Споделена история от Семейство

Искам да разделя майка ми и съпруга ѝ, но как?
Здравейте, късно вечер е, и от години ме разяждат, мислите за майка ми и мъжа ѝ, да знам не е редно, да им се мешам в живота, аз и не искам, но той превиши всякакви граници на всичко, комарджия, наркоман, курвар, мързелив единствено би си намерил работа, ако има дългове и е сириец,а знаете какви са повечето араби мъже и как се отнасят към жените си. Разликата между тях е 10 години, майка ми е по-голяма от него, да сега ще каже някой нормално е да курварин все пак той е на 40, а майка ти на 50. Имам брат, който му е син, но безкрайно много го обичам. Та майка ми от 15 години брак с него винаги се е грижела за него, вкъщи,ходи на работа, плаща сметки, купува всякакви неща като телевизори, телефони, таблети и като цяло каквото каже той, позволили си тя да се ядоса за нещо цялата къща се троши от него, пребивал я е системно ако му отговори нещо и така труда ѝ, здравето ѝ, надеждата за всякаква любов работи я, няма..след боя вече я погребва жива с молитвите му, одженски. Пълен не благодарник, как да я връзумя какво да направя за да го разкарам от живота ѝ, в момента тя има силно главоболие, не мога да я събудя да си изпие лекарствата дори..знам че не се изказвам разбрано, но толкова ми е на събрано, да слушам и виждам, та чак се чудя.. Момиче на 21 една съм, опитвал се е да се зарибява с мен, казах ѝ, не ми повярва нарече ме курва, искала съм да и разбия семейството, след всеки скандал виках полйция, бях между тях до като се избиват и когато ѝ да дойде полицията виждаха че е трансформирана като зомби, но тя казваше аз паднах и хората казват съжелаявам нищо не можем да направим, изнесох се за да видя дали ще се оправят сами вече 2-ра година, нещата толкова се влошават и сега е на легло.. Да знам тя да е мислила и така нататък, но ми е майка да ядосвам се измъчвам се, но я обичам и искам да и помогна но как? :( брат ми също пати с нея.. До като бях там горе долу бе добре, но не можех да остава в къща в която мъжа си почива аз бях на 18 и работех, помага на мама със сметките ѝ, грижех се за хигиената у дома, гледах брат си, винаги е бил пълен хладилника, и е имало готова храна за вечеря,лишавах нуждите си, да изкарам книжка да си купя кола да отида да уча само и само защото постоянно затъвахмв в сметки вече ме няма там, но сега майка ми е на легло благодарение на него, а тя все още е в една стая под един покрив с него. Какво да правя, помогнете ми?

Коментари

1.   Говори с майка си.

2.   Вземи живота на майка си и не се давай на мъж. Колкото по си кучка толкова повече уважение ти имат. Не знам какво да правиш. Говори с нея живота продължава и без мъже.

3.   На някои хора не може да им се помогне, това е простата реалност. На твое място щях да съм я отписал вече, особено след като те е нарекла курва. С молби и т.н. никога няма да я трогнеш, защото мозъка ѝ е промит от въпросния насилник. С безусловната подкрепа, която ѝ оказваш единствено заздравяваш начина ѝ на мислене, понеже вижда че винаги ще ѝ помагаш.

Единственото смислено нещо което можеш да направиш в случая е да вземеш брат си при себе си, за да не продължава да живее в тази токсична среда. На майка си казваш да те търси единствено и само ако реши да се раздели с психопата.

4.   Обвини го в сексуален тормоз, сама казваш, че е имало опити. Чакаш наистина ли да се случи? Няколко пъти и той сам ще се разкара!

5.   На такива хора няма как да им помогнеш щом те сами не искат да им бъде помогнато. Добре, че си се изнесла. Аз на твое място нямаше и да им ходя на гости, за да не се натоварвам. Да, майка ти е, но в крайна сметка именно, защото ти е майка, е трябвало да ви защити, да осигури спокоен дом, без скандали и побои, нали? Много жени са излизали от подобна ситуация - има ли желание, има и начин.

6.   Трудна работа. Майка ти вероятно не иска да е сама затова търпи какъвто и да е мъж. Има и такива хора. Според мен се обади на организации, които се занимават с домашно насилие. Анимус, Ано и пр -виж ги в интернет , обади им се , има им телефоните и ги попитай какво можеш да направиш. Те имат опит с подобни случаи.

7.   Лошо е да разделяш майка си и съпруга й. Никога няма да ти помогна. Остави ги да се оправят.