Споделена история от Семейство

А вашите бащи ?
Аз съм момче на 20 години. Много съм объркан, затова пиша тук. Моя баща винаги е бил строг и иска да ме държи изкъсо, дори и сега. Имам чувството, че винаги иска да ме смачка и говори неща, който да ми смъкнат самочувствието. Ще дам пример - "ти си смотаняк, задръстеняк, бъди отворен, детски акъл... ". Аз имам проблем - социална тревожност, и не мога да общувам свободно с хората, още повече да си намеря приятелка. И естествено следва "Една приятелка не можеш да си хванеш, толкова ли си задръстен"... А наистина искам, но не мога да общувам. Не знам дали нарочно се прави на ударен, не ме познава или друго.. Аз не мога да му обясня за проблема ми, но работата е там че уж иска да ми помогне пък постоянно ми смъква самочувствието. Моя въпрос към вас е, как се държат бащите ви с вас? помагат ли ви? Защото имам чувството, че не знам къде вървя и съм много объркан.
Не искам да коментирам и факта, че не мога да изляза свободно без да давам отчети, или да ме търсят...

Коментари

1.   Трудни отношения.Открито му кажи за проблема и знай едно той също не е идеален.

2.   Ти си на 20 г.,бе,на 20г.Трябва да си самостоятелен, не да слушаш мама и тате.Големия ми внук е на 10 и е по добре от теб.Да,контрол има ,но в нормални граници.Отрежи го и вземи живота си в ръце
Неволята учи,ако се сещаш за тази приказка.Успех.

3.   И майка ми и баща ми ми забраняваха да излизам с момичета като тийнейджър, защото щели да ми навредят на успеха. Караха ме много да уча, да емигрирам и да работя за голяма заплата. На 18 се разкарах от вкъщи и вече 12 години съм си добре с минимален контакт с родителите. Реализирах се що-годе успешно без да емигрирам. И си хванах и гадже даже. Препоръчвам ти и на теб да се разкараш. Но и помисли за хващането на приятелка, защото с възрастта става все по-трудно. Аз едва на 25 си хванах първото сериозно гадже след доста мъка.

4.   Намери си квартира и се изнася.

5.   Аз съм от смесен произход баща ми е руснак, майка ми българка. От малък имам много близки отношения с него и всяка вечер говорим по всякакви теми от политика, филми и за живота. Откакто станах на 18 той въобще не ми се бърка, даже ме учи да бъда по самостоятелен, да си имам мое си мнение.
Към автора трудно е да превъзпиташ възрастен човек, и моя съвет е да му покажеш на баща си обратното и да се бориш, да му покажеш че си голям, с мнение и самостоятелен. Ако не се бориш ще съжаляваш цял живот. Пожелавам ти успех.

6.   Еми, ти и моя баща постоянно ме подиграваше за наднорменото ми тегло, когато бях тинейджър. След като отслабнах пък ми се караше да ям.

Караше ми се за даскалото и оценките. Завърших университет с отличие, но беше недоволен от специалността, защото не беше икономика, право или за доктор.

Сега пък ме натиска да се женя...

Бих ти казал изнеси се, но разбирам, че ти е трудно, т. к. в Б-я заплатите са смешни, а ти си още млад.
Може да започнеш работа някъде и да спестяваш пари, без да се изнасяш, т. к. на 20год. ако няма как да си майстор или специалист в дадена област и да получаваш висока заплата.

7.   За съжаление някои хора смятат, че чрез обиди ще те мотивират. Моята майка е същата. Цял живот все критика чувам, все съм най-смотана, най-грозна, краката ми били незнам си какви кльощави, колената ми били грозни, нямало да ме вземе никой мъж. Е, взе ме, но нея държа далеч, защото все търси косури, все не й харесва нещо.

8.   Приключих отношенията с баща ми през ноември 2020г. Точно заради подобно държание. Той е алкохолик, с три брака, три деца, вечно безработен и вечно недоволен. Казвал ми е, че няма нищо против да правя свирки на някой богат чичо. Наричал ме е тъпа продавачка, нищо не ставало от мен и т.н. Един ден, просто ми писна и спрях да го търся. Ако знаех колко по-добре ще се чувствам без него в живота си, да съм приключила много по-отдавна. Той разбира се е нагъл егоист и даже не ми е написал едно "как си" от тогава. Смятай колко реално му пука за мен. Та, черта за такива хора.

9.   Номер 2 малко повече уважение моля!

10.   Запомни едно. Най-големите врагове, причината за нещастието на всеки човек са родилите му, освен ако не са богати и не са го осигурили за цял живот да не му се налага да работи. Иначе техния акъл не се различава от акъла на бездомната котка, която се е наебала и забременяла.Няма покрив на главата си , но ще ражда и има малки.
Родителите са произвели поредната работна робска еденица, данъкоплатец, да бъде екплоатирата през целия й живот, за да работи за капиталистите, да се мъчи с болести и старост докато умре.
Как да не си им благодарен. Че на всичко отгоре и да те унижават и смачкват.
Най-важното е обече и ти да постъпиш като тях, за да може нещастието да се самовъзпроизвежда.

11.   Искал да ти помогне... Иска да те мачка, защото е нарцис и това го кара да се чувства добре. Постави му ултиматум - или спира де се държи така с теб, или спира да е част от живота ти.

12.   Такива като номер2 все много знаят, но нека вземем внуците му и ги оставим да поживеят няколко години под опеката на някакви токсични хора, каквито между другото в България изобилстват, после да му ги върнат смачкани, без никакво самочувствие, със скапана нервна система и пълни с комплекси. Е да (им) говори тогава приказки.. ;)

13.   Хващай багажа и изчезвай от вкъщи. Поддържай минимален, почни никакъв конкакт с него. Социална тревожност или не, ти трябва да се научиш да се оправяш сам. Повярвай ми, никой няма да ти помогне, ако сам не си помогнеш. От личен опит ти го казвам.

14.   Леле, мислех, че съм само аз така, обаче добре че чета тази тема... Номер 7 и 8 ме провокираха и аз да пиша... Жена на 32 съм и все още ми е трудно да се отърся от малтретирането и обидите на майка ми. Номер 8 – и моя баща с 3 брака (аз съм от втория) и ми даваше за пример доведената си дъщеря (не е негова кръв!)...
Ако честно трябва да кажа какво мисля: не е истина как тези хора могат да се наричат "родители".
И сега ме е страх от повечето мъже, защото винаги виждам баща си в тях. :(

15.   Предполагам съм типичното "момиче на тате". Беше ми освен баща и сродна душа, споделях си почти всичко с него. Понякога си говорехме без да си отваряме устата, докато мълчаливо наблюдавахме звездите, съзвездията.
Обичах да ходя в работилницата му след училище, беше ми измайсторил мини копие на неговата машина и аз си "работех" на нея, а той ми разказваше легенди за старинни цивилизации, за звездите и живот дълбоко в морета и океан.
Никога не ме е ограничил от нищо, сама се ограничавах за да не го разочаровам, него пък и майка ми. Но с татко имах по- силна връзка.
Благодарна съм за годините в които го имахме в живота си, за това че, позволи и подкрепи същността ми и не се опита никога да ме пречупи и вкара в типичната човешка "клетка" на ограничена и контролирана менталност.
Предполагам съм си избрала най- добрият баща...