Споделена история от Семейство

За семейните отношения в България
Защо в България родителите винаги се месят в семейните отношения на младото семейство, много е противно, досадно и гадно. Вече сме в 21 век, а човек не се жени за родителите и цялата рода на жена си/мъжа си, а за нея/него. Друго, което не ми харесва в нашия народ е, че ако не поканиш целите родове на сватбата ще бъдете одумвани от разни стринки, учинайки и т.н., че не са били поканени и т.н.

А бабите и дядовците хем искат да се месят в живота на децата си и да им дават съвети за отглеждането за внуците, хем като им кажеш "като толкова те интересува, ела гледай децата" се обиждат и казват "ваши деца са, не наши, гледайте си ги вие!". Ами като са наши деца, а не ваши защо се месите постоянно в начина, по който ги отглеждаме, а? Само съвети давате!

Тъстовете и сватовете са най-досадните хора за едно семейство и колкото по-малко се общува с тях - толкова по-добре!!!

Коментари

1.   Напълно ти подкрепям мислите. За съжаление точно това е самата истина почти при всички, но защо е така -незнам. Аз съм омъжена от 18години и цели 10 майката на съпруга ми не ни остави на мир. То каква спалня ще си купим, то тя избира килима, да не говоря какъв ужас беше когато родих. И най-болно ми е било че те по някакъв начин обсебват тяхното си дете, привличат го на тяхна страна и го насъскват протия жена му(мъжът й)и отсрещната вече рода. Това е начало за кавги в младото семейство. От личен опит знам това чувство и тези проблеми за които пише авторката на статията и сега когато аз съм на път да стана баба все се заричам, че ше дам пълна свобода на младите и само ако те имат нужда от помоща ми, ще им дам каквото мога. Но какво ще ни сервира бъдещето -незнам.

2.   Това бе сценария на новия сериал отчаян съпрук или можеби съпруга главния герои не писал от кои пол е
Хектор

3.   Дъртите да седят на страна!!!

4.   Хах къде го измисли тва?? Според мен много филми гледаш и не си се огледал на около в България как е.

5.   Е.. авторката е много права.. абе ако питаш мен.. по добре се скарай с тях да не се месят в живота ти и толкоз... може да са сърдити, но поне ще си по спокойна.. ще им водиш детето за 1 ден да стои на седмица при тях и толкоз

6.   Глупости! Винаги когато имам проблем, моите родители са до мен и не ми се месят в решенията, просто застават зад мен. Е свекърите вярно че само за хубаво идват, а когато има проблеми никакви ги няма, но и не им позволяваме да се месят. Те си казват мнението там, изслушваме ги учтиво и после като се приберем си живеем както ни харесва. Но без родителите ми, не бих могла да се справя и с половината ми проблеми!!!

7.   До 6, все свекървите са зли, пък тъщите добрички. А питаш ли мъжа ти как търпи скапаната ти майка? И тъщите са същите като сверъквите - само се месят и се правят на много загрижени.

8.   „Защо в България родителите винаги се месят в семейните отношения на младото семейство, много е противно, досадно и гадно“

защо гледат по цял ден турски сериали - ами защото сме още в Османия, не в ЕС.
Младите да се опичаме и да не позволяваме дъртите да ни опропастят живота, защото нито един съвет не им е полезен - отвсякъде повредени българи от старо време, живеят си още по Бай Тошово, поне повечето от тях. Не са постигнали нищо, оставили са ни една разсипана и разрушена страна, но не спират да дават съвети... трудно е човек да се провали повече от тях. За сватбите - нямам думи, хич не е очудващо, че 70% от младите не се женят и не правят сватби да хранят роди. Става дума все за хора с над средното образование и доход. Значи сме на прав път, авторке!

9.   Нищо ново под слънцето. то не са само свадбите ами и кръщенета абитюрентски вечери годежи. само да е доволна родата. за мен младото семеиство трябва да са отделно и да се разбират както си щат. ако не върви да знаят че причината е в тях не у баби и дядовци

10.   Месят се, защото им позволявате, най-малкото да ви "помагат" до дълбока старост - с пари, жилище, кола, прасета, зеленчуци и т. н. Ако сте много курназ, не се женете по на 18 ненавършени и без стотинка, краката според чергата. Сватбата си я платих сам, с жена ми определихме гости до първи братовчеди /събрахме се двайсетина души и хич не ми дремеше кой какво ще коментира и кой ще се обижда/ и оттам нататък се оправяхме сами, не сме взели и стотинка от родителите за нищо - жилища, кола, обзавеждане, за всичко сами. Е, не е лесно, но предпочитам независимостта, в един град живеем, но всеки си знае къщата и сметките, навестяваме ги, децата също им гостуват, но никой не се меси в живота на другите с нищо - така си поставихме взаимоотношенията и е много добре.
Мечо Пух

11.   Мечо Пух е прав месят ви е защото им позволявате! За 22 години на никой не позволихме да ни дава съвети и всичко сме си постигнали сами, когато имат нужда от помощ родителите ни им помагаме и дотам, всеки си знае дома.

12.   Този филм не съм го гледал, но има интересен сценарий и ако не е турски ще го гледам :D

13.   Ако си мислиш, че само в България е така, жестоко се лъжеш :D. Почти навсякъде по света е така ;).
Ако ще и 22 век да е, ти винаги ще останеш малкото момче на мама и тате. Все пак са ти родители ;)

14.   До 13 не е така! В САЩ може свекърите и тъстовете да не познават внуците си и да се запознаят с тях едва когато са вече големи като например на 9-10 години. В САЩ рядко ще ти се натресат роднини без да са поканени и не си длъжен да общуваш с родителите си и тези на жена ти/мъжа ти, ако не ги харесваш.

15.   Какво да ви кажа най-добре е младото семейство да живеят и да се борят сами, без помощта ни на свекърва, ни на тъща.. после никой да не им е виновен. Срещи с родата само на празници и всеки по къщите си, хем ще сте си по-мили, хем по-приятни

16.   Ot 6 za 7
"Тъпата ми майка" както я наричате е достойна жена. За свекърва ми изобщо не съм казала че е лоша, камо ли зла. Напротив. Моят съпруг уважава майка ми дори и повече от мен и се допитва до нея повече от мен. И все пак живеем сами и приемаме само тези мнения които ние преценим. Как искате да живеете в къщите на хората, а да не ви се месят - това е невъзможно.

И още нещо ще ви кажа. Родителите трябва да се уважават, защото само те са до нас в тежките моменти. Или поне моите. А вие ако сте мъж, не знам жена ви как ви търпи с този груб език. Ако на вас ви пречи тъща ви не приемайте и помощта и, така както не приемате съветите и!!!

17.   До 16, първо от къде разбра, че съм мъж? Трето, родителите не са за да помагат, така мислят само хора като вас, които разчитат само на родителите си. родителите са длъжни да помагат само до навършване на 18, после сте пълнолетни и е тегаво да висите все на техните глави. глупаво е да искаш мъжа ти да уважава тъщата си, когато не уважаваш неговата майка, не мислиш ли?

18.   Аз съм номер 13. Номер 14, ти за САЩ не ми говори ;). Има ги всякакви хора. От човек до човек има разлика. И там също има много случаи като тук ;)

19.   Страшна работа е това. Който не му е дошло на главата той не знае какво е. Аз съм на път да стана свекърва. Сина ми се отдели на 19 г. в друг град и сега си живее с приятелката. Имам си златни правила. Посещение задължително без приспивания и с предварителна уговорка седмици напред. Отивам да ги видя и да им занеса всичко, което съм приготвила и някой лев, ако съм събрала. Когато не ми звънят съм спокойна, че всичко е наред и нямат проблеми. Синът ми е единственото ми дете, изгледах си го сама и е смисъла на живота ми. Никога не бих позволила да го притесня с нещо. Никога не давам съвети или мнения, ако не са ми ги поискали. Заявила съм му, че ако има нужда от нещо винаги може да ми се обади и ще му помогна с каквото мога. Много ми се иска да си е при мама и да си го гушкам, ама тези филми отдавна умряха. Затова си взех котка и я кръстих на него. Така се залисвам и запълвам празнотата. Що за обич ще е това, ако правиш детето си нещастно. С приятелката му се отнасям много свободно и в никакъв случай майчински или не дай си боже свекървенски. И най важното ще ги държа далеко от мен, за да нямат проблеми помежду си. Може да е смешно, но скайп, фейсбук и телефон са много по безболезнени способи за общуване, отколкото физическото присъствие. Не е леко, но съм готова на всичко, за да са щастливи и да живеят добре.

20.   19 - златна свекърва си! Браво! Пожелавам ти скоро и внуци и още котки. Напомняш ми на моята свекърва.

21.   до 20. Не знам какво да ти кажа, но мисля да внимаваш, за да не бъдеш криво разбрана от съпруга си. Най удачно е да я поканите заедно по някакъв повод или не дай си боже да има нужда от специализирана медицинска помощ, ако живеете в по голям град. Само, че го има и другия момент. Ами ако и хареса до толкова, че иска постоянно да идва, ще започне да се меси и отиде коня в ряката. Аз съм същата като тебе с втори брак с две негови деца и едно мое. Като се взехме, се запознах със свекървата и ни дойде на гости от село. Като видя как съм наредила новия дом на сина и веднага почна да си прави сметки да идва вече да живее в града защото е стара и болна. предната му жена въобще не е била домакиня. Добре ама ние решихме да си построим къща в планината и да живеем там, а да работим в града. И стана тя каквато стана. Оказа се, че трябвало да има повече стаи уж заради децата, ама не точно. Започна да нарежда да имало маза, джамакени изби, двор за домати и какви ли не селски простотии. Аз ще строя американска къща, тя ми нарежда за селски коптори. Все още сме в процес на строеж, не ми се мисли като дойде времето да се нанесем, тя вече може да ни чака в спалнята. Чак ми се отщява от всичко. Тя е най реалния пример каква свекърва не трябва да бъда и какво мога да причиня на децата си. Да не казвам голяма дума, но няма да го допусна. Тя и мойта се притеснява да идва, защото в къщи било много чисто и подредено, ама според мен просто си търси място където да се нагдезди на топло. И каквато е властна и деспотична като нищо ще се наложи на мъжът ми. Тогава господ да ми е на помощ. Няма живот. За това примисли нещата хубаво и ако искаш рискувай. Поздрав

22.   Мерси 21, описваш баба ми. Аз си имам едно на ум... а и свекърва ми не е такава.

23.   До 22. Планове, планове, ама засега ритам деликатно мандалото. Просто искам докато построим къщата, вече да са наясно, че приют за старци няма да стане. Сега е в къщи на гости и вече втора седмица работя без почивка, за да не съм в къщи защото не се трае. Тръпки ме побиват, ако успее да се намъкне в живота ми. Ще провали всичките ми мечти. От любезност и благоприличие, като нищо ще си увеся воденичен камък на шията. ПУ ПУ ДА НЕ ДАВА ГОСПОД

25.   До 23 - ами ужас! Баба ми се е наточила да помрачи златните годинки на мама. Има просто един проблем (хе хе) - татко е заврян зет.