Споделена история от Семейство

Смяна на адресната регистрация
Здравейте. От няколко години живеем в голям град - под наем. Имаме къща, в малко населено място, където не съм се прибирала много отдавна, нямам никакво желание, нито пък някога ще се върна там. Мога ли да си сменя адресната регистрация, при положение, че нямам собствено жилище? Защото ми омръзна навсякъде по всички документи и лични карти да пиша този адрес, въпреки че там не съм ходила от години.

Коментари

1.   Може да си смениш настоящия адрес - в общината, със съгласието на хазяйката. Трябва да присъства.

3.   Зависи дали ще сменяш само настоящ или постоянен адрес. Изисква се съгласие на собственика на имота, които също трябва да просъства, нотароален акт о договор за наем. Ако сменяш постоянния адрес е необходимо да смениш и останалите документи - лична карта, шофьорска книжка и т. н.

5.   Ами преди години можеще и без хазяйката.

6.   До 5 сега не може, проениха закона така че само собственик може да позволи да се водиш че живееш по лична карта на адреса му защото много хора живеят по чужбина или в незаконна построика, нямат собствен законен имот в Бългрия, а за да имат лична карта им трябва адрес, затова просто си избираха адрес на който да се запишат. Минават по улица и си избират адрес, в момента познавам поне 5 човека които имат записан адрес в личната карта а не живеят там.
Аз имам регистрирана фирма на адреса ми, собственик съм и не познавам собственика на фирмата, той е някакъв братовчед на бившия собственик, нямаш представа колко неудобства ми създава този факт, фирмата имала дългове или съдебни дела идват призовкари, съдия изпълнители лепят бележки, иди се обяснявай на родини и съъседи че това не е свързано с теб.

7.   Знам. Ние сме под наем искахме да се регистрираме и се оказва, че може само с хазяин.

8.   Е това е гадно.