Споделена история от Семейство

Той не иска да излиза от къщи
Поредния провален празник!
Мъжат ми не иска да излиза от вкъщи, но иска и от мен и детето същото. Да не се срещаме с хора,.да не ходим по кафета и заведения. Остана без приятели, озлобен към всички и всичко. Не зачита празници и обичаи.
Вчера ми кипна, казах му ако на теб не ти се излиза стой си под ключ, аз излизам. Излезнах да се видя с приятелка, която се беше върнала за празниците. Предложих му после да отидем до близкия манастир заедно с нея и да си разнообразим, последва мъмрене, че тя е боклук и няма да ходи никъде. Ако съм искала да отивам. Е ами отидах.... познайте..последва див скандал като се прибрах, обиди, заплахи,.унижения!
Идва ми вече на нагорно,.млади хора сме, а сме под непрестанна изолация. Не излизаме, стоим под ключ. Ако излезем до близкия парк трябва да е само с него. Приятелките ми вече открито ме базикат.
И не искам кой знае какво, просто от време на време да излизаме като нормални хора. Той не общува с никой, мрази всички и само лежи на дивана, гледа тв или телефона. Изпаднал е в някакви депресии, крещи,.превърта и мрази. Моля го да канализира това с хоби, срещи с приятели да се разтуши. Той изкарва мен луда.
От това непрестанно седяне вкъщи вече съм страшно подтисната.
Дайте съвет как да постъпя?

Коментари

1.   Моят също не излиза с мои приятелки. Мен това не ме притеснява, даже така мога на спокойствие да си поговоря с приятелката си.
Моят мъж също е домошар. И двамата не излизаме много. И двамата сме по-затворени.

2.   Е, отговорът е един и го знаеш.
Само това може да му даде начална скорост (ритник в задника) малко да си поразмърда задника и да не е такава мир да този твой мъж или да си затъва щом така иска, но да не завлича и вас с детето.
Че и панаири ще прави...

3.   Безработен ли е? Не, че е важно, но това може наистина да скапе човек в един момент. Депресията не е шега работа. Чувството за малоценност и за това, че не е достатъчно добър или достоен също.

А при мъжете е по-сложно, защото се учат да си траят, да го преглъщат и да се държат, като мъже. Кой знае колко време му се трупат отрови и няма накъде да избият.

Помисли назад във времето, кога последно е бил наистина себе си. Сигурен съм, че ще откриеш причината и началото на цялата работа.
Говори с него без скандали, а само с добро и мили думи, докато го пречупиш да си каже - белким/чумким си пореве и се отпуши.

Трябва си психология, с разни заплахи и правене на пук няма да стане.
Предполагам и сексуалния ви живот куца или въобще го няма, откатко е такъв.

Или ако искаш за по-лесно слушай съветите на Бай Ганьо, които ще дойдат:

- не му пускаш затуй се нерви
- не та обича вече заеби го и си намери друг (мен чи съм мноо як)
- кажи му сайбе бахти смотаняка

и т.н.

При всички случаи ти желая успех!

4.   Стой по цял ден в кафенета, да видим колко ще прокопсаш!? По добре в къщи, отколкото по кафенета с чалга музика. Ако нямате деца, вземи си багажа и да те няма, два остри камъка брашно не мелят.

5.   Защо изобщо си се хванала с такъв?

6.   Престани да пишеш омразни истории за мъжете. Кога ще поумнееш най-после. От теб само оплаквания към мъжете четем. Няма друга авторка тук която пише едни и същи злобни истории за мъжете, ти си единствената. Все мъжете ти виновни, аман от теб.

7.   Откога е така? Или ако винаги си е бил такъв, защо създаде семейство с него? Ако нещо го в провокирало да се промени, търси причината и работете по въпроса.

8.   Ако пък беше супер общителен, имаше много приятели, излизаше с тях, киснеше по заведенията, връщаше се посред нощ или на другия ден, изобщо не го свърташе в къщи, общуваше си доста и твоите приятелки, пак щеше да има тема тук. Имам познат, който пък тотално заряза жена си и детето и цялото си свободно време прекарва в планината.
Седнете и говорете спокойно, без караници и излишни емоции, потърсете компромисен вариант. Вие изобщо не можете да общувате нормално.