Споделена история от Семейство

Пубертет, здравословен проблем , образование !
Имам нужда, да споделя. Момиченцето ни е почти на 12. Емоционално дете. Обича да яде откакто се е родила. Изглежда много добре, но все с малко килограми от горе. Напоследък драмите са големи. Хем иска да е по слаба, хем не може без десерт и килограмите вървят нагоре. Плаче, плаче, та и ние с нея. За учене хем са и интересни момичетата, които се гримират и по цял ден се смеят и снимат и се пускат в тик-ток и иска да е като тях, хем иска да е почти най добра в училище. Хем иска да е най добра в училище, хем не могла да учи сама. ( Живеем в чужбина, учебници няма и не е научена да чете и учи уроци ) Драма и рев. Все подсещам по няколко пъти, какво да прочете и кои задачи да, решава.. Драма. След това е радост, че има един от най добрите резултати е класа. Случи се да получи по малко проценти на тест... плачене, сърдене, драма за всички. И... пак наново. Здравословния проблем за сега не е решен. Дано Бог и Богородица се смилат над детенцето и да оздравее напълно. ( Сълзите ми не спират, душата ми плаче). Не искаме да и се караме, Макър, че понякога като се спречкат с по- малката и сестричка им правя забележки. Не знам как да я успокоим и да и дадем кураж в ученето. Говорим по темата, тя осъзнава, но не иска да чете и учи сама от учебници. А да имаме личен учител по всички предмети е невъзможно. Не смеем да даваме за пример успели деца, че се сърди, ама много. Моля ви дайте идеи, как да успокоим и мотивираме детето и дано и ние да се успокоим.
Благодаря, че ме изчетохте. Ще допълвам и ще отговарям.

Коментари

1.   Заведете я на психолог.

2.   След посттравматичен стрес след медицинска интервенция имахме клиничен психолог , но тя ( психоложката ) си роди детенце и прекъснахме. Ще потърсим пак. Дано да получа съвети и окуражителни насоки , как се справяте с емоционални деца и как помагате на децата и на себе си. Приемам и препоръки за подходящи книги за самоусъвършенстване , подходящи за за деца.

3.   за мен трябва да пипаш с доста по твърда ръка, истината за живота, не казвам да посягаш на бой или караници, а да й покажеш какъв е живота.
Възпитанието става с много говорене или с нагледни примери, друг начин не е измислен. Който няма време да говори, по много, използва нагледните примери. Психолозите го правят с техен вид говорене, но в чужбина българче на техен психолог е най грешното решение. Да признаеш на техен психолог че не можеш да се справяш с детето си, означава да подариш и двете си деца на приемни семейства, и това не е шега.
Първо психичния проблем с пълнотата. Ако десертът който споменаваш е едно кремче от 50гр за възрастта й това не е проблем, ако е повече трябва да се ограничи до едно десерт на ден. Казаш й истината че поддържането на хубаво тяло си е всекидневен труд, което си е истина. Важно е да не лъжеш детето. Казваш му, че трябва да се тренира с цел изхабяване на енергия и че началото е много трудно, но после, когато муслулите заякнат, се свиква и тренировките стават дори приятни. А младите мускули бързо заякват и ще й отнеме не повече от две седмици усърден труд с потене и мускулни болки.
Ако имаш нужда от точно моя съвет пиши и ще продължа, защото е доста дълго, а ако не искаш да помагам няма смисъл да пиша толкова подробно, какви тренировки как и по колко, а после и обяснение за грима снимането и смеха, за ученето и т.н.

4.   Може да ви се помогне, но е нужно да дадете менюто и за поне седмица. Поведението е функция на храненето, колкото и да не ви се вярва. Не се дава тежка храна на човек, който ще се състезава. Също не може със шоколад и сладкиши, да се учи и запомнят уроци. Захарите водят и до импулсивно и/или неуравновесено поведение.
Захарите водят до свъх количесва на инсулин в кръвта. Това води до резистентност, мазнини по пояса, бедрата, пред диабет и диабет тип2. Повечето мазнини пречат за правилното хормонално развитие в пуберитета, защото половите хормони са стероидни, мастно разтворими и мастно изградими на база холестерол Преминете към строго трикаратно хранене без никакви междинни похапвания. Течности-само вода!
Психолог само, ще задълбочи проблемите ви, защото въобще не са наясно с връзката храна-психика. Ако вие считате, че ви трябва лекар, то нека бъде ендокринолог и/или диетолог.

Успех! М1964

5.   Звучи като разглезена лигла, която иска всичко тук и сега и като не се получи, тропа с крак, реве и се тръшка.
Ако до 12 г. не сте й обяснили, че нещата се получават с труд, не знам кога смятате да го направите.

6.   Какво значи не може без десерт, не може да учи сама?
И какъв е здравословният проблем? Неможенето без десерт или неумението да учи?

7.   От автора. Благодаря на всички. N3 моля те пиши и другите пишете. Десерта е 50 гр, или 1/2 черен шоколад ( цялото шоколадче е 25 грама), или мъфини, или няколко бисквити, или домашна торта, между храненето плодове. Храната е домашно приъотвена- месо, риба, салати, ориз, боб, зелен боб и картофи по веднъж на седмица. Чипсове, желирани бонбони, маршмелоу - не купуваме. Може и да е разглезена, иска ми се да не е. Има спокойни дни, но има изнервени дни и ми се иска някак да и помогнем.

8.   От автора.Разбрах , че модераторът е един и не смогва да образа мненията.
Всичко което се сетите за мотивация , моля споделяйте. И конкретни истории , пак пишете. На този етап са ми нужни .

9.   Успокой се, всичко ще се оправи.

10.   Мисля, че едно блокче шоколад не е проблем. Номер 4 Умерените количества шоколад помагат да се запомнят по- добре уроците. Поне
така съм виждала на изпит. Хората са яли.

11.   От автора. Преди години, ходех на олимпиади по математика. Учителят ни, всеки път изброяваше какво да си носим. Та, с химикал, моливи, пергел... и един шоколад. Знам че, не трябва да има забрани и лишения. Дали домашното обучение или не общуването с връстници, ама ей на , с мотивацията за учене от учебници, за сега нямам успех. Не знам, как?