Споделена история от Семейство

Възможно ли е българин и циганка
Здравейте, аз съм със около 5 години по голям от нея, и понеже вече мисля за семейство, а само тя е в живота ми в момента, смисъл започнахме само секс, а след това дойдоха и някакви чувства. От ромски произход е, но не е от тези раздърпани и крадливи, хубава си е, а й има възпитание и диплома. Влюбена е в мен, а аз все се правя на разсеян или гледам да избягвам сериозни теми с нея, защото всеки ми казва, стига бе тая циганка, баща ми и той знае, и е на същото мнение. А аз се чувствам добре в нейната компания, супер ми е, но ейтва разделение ме плаши че хората ще ме гледат с други очи. А и незнам като и кажа че искам да се разделим и ще я нараня доста, а аз не искам. Пробвах се да и кажа да спрем да се занимаваме, но тя е привързана супер много към мен. Незнам на къде да хващам, помагайте.

Коментари

1.   Естествено, че не става. Помисли една циганка ли е по-важна или дедите ти - какво биха казали, ако са живи? И младата циганка ще стане дърта циганка след някоя година. Тогава ще схванеш къде се намираш. Най-зле от цялата работа е да се появиш с рода й. Нормално е всеки да те приеме за полуидиот или някакъв съмнителен тип.

2.   Циганките са супер, брато. Ако не е някой крокодил, няма за какво да се притесняваш. И къща въртят, и са супер в тънката част, бая са и умнички. Малко изтерясват, ама те и българките не падат по-долу.

3.   Става. Аз съм с циганка вече 10 г., женени с дете. Само, че е румънска циганка, запознахме се в Букурещ при една екскурзия. И при нас не беше любов първичното чувство, а страст. Ама много дива и така си и остана. Огън. Преди нея колкото жени съм имал винаги съм им изневелявал. След циганката никога, просто не мога да си и хредставя да спя с друга

4.   Циганинът си е циганин, ако ще и в Париж да е и три дипломи да има. Много са хитри и лъжливи, намерят ли будала, го използват до последно, родени артисти. Където стъпи един, след него пристига половината катун. Тази сега е мазна, но вземеш ли я веднъж, ще смени плочата, ще започнат скандалите и мизериите, опълчиш ли се нещо, ще те подпукат цялата рода. Казвам ти го като човек, живял в съседство с циганската махла.

5.   И аз преди години ходих с една 4г, изобщо не личеше, че е ромка, но родата и.... оле мале... не издържах от натиска на родители, приятели, а и един ден, ако имаме дете, то да израства сред роми не ми се виждаше перспективно и колкото и да се обичахме сложих край, трудно беше, дълго го преживявах, но сега не съжалявам, защото осъзнавам колко щеше да е трудно, ако имахме и дете.
Съвета ми е, колкото и да ти е трудно сложи край, защото няма да ти е лесно

6.   Това, че е циганка е проблем само в източна Европа, а скоро и там няма да е проблем. Европа е залята от емигранти - скоро никой няма да обръща внимание на смесените бракове, а пък циганите са си българи в сравнение с всички други.
Ако беше германка и дори не знаеше бъкел български - тогава никой нямаше да има нищо против такъв брак, а пък с циганката сте израстнали в една държава, един език говорите и единствената пречка са глупави предразсъдъци.

7.   Слушай сърцето си, а не хорското мнение, защото на хората никога няма да угодиш, единствено ще си нещастен.

8.   Важното е какъв човек е, то и при "чистите" българи има много простотия и мръсотия вече...душата няма пол и раса. Ако си щастлив с нея, бъди с нея, напук на хората, които ще шушукат злобно зад гърба ви и ще подреждат живота ти, без да са подредили своите.

9.   Не казваш на колко години си ти и на колко е тя. Толкова ли си неспособен да си намериш една българка та си се хванал с една циганка. Някои преди мен ти казаха отрицателното си мнение за циганките и аз се присъединявам към тях. Самия аз никога не бих се оженил за циганка. Ако сме били приятели с теб преди да се ожениш за циганката и ако се ожениш за нея нашето приятелство вече е свършило. Същото ще те последва и с другите ти приятели.

10.   Не виждам проблем в това българин и циганка или циганин и българка да са заедно.
В света има различни видове комбинации - например афроамериканец и бяла жена или афроамериканка и бял мъж и тн.

11.   Не виждам разлика дали ще е циганка, българка, англичанка и каквото и да е друго. Нали се обичате?

12.   По е добре от българка и циганин :)

13.   Прави ми впчеатление, че ако българка се залюби с циганин ауууу голям скандал. А ако българин се залюби с циганка, няма проблеми. Дории да има хора, които са против, критиката е градивна и без злоба. Представяте ли си да ставаше въпрос за българка с циганин? Щяха да я изядат с працалите.

Някак си се смята, че ако българин вземе циганка, той я приобщава към българите, а ако циганин вземе българка, едва ли не излиза, че българката е предателка и гнусна, че лапа на циганин. Ама българин да лиже на циганка, не е проблем.

16.   Зависи! Характерът има по-голямо значение от етноса или расата на един човек.

18.   Циганка с диплома... по техните стандарти си е стара мома и никой не я иска.

19.   Абсолютно съм съгласна с коментари 1, 4, 5. Няма какво да добавя, прочети си ги още веднъж, че иначе след време ще си блъскаш главата в стената. И не, няма изключения.

21.   Всеки човек търси щастие брато, ако си го намерил кво те бърка дали е циганка. Истински приятели няма ти направят проблем за тва. Най малкото ще отсееш приятелите от утайките. До сега съм бил със седем жени (сексуално не връзка) две от които бяха циганки. Не че нещо но сънародничките ми не могат да им стъпят на малкия пръст в тва отношение! А щом се и обичате... Само обаче се поинтересувай за отношенията с родата и, щот ако е само тя супер, но ако трябва да търпиш мангали на семейни сбирки просто не! И да това е двоен стандарт, обожавам циганки и мразя мангали!

22.   Като бъдеща свекърва единствената причина поради, която не бих посъветвала синовете си да се оженят за циганка е че след това трябва да се грижат за цялата й фамилия, без да разберът. Имам предвид примерно купуваш 10кг препарат за пране, тя когато те няма дава в едно бурканче на сестра си, че нямала сестра й с какво да изпере децата си, сипва и на майка си и на братовчедка си и на жената на брат си, за 10 дни твоят 10кг препарат за пране свършил. Иначе много добре домакинстват, грижат се за мъжа си, научени са да уважават мъжа в къщата, единствения проблем е че с циганка спестявания няма да имаш, все някой от родата й ще има нужда от помощ.

23.   Каква омраза и патриотизъм само. Не, че съм от малцинствата ама после се чудим защо циганите се държат така и така. Омразата поражда още повече омраза и това не е начин за решаване на нещата. Ако жената е образована, има маниери и възпитана, аз проблеми не виждам. Има доста чернокожи на Запад и Щатите, които са доста свестни за разлика от масата. Иначе не вярвам да се получи между вас понеже се водиш от хорското мнение. Ние, българите, сме велики в това са плюем останалите.

24.   Какво като е циганка? Ти защо слушаш всеки друг, но не и собственото си сърце? Ако момичето е добро и възпитано какъв е проблемът? Казваш, че е хубава, възпитана и образована.... Еми ако е и добра по характер защо си изпускаш щастието. Утре ще ти кацне някоя българка - използвачка, която ще ти съсипе живота и тогава ще се сетиш за сладката циганка..... Опознай момичето, дай шанс на отношенията ви да се развият, виж какъв е манталитета и, какви са разбиранията и за живота, каква е ценностната и система. Може пък точно тази циганка да ти е щастието в живота.

25.   На мен не би ми било толкова проблем, че е циганка, колкото че прави "само секс". Не вярвам на подобни жени, а и на хора. Ама като те гледам, и ти си същия, така че не е проблем.

27.   Най ми допада номер 21. Много кръстосани бракове има, аз като цяло за брак не мисля, мисля да си живеем заедно и да си гледаме живота. Тя е само дете, дори и родата си не познава, техните са готини хора. Най ме притеснява как ще я възприемат другите, когато излезна някъде с нея то ще е нападки и само негативни неща, чудя се дали да не заминем на някъде, където няма разделение на раси и етнос. Не знам не знам какво да правя.

28.   Слушай сърцето си . Ако я напуснеш ти ще бъдеш нещастен а не хората, които те съветват така. Аз навремето направих такава грешка.
Не издържах на натиска и се разделих с любимия си. И бях нещастна.

29.   До номер 1 и 19 Любовта е най важна. Сърцето не избира в кого да се влюби. Не сте се влюбвали истински затова не може да разберете автора.

30.   А й да сгрешиш грешката ще е твоя не на другите хора.