Споделена история от Семейство

Бременност и миризми
Здравейте. Снощи си направих тест за бременност, който излезе положителен. Според “ моите изчисления “ съм заченала на 17.03. От няколко дни от време на време без значение къде съм ми мирише на чесън ...... Това от бремеността ли е? Нормално ли е?

Коментари

2.   Не, да не е минала короната покрай теб?

3.   Нормално е. и Честито.

4.   Абсолютно нормално.
Някои храни няма да ви харесват като преди, други обратно.

И ако Ви се повдига, винаги хапка със сол.
Или просто малко сол се близва, за да спре призива за повръщане.

5.   Защо правиш твои изчисления, виж калкулатор за бременността в нета, пишеш датата на последния цикъл и то си смята, зачеване, г. седмица на плода, термин. При двете ми бременностти тези калкулатори се оказаха точни.
Нормално е да те дразнят миризми, аз почти спрях козметиката заради непоносимост към тях.
Това, което трябва да се вземе в предвид, е че хората натровени с арсен миришат на чесън. Тялото им мирише, човек може сам да усеща собствената си миризма, или тази на друг човек. Такава миризма може да има и във въздуха в населеното място, където живееш, ако има руда, въглища или др. Възможно е да си била свикнала с такава миризма, но сега да я усещаш много повече.

Причини за отравяне с арсен
Къде може да се открие арсен?

В почвата и скалите - следователно арсенът навлиза в подземните и повърхностните води.
В дима, който се образува при изгаряне на химически отпадъци, топене на руда и изгаряне на въглища.
В хранителни продукти, особено морски дарове: ракообразни, мекотели, риби.
В хербициди, пестициди, противогъбични средства, хранителни консерванти и оцветители. Арсенът е част от препаратите за унищожаване на паразити, насекоми и гризачи.
В предприятията, в които се произвеждат стъкло, полупроводници и електронни устройства.
Причини за отравяне:
Използването на замърсена храна и вода;
промишлена авария;
неспазване на правилата за безопасност при работа с токсични вещества;

6.   Нормално е. Моя приятелка като беше бременна казваше, че всичко и мирише на варена царевица. На мен с първата ми бременност ужасно ми се повдигаше от миризмата на скара-дори когато минех край някое заведение. След трети-четвърти месец ще отшуми, не се притеснявай.