Споделена история от Семейство

Каква заплата получавате, колко харчите и колко спестявате?
Здравейте,
От известно време се чудя как е при другите хора, тъй като аз не мога да спестя нищо. Живея в София, получавам 1000 лв. и плащам наем, като наемът и сметките са ми около 420 лв. и ми остават около 520 лв. Нормално ли е да не успявам да пестя? А вие колко пари давате за сметки и храна и какви заплати получавате? Спестявате ли?

Коментари

1-50 от 86

1.   Нормално е да не спестяваш от 520. Според синдикатите за нормален живот в България са необходими около 700-800 лв според града и броя членове в семейството. Ние сме тричленно семейство, с жена ми общо взимаме 2300-2700 в средно голям град. Плащаме 166 лв ипотека и спестяваме около 300-400 лв средно. Всеки месец е различно, понякога повече, понякога дори сме назад според зависи какви разходи сме имали, но на година 3 до 5 к спестяваме.

2.   Получавам около 5лв месечно и харча около 0.10лв.......за храна, каквото намеря по кофите за боклук! :)) С кеф бих се радвал на твоите 1К лева!

П.С.:От провинцията съм! ;)

3.   Шест месеца вече шефа ни забавя заплатите, защото няма продажби заради коронавируса. Ходим и работим, плаща ни на два месеца по една или 80% от запатите. Не сме си взели декемврииската, януарската февруарската а е 20-ти март. На 25 февруари ни даде ноемврииските заплати, отидоха за дългове и лихви по кредити. В слада има произведена стока няма купувачи.

4.   Нормално е с тези пари да не успяваш да спестяваш, не се измъчвай психически, по-добре гледай да си здрав(а) и ако можеш да намериш по-добре платена работа. Знам, лесно е да се каже, но това е истината, не си струва според мен да си налагаш допълнително лишения, за да се опитваш да спестиш от тези пари.

5.   Как само 400лв са ти сметките в София? Ти да не фотосинтезираш вместо да ядеш? И не ползваш ли вода и ток?

6.   5 стига глупости. В къщи сме двама и сметките ни за февруари са общо 128лв, ток 37лв вода 13 тополфикация 38лв, телефон телевизия интернет 40лв.

7.   5, не знам какво имаш предвид, но ние сме трима човека в апартамент 120 квадрата, сметката за тока ни е 150 лв на месец, вода - 40 лв, телефон, телевизия, интернет - 80 лв. Сам си направи сметката.

Иначе, общо получаваме около 6000 на месец, спестяваме около 2000 без да се лишаваме от нищо.

8.   Номер 6,изби рибата!!! Кой в Българя получава такава заплата?. 4 членно семейство сме.Имаме ипотека,530лв.,ток,вода,интенет,храна,такси за дг,училище понякога до спестяване не се стига,дори сме назад.

9.   Айде пак се почна с разпитването...

Различните хора, различните домакинства имат различни нужди. Само поради този факт темата е тотално безсмислена. Да не говорим и колко е грозно да се коментира и изобщо питат въпроси за лични финанси, материални нужди.

Добре, как ще ти помогне на теб лично информацията колко пари дават разни хора за сметки и храна, какви заплати получават и дали спестяват?
Обясни!

10.   Нормално е, аз преди като нямах деца взимах до 500лв, но спестява. Сега харча повечко и взимам малко повече, гледам да не харча всичко.

11.   2200-2300 различно.
От тях половината ~50-60% за сметки, 20-30% за желания и най-малко 10% пестя. Бил съм и с по-малко пари на месец, но винаги съм плащал първо на себе си като получа заплата - 10% в началото на месеца, а не каквото остане в края на същия, защото рядко остава. Промени си мисленето в тази насока, живей винаги с по-малко отколкото изкарваш, а не да си на ръба на фалита месец за месец.
Второ, увеличи си доходите, развивай се в твоята професионална насока, смени работата или се преквалифицирай - усвои някакъв занаят или учи професия. От 1000 лева можеш да заделяш 100 всеки месец, но са крайно недостатъчни за сам човек, а какво остава за семейство. Професионалист или занаятчия ако се развиват и са добри и търсени винаги ще живеят по-добре от общ работник, който взема 50 лева на ден - 1000лв заплата. Майсторът, който ми реди плочките в банята лятото, работи частно и е зает с месеци напред въпреки ситуацията с вируса. Няма свободни часове и взема дебело.
Успех! М27

12.   1100-1300лв заплата. разход: 150 лв квартира, 130 лв ток, 300 лв храна, 200-300 лв (дрехи, техника), 70 лв лекарства. 400-500 лв мисля, че ги спестявам, но понякога има проблеми, които трябва да се разрешават. Понякога болен зъб, понякога ремонт, понякога проблеми със здравето и така.. спестявам, ама малко. :)

13.   Ние сме двама, доходи 2500, разходи 300 ток, вода, телефон, интернет, ТВ, 120 лизинг, храна ~~ 420, други разходи ~~ 400. За внуците около 500, Спестявам около 500 . Би трябвало повече, но има и едри непредвидени разходи. Съветвам те да опиташ да заделиш колкото можеш, защото идва лято и младите хора искат да разпуснат. Сега е по-лесно да спестиш нещичко.

14.   Тричленно семейство, родени и живеещи в София. Общ месечен доход - около 5000 лв. Наем, частна градина и сметки - 1600 лв. Не спестяваме нищо, не се лишаваме от нищо. Можем да теглим кредит и да си купим собствено жилище, но не можем да свикнем с гледката на изпотрошени тротоари, липса на осветление, разбити детски площадки, липсва на тревни площи,прах, боклуци и мръсен въздух. Това не е София, в която аз израстнах, виждам за 30 години пълна разруха и знам, че в следващите 20г. ще виждам все същото.Нашият избор е да изчакаме още малко да премине пандемията и да изчезнем от тук.

15.   За тези, които се чудят кой получава "такива заплати" - в прословутия ИТ сектор добрите кадри са от 5k нагоре. В компанията имаме предимно програмисти и си живеят царски. Купиха си апартаменти, пътуват непрекъснато, спретнаха си вили на село, мотори, коли, всичко си имат. Единият обясняваше преди години, че със заплатата си може да гледа себе си, майка си, баща си, брат си и пак да му останат. Но като студент, живееше на хляб и лютеница.

16.   Авторе, може би трябва да ти кажем и къде държим спестените си пари?

17.   От автора: Изключително много благодаря на всички за коментарите, а до номер 9: Да, напълно съм съгласна с теб, че е невъзпитано да се коментира и затова не питам познатите си в реалния живот колко взимат, колко спестяват и колко харчат. Във виртуална среда обаче мисля, че е напълно в реда на нещата да се коментира и смятам, че не помага само на мен. Иначе на мен лично ми помага, защото виждам как другите хора се справят и вземам положителен пример от тях. Колкото и да не е приятно да се говори за пари, те в днешно време са повече от хартия и ни осигуряват достъп до всичко - от здраве до забавления. Аз много често не успявам да спестя нищо, което след това да не дам за по-висока сметка, за счупен уред или за дреха, защото, за да ходя на работа, трябва да изглеждам прилично и това донякъде ме кара да се обвинявам, а не работя нещо, което мога да сменя днес и да започна на двойна заплата, а полагам усилия, за да мога да го направя след година - две, когато имам опит и мога да съм независима в преценките си. Не съм и малка, за да мога да искам пари постоянно от някого. За това ми помага с две думи - да взема пример и да се опитам да не се обвинявам, когато съм похарчила, образно казано, всичко в края на месеца.

18.   Ебати манипулативните коментари. Тука пак почнаха да се пишат глупости от сорта, че сметките са ниски, а някой си изкарвал 6000лв.-евро и тн.

19.   Имам доход между 4 до 6 хиляди на месец, различно е, само аз работя, жена ми гледа двете ни малки деца. Ипотека, сметки - около 1000 лв, останалите харчове и аз не ги знам:) Но общо взето не спестявам, освен инвестиционно. Разбирам разочарованието на 14, но и не мисля, че някъде по света ще се чувствам по-добре, жена ми е чужденка, ако желая отпрашваме да живеем в нейната родина, може и по-добре да сме финансово, но просто не искам, познавам много хора, които емигрираха и стискат зъби, понеже истинско щастие не постигнаха, а аз съм щастлив тук, въпреки упадъка. Всичко си опира до вътрешния мир на човека, от него зависи дали ще се чувствате щастливи или не, парите и средата са важни, но не са всичко.

20.   В нашето домакинство сме двама с общ доход месечно между 5000-7000лв (диапазона е голям, защото и двамата работим за себе си, но в различни сфери). Живеем в София на квартира, сметките ни без храна и други странични разходи/глезотийки са около 2000лв (наеми, фирми, осигуровки и т.н.) Може да изкарваш повече ама ако и разходите ти са повечко е кофти.. От друга страна спокойствието, че нямаш шеф е супер!

21.   Големи паралии, големи изкарвачи на пари. Само бизнесмени пишат в този форум.
По темата изкарвам около 5000 лв на месец (минималната, но съм в чужбина) и спестявам около 1000 лв на месец, което за тук са нищо. Мога обаче да си позволя хубава храна и не живея в някоя маза, както злобеят някои българи в България.
От всичките ми познати и приятели в България обаче няма човек, изкарващ повече от 1000 лв, дори много от тях живеят със 800 лв. Нищо не успяват да спестят естествено. Само един познавам ИТ, той взема максимум 3000 лв, а си има фирма и работи за себе си. ИТ-тата били изкарвали 5000 лв - хахахахах, няма такъв смях. Най-смешното обаче е как преди избори се появяват такива теми и в тях почват да се пишат небивалици, само и само подсъзнателно са ти внушат, че ти си нещастник и само ти не изкарваш пари, а всички други да.
До всички, които ще ми прочетат коментара - знайте, че реалността е навън и не всички видяно/написано в интернет е истина - често даже е абсолютна лъжа.

22.   Тричленно семейство, с дете на 7. Живеем в София в собствено жилище, купено с ипотека. Изплащаме и ипотека на още един апартамент, купен с инвестиционна цел.
Общият ни месечен доход е около 8000 лв. Разходите ни за ипотеки, сметки, храна и разни дейности на детето и колите ни са около 3000лв. Успяваме да спестим около 3000 на месец, които основно използваме за предсрочно погасяване на ипотеките. Има едни 1500-2000лв на месец, които използваме за лични покупки, ресторанти, глезотии, екскурзии т.е в графа "разни".

23.   Не разбирам защо в подобни теми се оказва, че всички са с 5-10 к доход, а всички знаем, че действителността е друга. Или тук яко се лъже, или само богаташите пишат, понеже другите ги е срам. При всички положения тези коментари не са представителна извадка, ако изобщо са верни.

Същото е с куровете. Тук повечето са с 18-20-21, а според статитистиката такива са под 1%.

24.   23 и аз това си помислих, викам само аз ли съм с ниска заплата.

25.   Н 23 хаххах да, и аз това си помислих. Не съм коментирала понеже не живеем в България и няма да са коректни моите цифри. Въпросите са за България. Предполагам обаче че, сред писалките има и такива които са в чужбина, не би трябвало да коментират в тази тема или поне да уточняват държава и професия.

26.   До 23

Абе моя кур верно е 18 см, ама взимам 1100 лв. Но иначе наистина на всяка такава тема се оказва, че тоя форум е пълен с паралии.
Под 5-10К няма заплата тука. Пичов,е не че нещо, ама ако взимам 5-10к последното нещо, за което ще сещам е да влизма тука. Вместо да си живея живота ще влизам да чета депресии.

27.   26. ами че 1100 пак не е малко да ти кажа. Много хора взимат 800.

Само не разбрах защо се депресираш в този сайт, само защото взимаш 1100 лв. Това, че взимаш 1100, оправдание ли е?

28.   До 15: Я ми обясни как с 5 бона заплата ще си купиш апартамент в София, освен ако не е маломерен, панелен и в крайните квартали. Читавите апартаменти в читавите квартали са по 300 000 лв и нагоре.

29.   28, защо да не плаща 1000 лв вноска ако взима 5.

30.   До 28: 500лв наем, 500лв за живот (хората с минимална живеят с толкова) - остават ти 4К на месец - ето ти за 6-7 години апартамент за 300 000, без кредити и лихви.
До 15: Това как е живял някой няма никаква връзка с това колко ще изкарва в бъдеще. Иначе в джоба обявите за програмисти повечето са със заплати около 1500. Но както във всичко в Бг - разлики за едно и също нещо - големи.

31.   "Пичов,е не че нещо, ама ако взимам 5-10к последното нещо, за което ще сещам е да влизма тука. Вместо да си живея живота ще влизам да чета депресии. "

И защо изобщо влизаш тук, ако не е тайна?

32.   До 29

Защото съществува някаква селска гордост, че едва ли не банките са зли, че си бунак ако вземеш с лихва, че си тъпак, ако плащаш, че си се поробил ако си с ипотека.

33.   Направо не мога да повярвам. Направете една проста сметка и ще видите, че само храната за едно четиричленно семейство в София (пък и не само в столицата) е не по малко 1200 лв. (по 10 лв. на човек) на месец, заедно с джобните на децата. Това е една цяла заплата. Откъде ги взимате тези 4-5 х. лева. Аз виждам какво става. Около мен семействата изнемогват.

34.   Аз съм 22 пиша отново, защото ми станаха интересни разсъжденията на хората след мен.
На първо място темата е напълно анонимна и аз лично не виждам смисъл да пиша тук някакви неща, само и единствено, за да се направя на интересен. Какво точно ще постигна с това?
На второ място са моите доходи и тези на семейството ми като цяло - разбирам, че темата тук не е представителна извадка на материалния статус на населението, но според мен, повечето хора са си казали честно какво им е положението. И е нормално да има както хора с добри доходи, така и такива с по-ниски.
Аз имам 2 висши образования (инжинерно и икономическо), говоря 3 езика и работя на висока мениджърска позиция в голяма международна фирма. Защо, според вас, да не мога да получавам 5000лв заплата?! Това са 2500 евро - средната заплата на повечето работещи хора на Запад. Разликата е, че я получавам в България, а не в Германия. Моите колеги в западните държави също получават 5000, само че евро, за същата работа. Ако питате мен, това не е особено справедливо, но както и да е, това е друга тема.
Съпругата ми също работи на висока позиция в международна фирма и получава добра заплата.
Противно на разсъжденията на хората след мен - аз не считам, че моето семейство е "богато"...просто имаме що годе добър (за критериите в България) стандарт. По западния стандарт, сме по-скоро полу-бедни. Аз лично познавам поне 3 семейства, чиито доход надхвърля 20 хиляди лева намесец....познавам дори хора, които са милионери, българи в България. И какво от това?! Аз знам защо тези хора имат добри доходи - някои от тях за учили и имат добри професии, други имат предприемачески дух и развиват успешен бизнес.
Оставам с впечетлението, че масово българинът е убеден, че "няма начин да се изкаврват пари в България ако не си крадец/политик/програмист и т.н"...ще ви разочаровам...начини има безброй, по-скоро желанието да се намерят тези начини липсва. На много хора у нас, им липсва нагласата да търсят начин да го направят и предпочитат крайно удобната разионализация "Проблемът не е в мен, а в държавата".
Според мен, е крайно време всички да превключим от мислене тип "По байтошово време си бяхме супер, държавата се грижеше за нас, сега всички са маскари!!!", на "Живеем във времена на огромни възможности, които само трябва да разпозная и да реализирам!".
И ако има все повече хора, които мислят и най-вече действат по такъв начин, България със сигурност ще отлепи от дъното.

А на риторичния въпрос защо някой си с висок доход ще се занимава да влиза тук - ами просто ми е интересно и забавно. Разтоварва ме да чета историите на хората, когато имам време. И смятам, че не съм единствен.

35.   До номер 34
Имате инжИнерно образование - проверете пак как е написана специалността Ви в дипломата.
По темата - нетен доход 2500 лв за тричленно семейство в областен град, без да изплащаме ипотека по жилището - трудно спестяваме около 200-250 лв на месец за непредвидени разходи и почивки.

36.   До 21. Защо си мислиш, че 5000 лева за СЕРИОЗЕН софтуерен разработчик са нереална заплата? В София 2/3 от приятелите ми, работещи в тази сфера взимат около и над въпросната сума. Аз бачкам в тази сфера над 20 години и да ти го кажа така, за опитът и уменията които съм придобил за 5к не си мърдам пръста, както искаш ме разбирай :)

37.   Лекар, току що се дипломирал, започва на две минимални работни заплати.
Започне ли специализация, не ми се мисли.

39.   Срам ме е, но ще го напиша, получавам едва 3000лв, и издържам двама студенти,
Знам, че не мога да се меря с милионерите от форума, но да пусна, и моите 50ст.
И относно втория въпрос:
Спестявам,
Различно, според месеца.

Щях да пропусна, нямам наем, нямам заем, живея в собствено жилище.

40.   Ами взимам 1200 лв чисто. Не плащам наеми, сметките на месец са ми около 600 лв., а остатъка харча за дрехи, маркови парфюми. Не заделям нищо, защото имам други имоти и пари в сметка и не ми се налага.

41.   39 Заплатата ти никак не е срам на. За да изкарвам твоята трябва да работя на две места, може би и повече за да я получа, на пълно работно време. Може би тук са писали хора с високи заплати по-скоро. Повечето не взимаме много. Не че не работим, а заплатите са ниски.

42.   В момента взимаме около 2000-2500. Преди доста повече.. Винаги съм спестявала. Не зависимо от дохода ми. Тричленна семейство сме. Живеем в София. Под 30 годишни сме. Доходът на мъжът ми покрай коронавируса падна и моят защото съм в майчинство. Като мина втора година ще съм й на 390 лева. Имаме доход от наем и работя допълнително от вкъщи ( но и от това не върви .) . Бебето ни е на 9 месеца. Разходите ни варират всеки месец,но ще споделя.
Кредит-400.00 лева за още 5 години
Виваком и теленор -160.00 лева
Ток сега зимата - най-много 100 лева
Парно - само тръбите, защото не го ползваме около 30 лева.
Вода топла и студена -70: 00 лева
От ноември до сега по колата са дадени 2000 лева. Имаше неща за оправяне, данъци, винетки и т.н . Надяваме се вече да има разход само гориво и нещо дребно . Мъжът ми пътува за работа с метрото преди взимаше месечна карта. Сега дава около 20 лева.
Храна в офиса си носи от вкъщи. Почти нищо не харчи. За храна всеки месец даваме различна сума и не мога да кажа точно. Тук включвам нещата за бебето и препарати. Но ако трябва да кажа сума около 400.00 лева.
На кино, театър и заведения не ходим често през последната година ( в момента и са затворени ). Та не мога да кажа разход за там.
За фризьор, маникюр, педикюр всеки месец различна сума. Около 400 лева мисля, че ще дам тази година.
За данъци ( без колата тя е отделно ) около 600 годишно
Гледаме да ходим на екскурзии и почивки за тази година сме планували сума около 2500.00 лева. Ще бъдем само из България
Мъжът ми е от Варна та ходим и там. Но колко ще дадем реално ще знаем края на годината.
Разходи лекарства, зъболекар, извънредни пожелавам на всички да Нямаме ♡ Дай Боже.
Спестяваме всеки месец различно и не мога да кажа точна сума, но през тази година няма да имаме дългосрочна спестени сума, защото всичко по пера. Така беше и миналата година
Пера близки планове.
От преди да се съберем имах повече, но инвестирах, също ремонт на жилището и разходи през бременността, раждането и първите на бебето та сега имам 10 000 лева. Мъжът ми няма. Имаме прасе касичка. Вноски за кредити за 5 месеца. Пари за бебчо спестени 1000 лева. През тази година ни предстои сватба ни, рождения ден на бебчо и кръщене. Ще бъдем кумове, кръстница на едно друго дете и гости на кръщене на детето на моя близка позната.Сестра ми чака дете и ще дадем и там пари. Очаквам няколко близки приятели да ни поканят на рожден ден първи на децата. Както казах минавам и на 390 лева. Та като сложа след всичко, което ни предстои не вярвам да спестим пари за дългосрочно.... До септември месец имаме списък с нещата, които трябва да покрием. След това се надявам да ни спадна разходите .Хубаво е, че лятото ще ни паднат със сигурност сметките.
За дрехи, обувки, козметика, дребни неща не мога да дам сума, защото е според нуждите ни. Всеки месец е различно. Има месеци не си взимаме нищо.
Не вярвам да е полезен отговора ми, но все пак го написах и то подробно.

43.   Появиха се редовните лъскащи имиджа на властта.

44.   Нещо и на мен не ми излизат сметките. Аз съм на свободна практика, съпругът ми работи в строителна фирма. Общо на месец доходите ни са средно (казвам средно, защото при мен всеки път е различно) около 3000 лв. месечно. Живеем в София в собствено жилище, така че наемът отпада, но тази зима сметка за ток по-малка от 250-300 лв. не сме плащали. Това е само токът. Другите комунални услуги - отделно. Вярно е, че работя у дома и отоплението постоянно работи, но... Вадим от общата сума 400 лв. плащания по стар кредит на мъжа ми. Вадим още 300 за издръжка на детето му от предишния му брак. Вадим още минимум 200 лв. за транспорт, поддръжка на кола, гориво и т.н. Вадим и данъците за апартамент и къща в провинцията - наследени, да не сме идиоти да си ги купим при тези условия! - вадим разходи по градината, за облекло, за храна, за някаква скромно забавление, за подарък на близък човек по повод, за нова книга и т.н. На финала, хора, нищо не остава. Нямаме една стотинка спестена. Аз съм по-стиснатата и понякога успявам да заделя по нещо от бюджета, че да си позволим лукса да идем лятото за една седмица на палатка. Да не дава Господ да се разболее сериозно някой от нас, просто се кръстя това да не се случи.
Не се оплаквам. Такава е реалността за огромна част от хората в България.
Авторке, аз даже не разбирам защо някак сякаш се упрекваш. Няма как да се живее с 1000 лева на месец, ако плащаш наем. Но ми стана интересно как така наемът плюс сметките ти излизат общо 420 лв. Ако споделиш тайната, моментално се изнасям утре от нас и наемам такова жилище.

45.   "Но ми стана интересно как така наемът плюс сметките ти излизат общо 420 лв"

E, какво толкова има за чудене? Ако са двама квартиранти в един двустаен, се пада по 300 лв на човек. Може и за по 250 да се намери, ако направиш компромис с някои неща. 15 лв вода (ние плащаме 40 за трима), 35 телефон и интернет, тока му е 20 лв лятото (ние плащаме 50-60 лятото). Получава се 370 (даже по-малко от 420). Зимата сложи още 60 лв за отопление на климатик, стават 430. А ако си наеме самостоятелна стая с хазяйка в другата, даже ще падне със 100 лв надолу.

46.   Аз получавам 700- 800 лева на месец. Двама човека се оправяме с тези пари и ни стигат всеки месец. Аз не харча за глезотий.

47.   Майната ви ве цървули какво сте седнали да лъжете... 5 бона, 7 бона, 10 бона, 15 бона... Кой си мислите че лъжете, ако има поне един от писалите с 10 бона месечен доход ще е добре, а дано ама надали.. Ебати и долните комплексари никой НЕ ви вярва лъжци долни и смачкани.. Хора с такива доходи на месец НЕ си губят времето в такива сайтове, А се занимават с кариерата си, бизнеса си или фирмата си.... Пишман "богаташи" всичките красиви, богати, надарени, умни, оправни, ПРЕуспяли.... Аз пък съм господ създадох планетата и всичко в нея за ПОЛОВИН ден, слънчевата система за ден, а галактиката за два, останалото време вложих в създаването на останалите галактики и вселени.......

48.   47, аз лично не взимам толкова висок доход, но познавам хора, които го взимат. Няма общо между това да имаш успешна и добре заплатена кариера и това дали влизаш тук - дори и собственият бизнес не е 24/7 и всеки има свободно време, което прекарва както прецени. От комената ти блика много злоба и завист. Това, че ти не си успял, не означава, че и другите не са. Само ти си си виновен, ако не си и много добре го знаеш. Не се опитвай да се самозалъгваш, за да потушиш негативните си чувства.

49.   44, вие с мъжа ти сте явно с доста широки пръсти и на принципа каквото изчукаме да го изпукаме. Дори не пишеш да имате деца, за които да се грижите и пак не ви стигат парите и нямате стотинка спестена. То кредити, то дете от предишен брак, то гориво, градина... И какви са тия данъци за къща и апартамент, дето всеки месец ги плащате??
Просто не сте се научили да си ограничавате излишните разходи и някой ден ще ви се наложи да го научите по трудния начин. Все някога някой се разболява, все някога техника се разваля, непредвидени разходи винаги изскачат. Тогава ще разберете, че можете и без доста от нещата, които изброи.

50.   Хората, които са учили хубава специалност естествено, че изкарват добри пари. Ай ти специалистите са добре платени. Защо да е невъзможно някой да получава такива заплати.
Работещите обикновена работа получават по-малко пари. Всеки получава това, което заслужава.
За мен 1200лв. са голям доход. Обикновено получавам 700-800 лв.

51.   Какво да кажат лекарите, мед. персонал, учителите, университетските преподаватели и т.н., за техните заплати в Б-я?

1-50 от 86