Споделена история от Семейство

Изтича ли ми времето, за да стана майка?
Здравейте,
Бих искала да знам с какви думи да помогна на себе си, за да се "събера" след раздяла от дълга връзка.
Тази година навършвам 28 и искам да имам детенце. След раздялата започнах нова работа и ме ухажват различни мъже, но нямам желание да излизам с никого, а времето си върви и като цяло това най-много ме притеснява.
Та мисълта ми е, има ли сред вас такива, които биха ме окуражили, че не ми изтича времето?

Коментари

1.   Здравей, на 29г съм и ще ти кажа само 1. Без значение в какъв план личен и т.н, насила хубост не става, дори да си получиш детенце, ако човека отсреща го приемаш само като донор, най-малко да му объркаш неговия живот. Изчакай, срещни си човека и създай здраво семейство. Имаш време, само на 28 си.

2.   Не ти изтича времето, спокойно. Имаш време да се съвьемеш и да продължиш напред. Не прави нищо насила. Всичко ще си дойде на място някой ден.

3.   Не, не изтича, сега още имаш време. Ще изтече след 12 години.

4.   Все още имаш време за избор, но щом искаш дете, значи е дошло твоето време. Щом има много мъже около тебе и имаш избор, подбери осеменителят по законите на природата, избери си най здравият, най красивият, най младият, изобщо с всичко най. Не му гледай ума, всички мъжкари са прости. Не мисли и за културата му, всички мъжкари като ги напъне нагона стават като нерези, т.е., обезумяват. Гледай да ти направят красиво и здраво дете, пък после ще мислиш за пръча до тебе. Ако излезе човек си го оставяш, ако е простак го изритваш и си отглеждаш любимото дете! Успех!

5.   Имаш време аз родих двете деца преди 30 и мисля, че можеше да по изчакам още. Много жени раждат късно вече.

7.   Моя съседка роди на 51 така че изобщо не ти изтича времето!

8.   Не, добре си си. 28-35 е идеалната възраст за създаването на губаво и стабилно семейство, защото вече си осъзнат и знаеш какво търсиш, за кое си заслужава да правиш компромиси и за кое не. Съученичките ми и познати, които се изпожениха на по 18-22 всичките са разведени и самотни майки.

9.   Аз съм на същото фередже след 5 годишна връзка. Нямам женлание изобщо за нищо. И аз искам дете, но детето не ми е фикс идея. Бих искала стабилни отношения и питав човек до себе си, защото детето ще порасне и ще си поеме по пътя.

10.   До номер 3 да тя ако чака до 40 години трябва да си приготви 6 бона за инвитро, всичко е до време...

12.   Не ти изтича времето. Всичко ще си дойде на мястото. Аз съм мъж на 32 години. От 17 до 22 годишен имах връзка, която се разпадна поради това, че пътищата ни се разделиха. После имах още две връзки за по 2 и близо 3 години, като и в двете бях предаден. В едната с безпардонни флиртове и закачки с други мъже пред мен, а в другата с две известни на мен изневери. Бях на 28 като теб и се отчаях. Реших, че повече няма да допусна жена до себе си. Минаха 2 години и почнах като теб да мисля, че макар и мъж и на мен времето ми минава. Но един момент се замислих, че всъщност всичко ми е наред и че за всеки влак си има пътници и един ден всичко ще се нареди. Така че недей да униваш. Усмихни се и бъди щастлива с това, което имаш. Неочаквано, ще дойдат още по-хубави времена.

13.   10, не е най-важното да се възпроизведеш и не трябва да го правиш докато не срещнеш правилния човек.

14.   От 10,Благодаря ви за гласовете, това е самата истина.

15.   Имаш поне 5 години. Мисли положително. Работи,развива се и ще срещнеш мъжът :) Трябва ти време.

16.   Н 10, я се скрий, бе!!!
Авторке, по цивилизованият свят жените раждат на средна възраст 30-35 г. Имам съседка (в Испания съм) която роди първото си дете на 41 г, а второто на 43 г.
Колежка започна да се замисля за дете когато беше на 33 г и на 35 г забременя.

17.   Имаш още време! Чел съм същите размисли от 35-годишна, спокойно!

18.   не чакай до 40, 50, 60, 100, 200, 1000 и тн.

19.   И аз мислех, че на 30 времето ми изтича, а забременях без проблем на 42. Но се убедих, че каквото ти е писано, това става.

20.   Не, не ти изтича. По-добре да създадеш семейство на 35-40 с правилния човек и когато си готова! А не само защото сега искаш, но няма подходящ мъж. А тва, че жените не е ок да раждат по-късно са излезнали от устите на повърхностните и изостанали балканци. Повярвай ми, по-добре да родиш късно и да си спокойна, отколкото да родиш сега от някой, защото си се запритеснила, че е късно! А и лично според мен деца преди 30 годишна възраст е пълна глупост.

21.   Не ти е късно, 21 век е. А и все пак ако искаш да ти е по-спокойно можеш да си замразиш яйцеклетка

22.   Помисли добре над живота си. Искаш просто дете или искаш да имаш цяло здраво семейство, в което цари хармония?
Осъзнай, че не всичко е на всяка цена и понякога е по-добре да не прибързваш. Нали знаеш, че няма цял живот да преживяваш раздялата? До няколко месеца ще се събереш и
ще се почувстваш готова да започнеш отново да излизаш с мъже. Ти си едва на 28 години, не си стара. Спокойно можеш да родиш след 4-5 години. Нито ще си първата, нито последната. Много жени съзнателно правят този избор, защото искат да стигнат определено ниво в кариерата си, което да подсигури бъдещото им дете. В момента можеш единствено да се успокоиш, или да скочиш на първия възможен влак и да забъркаш много голяма каша с неправилен партньор. За да бъдеш добра майка, трябва да бъдеш спокойна, разумна и уравновесена. Всичко ще бъде наред. Трябват ти няколко месеца да се съвземеш, очевидно си атрактивна жена, все ще си намериш свестен мъж и ще изградиш семейство. Биологичният ти часовник тик-така, но е далеч от избухване.

23.   Времето е пред теб. Според мен поне до 32-33 хич не трябва да ти пука. Аз бих се притеснила след 34-35. Аз лично родих на 28, но имах човек от 10 години до себе си. Иначе не бих се навила. Бебето не е цел, а развитие на една хубава връзка, Така че сега е по-добре че нямаш дете. Ще срещнеш някого и ако и той иска ще имате. Хубаво е.

24.   Номер 10, на 40 не е толкова късно. Познавам жена, която на 50 забременея естествено. Всичко си в до организъм.
А до авторката - на 28 си млада още. Времето започва да изтича след 35, като това пак е много условно. Имаш достатъчно време да срещнеш човека за теб и да създадете семейство.

25.   24, щях да си кажа мнение, ама като видях какви са се навъдили в коментарите, по-добре да се въздържа, че ще ме изядадат с парцалите. Не че на теб ти е късно, мнението ми щеше да е към някои коментиращи, ама айде друг път. Но ти и да ти е късно, а то не е, ти какво си виновна, като така се е стекло и сте се разделили? Но и определено не смятам за нормално жени да раждат на 40-50 и то за пръв път, но това е друга тема, в която сега няма да навлизам.

26.   В страни в които голяма част от мъжете не биха имали избор с жени е където на девойките от съвсем млади, почти малки им се "набива" в главите че, нямат време...подсъзнателна проекция- нямаш избор, не подбирай толкова ами хващай някоя "семка" че ти изтича срока- Индия, Пакистан, България...
Авторке, коментирах горе, но защо не се образовате по тези теми, а питате като малки деца?!

27.   26, едно време на нашите баби и дядовци като са им набивали, да не би да са имали по-неуспешни бракове? Напротив - техните бракове са били доста по-успешни. Колко от нашето поколение ще имат 60 г. бракове и още ще се обичат? А страните, в които им набиват да се женят на 40-50, 90% в крайна сметка се развеждат или браковете им се изчерпват за няколко години, ако изобщо се оженят. За всяко нещо си има определено време дори от чисто природна гл. т. Телата ни са най-фертилни на около 20. Неслучайно сега има толкова аутизъм, синдром на Даун и др. Просто след 30 рисковете са по-високи, а и зачеването и износването става по-трудно, а сега половината раждат на 35-40. Съгласен съм, че времената са други, но някои отидоха в другата крайност, за да се наживеят, разбирай да се чукат с този и онзи. Подчертавам, че не визирам авторката, при нея така се е случило, а говоря по принцип.

28.   27, да де, принудени и заради хорското мнение и натиск. Нали за това говоря, да бъдат без избор. Само че, тези времена са в миналото и там ще си останат.
Любов е било изключение, повечето са били заради хорското мнение и натиск. Пленници на Булгаристан...

29.   27 за мен наживяване е пътуване. С деца ми е трудно и не съм се на живяла, а сега никъде не мога да отида, щото мъжа чака да пораснат и тогава.

30.   28, не съм много убеден, че мнозинството е било от натиск. Нали съм говорил с баба си, с възрастни хора. Тогава са имали съвсем други разбирания, ценности. Сега ценностите са: чукай се до 40 и после намери някой балък. И после олеле, ама то не можем да имаме деца. Или децата са ни с аутизъм. И после като минат "пеперудите", защото днешно време е много важно пеперуди да има и се почват любовници, разводи... Ама на мъжа не му става или не ебе, понеже бачка по 12 ч, или не може да си поволи да ме дондурка из Дубай и айде ще се чукаме с друг. Да, знаем го този ненатиск. Дори и тук всяка втора тема е такава - за любовници, наживяване, изневери, разводи. Нали са много зрели на 40 като се женят, нали няма натиск. Защо аджеба пак 90% са в такива пародии на връзки? Заеби тая работа. Знам ги аз тия "зрели" връзки. Точно в държавите с по-стари разбирания, където все още са съхранени истинските ценности, е по-вероятно хората да срещнат истинската любов и връзката им да не се върти само около онождане, пеперуди, его и пари, а върху взаимно уважение в радост и тъга, в болест и здраве, както се казва в обета.

31.   Не е като да нямаш време, ама и не е като да имаш. Не ги слушай тия да чакаш подходящия, да си готова, че е ок на 40 и кусур да раждаш. Много неща се промениха, но биологията не. И ти знаеш ли какео е на 45 и нагоре с малко дете?! То има енергия, а твоятя намалява. Намери някой ставащ мъж и се почвайте. То някой път не съава лесно!

32.   30 пеперудите са до време, портфейлът е по-важен! Авторке, видиш ли мъж от заможно семейство го хвани и не го пускай!

33.   Аз имам приятели, мъжът в момента е на 48, жената - 42. Запознаха се преди 6 години и изгубиха четири години в опознаване, да били сигурни един в друг. От две години се сетиха за деца, мъчат се с инвитро, стимулации и какво ли не /да не говорим за хилядите левове/ и се чудят, че не става. Изводите си ги направи сама. Нито можем да контролираме времето, нито някои обстоятелства. До към 32 гледай да се реализираш като майка, че после е трудно.

34.   @ Модератори,
Защо давате поле за изява на някаква хахавица която пише еднакви теми под различни заглавия?
Моля сравнете ИП-тата. Това е поредната тема.
Хора стига сте се връзвали.

Проверих, нямам основания да се съмнявам.

35.   Имаш достатъчно време, намери си човек, с който ще се чувстваш добре :)

36.   Изненадващо е колко много заблудени хора има, които си мислят, че могат да надхитрят природаа. Това, че 1-2 жени са родили на 50, не означава, че всяка може, още по-малко че няма много по-високи рискове за майката и детето. Искате да се наживеете, ама природата трудно можете да надхитрите. Жената е най-фертилна на около 20. След 30 започва да намалява значително, а след 35 е доста по-трудно и по-рисково. Сега се учи до 25 и после се гради кариера, но все пак гледайте да родите поне първото си дете до около 30, макс. 35. Мога да разбера хората, при които така се е стекло и са го направили по принуда, но другото вече е извращение и подигравка с природата. Че и се чудят защо на 40-50 не могат да забременеят. Ами на тази възраст много жени вече са в менопауза, при някои настъпва дори ое на 30 и няколко. Просто природата вече ориентира жената към друг тип ангажименти и роли, а не тепърва да става майка, когато вече трябва да се ориентира към бабинство. Времената се менят, но природата не толкова бързо. Ако има как и на 70 ще раждат някои, че да могат още повече курове да счупят до тогава.

37.   "че да могат още повече курове да счупят до тогава" - ми те и много от родилите рано пак си чупят курове на поразия. Не виждам какво общо има чупенето на курове с конкретната тема :) :)

38.   Аз родих децата си на 33 и 39 г. и определено имаше разлика между двете бременности. Каквото и да говорим, от възрастта никой не е избягал, нито е станал по-млад и здрав.
На 28 обаче е рано да се притесняваш. Дай си време да се отърсиш от предишната връзка и започни начисто. Не бързай, гледай да срещнеш правилния за теб, а не просто да родиш от някого.

39.   Абе тя и една баба на 62 роди в Румъния ама това си е клиничен случай, не разчитай на това.
Ако си много закъсала ела ше те опраша, да ми родиш момченце че съм зажаднял- само момиченца ми раждат.

40.   Някои хора те съветват да чакаш "правилният" човек и да не бързаш. И това е така, донякъде. Въпросът е кой е "правилният"? Как ще разбереш, че е той? Истината е, че няма правилен. Така, че многото подбиране не помага. Давай шанс на повече мъже да те впечатлят и спечелят с нещо.

Жената може цял живот да си чака принца на бял кон, но има нужда от мъж всеки ден.

41.   Ама не се притеснявай, как така. В крайна сметка ако не стане, винаги може да си вземеш кученце, сега е модерно.

42.   39, полът на бебето зависи от мъжа. Момиченца си ги правиш ти сам, не ти ги раждат. :) някой е спал по биология

43.   Тези, дето казвате да не "чакала принца", да не избирала, да "се почвала" с първия "дето става", дреме ли ви изобщо, че така я тикате към това да стане поредната самотна майка? Или за вас е важно просто да има там размножаване... - както и да го врътнене, така излиза.

44.   Авторката:
"Та мисълта ми е, има ли сред вас такива, които биха ме окуражили, че не ми изтича времето? "

Очаквам смислени мнения по въпроса. На тези, на които им е скучно, моля неадекватните коментари да си ги задържат за себе си. Упреци винаги ще има, неодобрения и различни мнения също - "На чужд гръб и 100 тояги са малко. ", но нека се придържаме към темата.

На всички, които отделиха от времето си и се постараха да ми "обуят обувките" - благодаря ви от сърце!

45.   Ако очакваш да ти " съчувстват" и харесват еманципиранито ти мислене, както и мнението ти по твоя въпрос, по - скоро забрави, авторке. Хората са отделили лично време и са дали отговорите си, нагло е по този начин да им се " отблагодаряваш". Иначе все ни е тая дали искаш или не искаш да имаш дете. Ако беше искала, отдавна щеше да работиш по този въпрос - ако искаше дете, щеше да си със стабилен партньор до себе си и ДВАМАТА заедно да обсъдите и работите по този въпрос.

Да се опитваш да казваш и натякваш на хората, че е нормално да раждат деца над 35 - 40 години, а не на по - млада възраст, и да търсиш глупаци и глупачки, които да ти пригласят, това няма да стане.

46.   " Та мисълта ми е, има ли сред вас такива, които биха ме окуражили, че не ми изтича времето"

Не, не е късно, авторке. Ако искаш можеш да родиш първото си дете на 50 - 60 години. И сега си многооо млада за нова връзка, а за дете също имаш многоооо време, нищо че си изминала отдавна 20 - 25 години.

47.   Аз съм на 27. Притисната от обществено приетите глупости. Си казвах същото "нямам време, трябва да имам дете, после може и да нямам" толкова беше фикс идея, че не осъзнавах всъщност, че аз не искам деца и не съм готова. В момента съм бременна и съжалявам, че детето ще има такава майка. Твърдо съм против абортите, а и беше желано. Просто чак сега осъзнах, колко не съм готова, а и че съм го направила заради грешни подбуди. Реално съм от хората, които смятат, че е по добре, като не ставаш и не ти идва истински отвътре да нямаш.
Сега само ще се мъчим трима човека и не се знае, какво ще е.
Дете ако ще правиш първо помисли дали наистина това искаш или го правиш защото "трябва"!

48.   Не мисля , че е късно. Аз станах майка на 32. Не го превръщай във фикс идея. По важно е да намериш качествен мъж, а не само донор. Успех!

49.   Аз мисля, че не е късно.

50.   Много ми хареса коментарът на номер 47. Споделя личен опит.