Споделена история от Семейство

Вериги
Чувствам децата си като верига. Вързана съм и няма как да живея. Искам да правя и неща за мен да си имам лично време за себеси през деня. Искам да се чувствам жена, уважавана и оценена макар и не барби(красавица)
Съпругът ми не ме уважава. Имаме за даденост. Той си прави каквото пойска и когато пойска а аз винаги трябва да се съобразявам с децата дори и с него. Сякаш не съм партньор а съм детенце и трябва да питам можели да изляза или да се изкъпя. Хоби? Изключено!
Той си излиза след работа, разхожда се натам, насам а аз вкъщи само с децата.
Когато му кажа, че искам време за себеси се почва. : *тежат ти децата **махай се, отивай си аз ще ги отглеждам* *ако аз ги гледам за един месец ще са възпитани*.
Децата са ми малки и съм финансово зависима. Мислел съм и да го оставя с децата, но не знам как ще живея без тях.
Толкова ми е трудно. Чувствам се съсипана
Моля без хейт. Писна ми да ме обвиняват, че сама съм си го избрала и да търпя. Всеки защитава него а мен ме нападат.
Аз не разбирам какво толкова искам от него. Искам нормално уважение към мен дори и това не получавам. Защо тогава създава семейство с мен след като няма намерение едно уважение да ми покаже. Дори след като родих нямаше уважение да ме остави да спя или да изчака да ми зарастнат шевовете а искаше секс въпреки, че му казах, че изпитвам болка.

Коментари

1.   Уважение не се иска, нито дава или получава. То се печели и губи. Работи върху себе се, не искай и не очаквай някой друг да се променя.

2.   Напълно те разбирам. Така е, майките са много по-обвързани с децата, особено, когато са малки. А бащите не са. Това, което мога да те посъветвам е да помолиш майка ти или друга баба да идва и да ги гледа , а ти да си почиваш поне за 2-3 часа. Това, че мъжът ти не те уважава е лошо и няма да се промени. Затова при първа възможност дай децата на детска ясла и градина, а ти започвай работа и се разведи.

3.   Те са по-егоистични мъжете, аз също се оплаквам на моят мъж, той горе долу същото, но аз ходя на работа. Те мислят, че е лесно седиш си на дивана. Изчакай да пораснат, започни работа. Включва го повече, баби има ли, просто като са малки е трудно доста еднообразно, но това е да си майка. Твоят е го бива и секс е искал доста бързо, те мъжете все искат да си живеят добре.

5.   "Защо тогава създава семейство с мен след като няма намерение едно уважение да ми покаже." Този въпрос си го задавай и на себе си.

6.   Няма как да си партньора, който искаш да бъдеш, защото той като партньор се справя с задължението си да осигурява финанси, а ти както твърдиш с твоето задължение-децата не можеш да се справиш. Когато започнеш да се справяш със задълженията си тогава имаш право да изискваш.
Спри да мрънкаш, огледаи се колко много млади жени се справят сами с децата си. Обучавай се как да възпиташ децата, така че да ти помагат. Направи си план за действие през дена така че да ти остават време и сили за хобито което желаеш.

8.   Сама си си го избрала и ще търпиш!

Братан.

9.   А ти защо го питаш за всичко? Да не си дете? Измисли си хоби и го практикувай. Не искай уважението му, уважавай се ти самата. С него се отнасяй, така, както той с теб. Остави децата на някоя баба, за да имаш време за себе си. Можеш и да излизаш с тях. Нагласи се, излезте на разходка в парка. Честно, поведението ти е малко детско. Той не се съобразява с теб, но и ти мрънкаш за неща, които имат очевидно решение.

10.   Авторке, задаваш въпроси, на които няма как да получиш отговорите, които искаш.
Питаш "Защо тогава създава семейство с мен след като няма намерение едно уважение да ми покаже." Същото можем да те питаме и теб: Защо създаде семейство с мъж, който не те уважава? Едва ли е бил мил, любящ и добър и изведнъж е станал говедо. Как точно очакваш да се промени, когато него го устройва това положение?
Не се сещам за полезен ход, освен да стиснеш зъби докато децата поотраснат и тръгнат на ясла/градина, а ти да започнеш работа. Тогава ще си по-самостоятелна и можеш да помислиш за развод. Дотогава трябва да потърпиш.

11.   Разделете се и си вземи децата при теб, намери си работа и бъди независима. Ще намериш човек, който ще те цени. Когато тръгнат на градина/училище ще имаш време за теб. иначе затова, че ти тежат... не знам какво да те посъветвам, защото вече ги имаш и реално вече са твоя, НО и негова! отговорност. Може да ходят при него уикенда и така ще си имаш едни два дни само за теб. Не стой там където не си щастлива, уважавана и оценена. Мъже бол, не е първия, нито последния. Помислил си е, че щом си му родила деца и зависиш от него финансово може да се прави на бог. Първо си намери работа, без негово знание, после квартира и чао. Вече за децата при кого, как, вие или съд ще решава. Успех! Бъди силна, разбирам как се чувстваш и не си длъжна да търпиш това.

13.   Намери накой да ги гледай и излезте двамата или сама. Вместо да ревеш и мрънкаш, търси решение. Колкото годишни. Мрънкаш а не пишеш възрастта, как искаш съвет.

17.   Защо раждат от мъже които не могат да бъдат бащи? !
Това са безотговорни неудачници които виждат в жената сламката за която като удавници да се хванат и увиснат.
Ами остави му децата за една седмица и си бий камшика нанякъде тогава!

18.   Да му се върне тъпкано пожелавам.