30. Поживяхме си 4 г преди да се оженим. Пътувахме, работехме, направихме си сватба и чаак тогава дете.
Защо бързаш. Сега съм на 27 почти и да знаеш сега осъзнах, че още ми се живее и да гледаш дете никак не е лесно. А на мен има кой да ми помага и въпреки това го мисля.
Не съм съжалявам за детето си но въпреки това се радван че не иЗбързахме по рано за него.
Поживей си сега е момента. :)

48.   Авторке, за дете трябват двама. Не можеш да наложиш на някого, че е готов, когато не е. Любовта е уважение към другия, неговите мисли и чувства. Ако наистина го обичаше, щеше да чакаш вместо да тропаш с краче и да се чудиш как да го изманипулираш да направи нещо, което не иска и за което не е готов. Нормално е на неговата възраст да не е. На 20 е, не на 40.
Ако ти е такава фикс идея да имаш дете точно сега, намери си някой по-възрастен, който е готов. Гарантирам ти, че другите коментиращи майки са прави и ще ти се стори много по-трудно и по-малко романтично от това, което си представяш. Не е изключено да си самотна майка. Не е изключено да се случи нещо с бащата. Не е изключено да нямаш пари за хляб и къде да живееш. Добре те посъветваха но за мен ти си инфантилна, вманиачена и егоист.

49.   Та, исклам да кажа, на тези които казват ,че приятелят ми би ме оставил и ще бъда самотна майка, че това няма да се случи... Защото по закон той ще бъде задължен да издържа това дете,щом е негово и ще си поеме отговорността... А и той не е егоист и не мисли само за себе

Ами да той не е егоист сигурно щом търпи такава като теб.
Мисля че всички тук разбрахме колко егоцентричен и заблуден човек си ти самата, след това твое изказване. Наглостта ти минава всякакви граници с това, че искаш със закон да го задължиш да гледа дете което не е желано от него. Освен това искаш да развалиш живота на това дете, само за да си направиш кефа. Поведението ти е грозно и кара много мъже да мислят, че всички жени сме използвачки и мапипулаторки, а това е далеч от истината .Щом искаш дете има донори, роди го изгледай го момчето ти е казало че не иска. Искаш да го вържеш, но тази няма да я бъде и ще го научиш по трудния начин явно .
Ж22

50.   Авторке, едно дете трябва да е желано и от двамата родители, а не единия да го е направил, за да угоди на другия, ако изобщо се съгласи. От второто нищо добро няма да изелзе. Това е важно и лично решение и не можеш да подлагаш на натиск някого, който още не се чувства готов за такава стъпка.

51.   От авторката: Защо не мога да проявя никакво разбиране от никого? Аз не карам приятеля ми насила да имаме дете, не го моля по 24/7... Говорила съм само няколко пъти по тази тема и сме се разбрали засега.... Отношенията ни са перфектни и връзката ни става все по-силна... той много ме обича и го знам. И не живея в село, а в град.... Това, че тук има толкова много млади майки по на 20 - то навсякъде има такива... Не съм егоистична и не мисля да задържам приятеля си с дете или със закона, ако е искал да ме остави - можеше и досега отдавна да ме е оставил... А ако дори случайно забременея, без да е планирано, той не би ме оставил сама с детето - ще си поеме отговорността, защото той е умен и отговорен човек и не би накарал никой да се чувства зле... Вече не говоря с него за детето,защото не искам да го притискам - това са просто моите вътрешни мисли и не ги налагам на него... Напълно уважавам мнението му по темата. Толкова много много го обичам, щом дори от дете се лишавам заради него....Защото познавам мъже по на 30 и повече години ,които все още не са женени и нямат деца и със сигурност биха искали да имат... И ако мислих само за себе си и за желанието ми да имам дете - досега да съм отишла при някой друг, но никога не бих оставила мъжа, когото обичам, само защото веднъж не се е съобразил с мен... Ние се разбираме страхотно и все по-добре - аз се съобразявам с него и той с мен, при нас никога не е имало нещо насила....В момента не работя вече от 3 месеца и то заради пандемията, защото затвориха всичко ,а аз работих в заведение... И щом отворят пак ще се върна на работа ,а може и на друго място да си намеря най-късно до април.... Много хора си загубиха работата ,заради тази пандемия - не съм единствената, но това е временно, аз ще продължа да работя, няма вечно да стоя без работа.... Не, моите свекъри не са ми завещали къщата, за да се разпореждам... Това, за да стане първо трябва да имаме брак, а ако имаме дете-може временно да живеем с него у тях, защото никой нормален няма да си изхвърли децата и внучетата от вкъщи..... А до образованието - приятелят ми не учи висше ,защото е сметнал, че не иска ,но това не е най-големият проблем... Само аз уча, а дори ако сега имах дете пак щях да уча и да си взимам изпитите, както винаги е било досега... Дори това, че имам дете-не би ми попречило, защото има и други майки студентки в нашия университет, а някой от тях дори имат и по 2 деца-няма да съм единствената, щом те се справят -защо аз да не се? А това да си поживея, че съм още млада..... Аз достатъчно съм си живяла и знам, че има още много ...още от 16-17 годишна всяка вечер съм ходила по дискотеки ,по кръчми ,барове и т.н. - както всички тийнейджъри в днешно време... Работила съм, пътувала съм-ходила съм и в други държави... Но от тези забавления, които досега съм видяла - може да се каже, че вече ми е омръзнало, защото всеки път е едно и също... По баровете и кръчмите съм виждала и хора по на 50-60 години.. Аз мога и на 50 да ходя на дискотека и да правя това, което съм правила и като млада, но няма как на 50 да стана майка..... И не, не искам дете, заради това, че вече не ми се купонясва, а защото искам да си имам дете...ще го отгледам ,дори да е трудно -бих се лишила от всичко, за да бъда майка.. Защото това да имаш дете е най-голямата благословия в живота. Има толкова много хора по света ,които не могат да имат деца и биха дали всичко,за да станат родители... Има мъже ,от които не може да се забременее, има и жени , които не могат да забременеят... Да, има и други неща ,които са по-важни за постигане преди детето... Но всеки може да се изучи, да си намери добра работа и да изкарва много пари, с които да си позволи всичко, но не всеки може да има деца... Парите се изкарват и се печелят, образованието се взима.... С късмет можеш да намериш и пари на пътя, но детето си не си го намерил на улицата, нали? Всяка жена заслужава да бъде майка, а аз нито ще бъда най-младата майка на света, нито моето дете няма да бъде отгледано, както трябва... Да, искам дете сега, но това може да се случи чак след 2-3 години ,защото приятелят ми не е готов още, а може и по-рано ,когато не очакваме... и това ако стане той няма да ни остави, само защото не е искал да има дете сега.... А Вие майките, които сте забременяли непланирано какво да не сте си оставили децата в домове, само защото не сте имали намерение да имате дете? И той няма да го направи, нищо че е мъж - това дете е негово и никой нормален човек няма да си остави детето-грехота е! Единственото нещо, което искам е да имаме семейство и нас да ни огрее, да имаме деца и да си ги гледаме -ще се справим големи хора сме, имаме способността да работим, за да си го позволим... Защото има и деца ,които раждат деца (това се е случвало, дори и при българи) ,щом децата са се справили с техните деца, защо ние да не се справяме, след като можем много повече... Нито ще сме най-младите родители на света, нито пък последните 21-годишни майка и баща...Знам колко скъпо е всичко, което трябва да му осигурим, но бихме се справили... И двамата сме достатъчно отговорни -нито ще си оставим дето гладно, нито голо и босо.... Просто всеки заслужава да има дете - семейството е най-ценното нещо, и мисля, че и ние заслужаваме да го създадем- не сме лоши хора , на никой нищо лошо не сме направили, че да не заслужаваме..... Смятам,че децата са най-важното нещо и няма по-голям подарък от Бог ,от това да те е орисал да бъдеш майка.... :) (както казах по-нагоре, за жалост не всеки е благословен да бъде родител, а всичко друго се постига рано или късно). И не можем да получим нищо по-хубаво в живота ,от това да имаме възможността да допродължим рода си и да се радваме на деца, а някой ден и на внуци-за мен това е истинския живот...

52.   От авторката: Аз съм най-голямата късметлийка, че го имам... Не мога да мечтая за по-добър от него. Приятелят ми е моето най-голямо щастие... И много добре го познавам, познавам и родителите му, които за мен са като втори родители , а те ме приемат като тяхна дъщеря. Те са много добри и свестни хора и знам как са го възпитали и виждам какъв човек е станал, благодарение на родителите си, защото родителите са нашият пример, а той е от добро семейство. Той никога не е бил като другите момчета. Дори в училище се учеше имаше хубави оценки като за момче - е не е бил някой смотан задръстеняк, но нормално държеше на по-добър успех в оценките. (не че това е от значение по темата, но просто държа да го вметна) ...Не е бил наркоман ,нито пияница -беше много свястно момче. Дори, когато имаше приятели ,които малко си падаха гадняри ,той не беше като тях, не взимаше такъв пример - никога е бил подигравателен към никого... Още като малък работеше в авто-сервиз и правеше коли, вместо да бъде като другите момчета ,да ходи да се дрогира и напива и всяка вечер да бъде с различно момиче - не е беше пропаднал като тях.. Дори в училище е бил по-успешен и от мен, защото неговия успех беше малко по-висок от моя..А това, че аз уча, а той не - просто е решил ,че не иска, а и не всеки учи, имам много познати връстници, които също не учат. Той си има стабилна работа ,до преди малко повече от година работеше на две места, защото едната работа му беше хоби ,а другата му е постоянната. Радвам се, че съм случила на такъв мъж. Той много ме обича и никога не съм се съмнявала в това, правил ми е изненади, много пъти ми е правил подаръци без повод, правил е всичко, за да ме накара да се усмихна ,винаги ме е подкрепял и няма ден ,в който да не ме е карал да се чувствам специална. Защото аз съм имала приятелки ,които са ми се оплаквали ,как на гаджетата им изобщо не им пука за тях, как им посягат и ги бият ,как им крещят ,изневеряват им ,не се държат с тях ,както трябва да се държиш с една жена и са ги карали да страдат.... А моят приятел никога не е правил така - никога не ме е крал да страдам ,той е моята сила ,а не моето падение, както се случва при повечето жени.... А това ,че ми е отказал да имаме дете сега - не е фатално, защото другия път и той може да иска нещо ,а аз да не му угодя -това при всички хора е нормално... Аз просто съм му споделила, че искам дете, защото всичко му споделям ,ние си казваме всичко - в нашата връзка има и любов , и приятелство ,както и разбирателство. Разбирам го! Не съм му се тръшкала и не съм го дърпала насила да ми прави дете, не съм правила истерии ,нито съм вдигала скандали и не съм го осъждала затова ...и няма и да го направя - не съм такава! Просто съвсем нормално и спокойно съм си поговорила с него и съм му споделила... Това, че ми е казал ,че иска да си поживее - също го разбирам, защото всеки човек понякога има нужда да се позабавлява, а ние с него правим всичко заедно и почти никога не сме пропускали възможност да се позабавляваме и да разпуснем. Готова съм го изчакам, но се надявам да не е прекалено дълго време, а дано да бъде час по-скоро. Просто искам да Ви кажа ,че смисълът да темата ми не е да го накарам насила да имаме дете..Знам ,че насила хубост не става! Просто той е много добър човек,както казах и не може да се сравнява с другите момчета на тези години. А ,за да си добър родител, първо трябва да бъдеш добър човек! Той би бил невероятен баща-ще се грижи за детето си и би му дал добър пример и би го научил на много неща... А по-хубаво от това да имаш дете ,е това да имаш дете от любимия си... Като знам какви бащи има, как тормозят и бият децата си и жените си-често съм срещала такива случай... И това е защото явно тези 'бащи' още от деца са си били такива.... А той не е такъв, той заслужава да бъде баща и бих искала да му помогна с добро да го осъзнае, няма да го карам насила разбира се......Просто искам той да осъзнае ,че ще бъде невероятен баща, заради човека който е. Ако съм се изразила погрешно сега искам да кажа ,че просто той заслужава да стане баща и искам да го даря с дете, защото той заслужава това щастие , както и аз като всяка жена заслужавам да даря живот на едно дете.... :)

53.   Леле боже! според мен темата е провокация. Аз съм на почти 28 години . Имах намерение да създам семейство,нищо че съм още млад, сега разбирам че трябва да изчакам още поне 30 години докато бъда готов да стана баща

1-50 от 82