Споделена история от Семейство

искам да избягам от вкъщи защото не издържам
Здравейте. Аз съм момиче на 13 и имам по голяма сестра на 15. С нея не се разбираме, тя постоянно се оплаква че не ме понасяла, не ме иска и постоянно ме заплашва, посяга ми и тн. а нашите нищо не правят и я оставят да си прави каквото иска и винаги я защитават. Истината е, че за цялото ми семейство аз съм тежест все едно, постоянно ако има проблем със сестра ми или нещо друго винаги на мен си го изкарват само защото съм най малката. а ако със сестра ми се скараме винаги аз съм виновна, обиждат ме, че съм къпризна, само съм искала и винаги другите ми били виновни. Не е така , винаги се старая да правя нещо да изкарвам добри оценки и тн но те все са недоволни, винаги за тях е недостатъчно и искат да съм като сестра ми. Писна ми вече не издържам иска ми се да избягам някъде или просто да се самоубия. Моля ви дайте ми съвет какво да правя опитвала съм да говоря с тях но те почти никога не ме приемат на сериозно и ми се подиграват.

Коментари

1.   не. недей да се самоубиваш. Животът е много хубав. Имаш ли роднини с които можеш да споделяш. Ако имаш сподели им. Може те да поговорят с родителите ти и родителите ти да променят отношението си към теб. Острани някои неща се виждат по-добре. Може би родителите ти не осъзнават, че те нараняват. Родителите ти те обичат просто характерът им е такъв. Ако са съгласни роднините ти може да поживееш малко при тях, зависи колко сте близки.

Може да поговориш и с училищният психолог. Успокой се, всичко ще се оправи.

2.   Трябва да помислиш къде ще спиш, ако избягаш. Иди при приятелка, ако можеш, но не се мотай по улиците през нощта. Ако имаш дядо или баба, иди при тях направо.

5.   Ако имаш баба и дядо отиди при тях. Сподели им какво става и ако можеш остани да живееш при тях. Ако не започни да работиш възможно най-рано, спестявай пари и като стеанеш на 18 г замини надалеч от родителите си. Търси решения.

6.   Не се карай с нея, избягвай конфликтни ситуации.
За съжаление тези отношения се подават още докато сте малки. Като се роди дете, вместо гушкане и прижбщаване, голямото дете получа на векове, не пипай, махни се и от това идват тези отношения.
Освен това деца НИКОГА не се сравняват, особено едното да се превъзнася. Миличка, простотията в отношенията в България са нещо, което рано разбираш. Не викай, не крещи, гледай са се забавляваш повече и да не и обръщаш внимание. Можеш да инициираш един разговор и ясно да кажеш какво искаш и тази среда не ти харесва. Нищо няма да загубиш.

7.   И където и да отидеш ще си на сигурно място. Но ако се загубиш някъде може да те върнат с полиция. Все пак това ще даде урок на сестра ти да се осъзнае и да ти се извини за грубото държание. Ако беше момче, щяхте да сте сдобрени на момента, но като прочетихо, че си момиче две сестри да се сдобрят е малко невъзможно