Споделена история от Семейство

Отчаян съм! Помощ!
Млад мъж съм.
Наскоро почина внезапно член на семейството си, който много обичах! Беше моята опора, подкрепа и ми даваше сили. С останалите си роднини съм в много лоши отношения и нещата стават все по-зле с всеки изминал ден. Лошото е че потъвам в мъката си и нямам сили да продължа. Нямам деца, не съм женен. Никой не ме разбира сега... Буквално за часове живота ми пропадна. Нямам нито желание, нито воля за живот.... Помощ...

Коментари

1.   Съболезновния. Нормално е да се чувстваш така и да ти се струва, че ще продължи цял живот. Имай търпение, дай си време, изживей си мъката и все някога всичко ще се нареди.

2.   Като млад мъж ТИ трябва да си опора на семейство и да помагаш, подкрепяш и насърчаваш другите, а не да чакаш някой друг да те "подкрепя" тебе!
Знам, че джендърчета, гейчета и мамини синчета няма как да ме разберат, но все пак да си кажа, че и такива мъже е имало навремето...

3.   Номер 2 е малко рязък, но доста прав. Съвсем нормално е да погребем родителите си, ненормално е, когато надживяваме децата си. Приеми, че това е естественият ход на живота. Стреми се да създадеш семейство и да оставиш своята следа в живота.

4.   Започни да спортуваш,за да се разсееш малко.

5.   Така е като сте мамини синчета и не ви е важно да създадете собствено семейство и деца. Родителите ни умират преди нас. Това е естественият ход на живота. Децата си заминават от родния дом и сформират собствено семейство. Остава само партньора. Не го пренепрегвайте и не се отказвайте от него заради токсични родители. Кой знае що за стока са били твоите, за да си в това положение сега...

6.   Автора: Уморих се от коментари,как трябва да се стегна,че съм бил мъж и т.н. Мъжете също имаме чувства и емоции. Стига с тези стереотипи.
Най-тъжното е че си отиде от коронавирус, а имаше още години живот. Беше най-добри и сърцат човек. Не си представям да нося тази мъка на гърба си,много е тежко и нищо не помага. Как да се примираш,че вирус може да отнеме любим човек? Гледам как другите хора живеят до 80,90 години и плача....

7.   Авторе, не се засягай, а приеми критиката като градивна. Аз изгубих майка си от рак, когато бях на 12. Никоя смърт, особено ранна и особено на скъп за нас човек, не е справедлива. Твоят близък явно е имал и други проблеми и слаб организъм, за да не успее да пребори вируса. Още по-лошо е да умреш здрав и прав в катастрофа например, но всичко се случва. Поплачи си колкото трябва, но после намери сили да продължиш напред и да градиш бъдещето си.

8.   Моите съболезнования.
Работиш ли. Може би работата ще те разсее малко от неприятните чувства и мисли. Ще се срещаш и с други хора на работа.

9.   Автора: Едва ставам от леглото сутрин, всичко ми изглежда безсмислено и нямам никакви воля за живот. Не знам как ще продължа по този начин. Света изглежда сив и пуст. Няма по-страшно от загубата на обичан човек.

11.   Времето лекува всичко. Ти си жив и трябва да продължиш да живееш.

12.   Аторе, ако не беше мамино синче, сега щеше да имаш жена и деца и определено щеше да имаш стимул да живееш. Сам си позволил родител, който всички знаем, че ще живее по-малко от теб, да бъде най-важното нещо в живота ти. Успокой се. Времето лекува всичко и като минават дните, ще ти мине. Жал ми е за хора, които стават жертва на родителите си като теб - всички това ги чака.

13.   Понеже 5 и 12 е един човек... Съжалявам те, явно никога не си обичан от близките си, не знаеш какво е загуба, защото не си бил обичан и си възпитан сурово.

14.   Авторе, моите съболезнования... Много е важно да фокусираш емоциите си в друга посока. За жалост нямаш други близки хора и това прави задачата по-трудна. Не мога да приема за адекватни обвиненията към теб, че си мамино синче, неудачник или подобни, това е контрапродуктивно, никой не знае как се е стекъл твоя живот, с какво си се сблъскал през него, за да те квалифицира. А и дори да имаше най-крепкото семейство на света си в пълното си право да рухнеш, ако любим родител си отиде без време, НО просто щеше да има къде да намериш опора, а сега просто няма. При теб е необходим емоционален шок, но с положителен заряд, за да неутрализира отрицателния, който те яде. Силна любов би била такъв заряд, но къде да я срещнеш, няма да стане у вас, под завивките, възможно е да се зароди в интернет, но ако почнеш да я търсиш отчаяно, едва ли ще я намериш. Отчаянието се вижда отдалеч и отблъсква... Просто се стегни, ако работиш, работи усилено, задявай се с колежките, трябва да отпушиш енергията, иначе си загубен. Успех!
М, 43

15.   13, аз съм 12 и пиша такива коментари именно, защото знам какво е да обичаш и да бъдеш обичан. Ако един родител те обича истински и иска да си щастлив, никога няма да те вързва за себе си и да те подстрикава да не създаваш собствено семейство, защото така би те докарал до положението на автора - родителят му е починал и той сега не намира смисъл да живее. Сурово е да го причиняваш на детето си. Това не е любов и искрено се надявам повече хора да прочетат историята му и да видят резултата от родителския егоизъм. Що се отнася за близките ми - определено ме обичат и се радват, че съм щастливо омъжена, не гледат само да избутат, а после мен - кучета ме яли...

16.   Автора: Живота вече няма смисъл, не знам дали ще мога да продължа. Какво е живота без любим човек?!

18.   Авторе как си две години по-късно.