Споделена история от Семейство

Брат ми е ужасен
Здравейте! Момче на 15 години съм. От 2 години някъде живея с брат ми(24), защото родителите ми са в чужбина. И проблема е че той постоянно ме контролира и вместо да се държи реално като брат, ми се прави на баща. И това не е ок за мен. Нищо не мога да направя заради него. Пропуснал съм 1ден в училище и вече от това прави голяма работа. Има толкова момчета които имат толкова много отсъствия, а на мен ми прави скандали че съм избягал веднъж. Родителите ми пък застават на негова страна. Не мога да излизам, не мога да пия, не мога това. Омръзна ми. Преди 3 дена един приятел ме покани у тях с още около 5 момчета към 21:00и той не ме пусна защото било, , късно, , . Аз излязох щот няма заради него да стоя вкъщи той после ми вика че съм бил наказан защото съм излязал и съм пил малко алкохол(2чашки бира това е нищо)Вика ми бил съм млад, не знам си какво. Той в кой век живее 21 сме по дяволите. И буквално не ми дава почти нищо. Или ако излизам през деня. Аз не мога през деня. Приятелите ми излизат повече вечер. Тях как ги пускат. Няма само да стоя вкъщи заради него. Опитах се отново да говоря с родителите ми или по скоро с майка ми -тя ми вика че той отговарял за мен и той решава и пак на негова страна.. Бхт тъпото. Изобщо не знам какво да правя. Не издържам така. Още малко и изобщо няма да се съобразявам с него. Чувствам се като в затвор. Моля за съвет

Коментари

1.   Брат ти е прав. Слущай го. Другите момчета си имат родители, които отговарят за тях. ЗА теб отговаря брат ти. Ако се забъркаш в неприятности брат ти какво да обясни на родителите ви. Ти си непълнолетен.

2.   Държиш се като типичен пубер-келеш и си зслужаваш отношението, даже ти е малко. Запамети си я тая история някъде и я прочети пак след 10 години - гарантирам ти, че ще ти е смешно как си разсъждавал.

3.   Браво на брат ти! Явно е много отговорен и сериозен!
Учудващо за възрастта му.
А ти вместо да се келешиш, помисли, че и на него не му е лесно да те обгрижва, възпитава и пази от бели брат си, вместо като млад мъж да си гледа кефа и живота.
Не ти е ясно, че ако те остави да бягаш от училище, пиеш и т.н. ще завършиш изключен от училище, може и в сериозни проблеми заради запивки и пиянски истории с "приятели".
Заминавай тогава при родителите си! Там те сигурно и алкохол ще ти дават да пиеш и на училище няма да има нужда да ходиш щом не щеш..!

4.   Брат ти е много прав, слушай го а като станеш по голям и се изнесеш си прави каквото си искаш.