Споделена история от Семейство

Мъжът ми постоянно ми повтаря , че нищо не става от мен..не става въпрос за секс
Здравейте, преди да се омъжа всичко беше що годе наред, но след брака, моят човек започна да изпада в депресии.. зимата нищо не му се прави. лятото му минава и почва да ходи по дискотеки, а аз стоя вкъщи и гледам бебето.. за благодарност всеки ден слушам колко съм смотана и как нищо не ставало от мен.. Вие как бихте реагирали?

Коментари

1.   Като си хвана бебето, осъдя го за издръжка и го зарежа.

2.   Бьга от семейството си и детето. Ще щрака с пръски в някоя чалготеса докато ти гледаш детето ви. Безумиие!

3.   Номер 1 за майка в майчинство и без особена подкрепа от родители това не е много лесно. Не бива така да се хваща багаж и после каквото стане. Бих посъветвала авторката първо да не обръща внимание на мъжа си,да не му мрънка, да не се оплаква (мъжете тогава започват да обвиняват теб, защото се чувстват неспособни) да гледа само себе си и детето, да се подсигури, после да се върне или да си намери сигурна работа и ако положението е същото, да си тръгне. С малко бебе е много трудно и за двамата родители, всички преминават през криза, но затова не се говори в обществото. Напротив гледа се да се демонстрира колко сме щастливи и отпочинали и колко е весело с едно бебе. Помощта сигурно ви е малко и от там човек не прилича на себе си и си мисли глупости.

4.   Реагирам с развод, ти не си му нито терапевт, нито си длъжна да му търпиш състоянията. Като е депресиран да ходи на терапия, вкъщи има партньор и бебе за които трябва да се грижи. Не ти трябва тва мекотело, от опит ти казвам, че с депресари трудно се живее. И преди някой да ме нападне, в моя случай аз съм депресарката и бях изключително токсична в отношенията си. Един ден просто осъзнах, че НИКОЙ близък не ми е длъжен, да ми търпи състоянията, биполярните настроения и прочие. Когато го осъзнаеш, започваш и да се подобряваш. Да почва терапия, или прав му път. Имаш дете, а то е най-важно, а не той.

5.   Дай бебето на детска ясла, ти започни работа и се разведи. От такъм баща ще страдаш не само ти, но и детето.

6.   Бившият ми мъж беше такъв и точно за това е бивш. О, ти още нищо не си видяла!
После на всяка твоя дума ще чуваш, че си идиотка, луда, трябва да се лекуваш... И накрая стигаш до хапчетата за нерви и приспивателните и до мислите за самоубийство, защото самочувствието ти е под нулата. За мой късмет, преди да направя непоправимото, срещнах човек, който ме спаси и сега бавно се опитвам да се върна към нормален живот, без хапчета, депресия и планове как да умра.
Така, че Бягай! Ще ти е трудно като самотна майка, но поне ще си със запазени нерви.

8.   Дори да е депресиран никой не говори по този начин на човек, когото обича. Може да повиши тон, да речем, но да ти казва, че не ставаш за нищо не е нормално. Аз бих поговорила с него и спокойно бих му обяснила, че нямам намерение да приема подобно поведение. Ако не иска да промени отношението си, ще се разделя с него.