Споделена история от Семейство

Живея в неговия дом
Здравейте. Момиче на 25г. съм. Преди 2 години завърших бакалавъра си и се върнах в родния си град с тогавашния ми приятел, но се разделихме. В момента завършвам магистратурата си. Имам стабилна работа. Собствено жилище, в което живеех сама след като се върнах. Сама плащам сметките си, разходите и т.н. Винаги съм се стремила да не бъда зависима. Още от 18 годишна се махнах от вкъщи. След раздялата преди 2г. срещнах настоящия ми приятел, с който сме заедно от декември 2019г. Той тогава беше на 35г. Присъствието му в живота ми в началото ми помогна в онзи период да премина през трудните моменти. Та така започнаха нашите взаимоотношения. На 3-4 месец от връзката ни му подарих ключове за вкъщи, но той не искаше да живее в нас. Даже идваше за по 1-2 часа вечер след като се прибера от работа да се виждаме и си тръгваше, оставаше 1-2 пъти седмично с много уговорки да спи при мен. Аз рядко ходех в тях, защото той живееше с техните и държеше да се виждаме там само, когато ги няма. Първата 1 година от връзката ни не искаше да си правим снимки заедно, не искаше във фб да се знае, че е обвързан, не искаше да ме запознава с техните или да ходя, когато те са там. Чувствах се зле от тези неща, но когато се виждахме си прекарвахме хубаво и така продължиха нещата до този декември, когато му казах, че или решава, че ще е с мен, че иска нормална връзка и ако иска да дойде да живее вкъщи или приключваме. На Бъдни вечер ме покани в тях, запозна ме с техните, останах да спя при него. Но каза, че няма да дойде да живее в нас, аз от време на време да оставам в тях и ще родителите му скоро ще се изнесат на село и ще заживеем в тях заедно, а ако не стане така, че в краен случай може да дойде да живее вкъщи. Това продължи до март. Март месец те наистина се изнесоха и заживяхме заедно в тях. Но това са 3-4 месеца, в които го чувствам вече като изпросено, изнасилено. Прави ми впечатление, че за това време багажа, който имам в тях аз сама си го занесох. Той нито веднъж не ми каза освобождавам ти това и това, от какво имаш нужда и т.н. 3-4 месеца по-късно в тях аз имам 1 рафт от гардероба, на който мога да си слагам дрехите, 3 чифта обувки и 1 нощно шкафче за дамските ми принадлежности. Всеки път като говорим на тази тема му казвам, че се чувствам с единия крак вън. При всяка караница той ми казва, че щял да ме изгони и т.н. А аз реално си имам жилище, което обичам и съм там само, защото го обичам. Преди 3 дни видях чаршафи в хола, където спяха майка му и баща му и ги сгънах, след което му казах и той се изнерви, направи ми забележка, че съм ходила да се ровя навсякъде, това била стаята на техните, какво съм правила там, навсякъде ли трябвало да пипам. После се оказа, че това са си чаршафите от нашето легло и той ги е оставил там и ми се извини. Но това не промени факта, че за пореден път се почувствах като чужд човек там. Вкъщи в апартамента ми имам 4 огледала по стените и гардеробите, от които 3 са големи. В тях има само 1 в банята на шкафа и 1 преносимо, което е малко с портретен размер. Отдавна му казах, че имам нужда от огледало, но това явно няма значение за него. Днес му предложих да отида да купя след работа огледало на стойка голям размер, в което като се облечеш да можеш да се огледаш. Но той отново ми каза, че нямало нужда да бързам, двамата сме щели да изберем. Предложих му да му пратя снимки и да изберем, но той каза да изчакам засега. За гардероба - вкъщи имам голям гардероб с огледала по него, шкафове, рафтове, закачалки и т.н. Предложих му да го пренесем, но той каза, че когато прецени предпочита да купи, не искал моя. И така аз вече 4ти месец държа дрехите си на 1 рафт и затова разполагам с 5-6 чифта дрехи. Знам, че явно не съм желана там. Усещам го. Отрича като заговорим по темата. Искал да сме заедно, да съм усещала мястото като дом. Но като стане въпрос за елементарни неща като багажа ми, дрехите и т.н. казва има време, нали съм ти освободил място и т.н. Как бихте постъпили на мое място? Какво е вашето мнение за ситуацията?

Коментари

1.   С право се чувстваш така. След като те е поканил да живеете заедно, би трябвало да ти осигури много повече комфорт, а не да не смееш да пипнеш нищо в уж собствения си дом. Постави му сериозно въпроса как ще я карате от тук нататък. Кажи му, че ще си направиш свои удобства в жилището и не може да те спре. Вземи си огледало и гардероб и каквото друго ти трябва. Той няма право да ти отказа нещо толкова елементарно. Ако не му изнася, ти ще се изнесеш. Явно те иска там само за украса, но не осъзнава, че си човек, който има собствени нужди от вещи и пространство.

2.   Мисля, че иска да те "командва". А ако живее в твоето жилище, ще се чувства потиснат, защото няма да има такава власт. Малко е крайно, но мисля, че можеш да си намериш човек, който няма да има такива комплекси и ще оценява желанията ти. На него не му пука за това какво ти искаш. Аз съм жена и ние живеем в моето жилище. От първия ден се чувстваме все едно е общо, въпреки че аз съм го купувала. Никога не съм позволявала да се чувства неудобно по този въпрос, винаги казва, че тук се чувства вкъщи наистина и може да прави каквото си иска в този апартамент. Така че може би в самите отношения нещо куца, щом дори не иска да чуе за живеене при теб.

3.   Беше пуснала тема в друг форум , където на дълго и широко ти се дадоха съвети . Сега отново занимаваш хората с твоята връзка .Разбери , че е твоя работа да вземаш решения за твоя живот . Няма значение какво мислят другите и какво те биха направили .

4.   Абе я го махай тоя! Ти от 18 годишна си самостоятелна, а той на 35 живее с мама и тате?????? И чак иска и да те присламчи при него. Като индийците (нищо лично към хората) 5 поколения под един покрив, то и на балканите се среща често де, ужас. Ти НЯМАШ нужда от него, той има нужда от теб. Това че на тая възраст още е при техните трябва да ти е ред флаг. Няма как да ми твърдиш, че си сериозен мъж и да живееш при мама и тате на 35 години. Ти даже имаш жилище, а той те кара да висите при дъртите. За да те контролира, за да ти направи бебе, да си седиш вкъщи и да ти дава наклон какво да правиш и да се бие в гърдите къв м*ж е. Съветът ми е да проведеш сериозен разговор с тоя човек или да се стяга и да живеете отделно у вас, да си сяда на гъза и да е мъж или довиждане. Пак повтарям, нямаш нужда от тва. На 25 години си, не си заслужава и 1% да му угаждаш на тоя, не го заслужава

5.   Скъпа не му е приятно да си там . Бягай докато е време от такъв , повярвай ми този човек не е добър . Та нали те обича няма логика да се държи така .

6.   Той ли те покани да живеете? Аз бих се изнесла при такова положение. Той е свикнал там и не иска другаде, просто не му пука. На мъжете не им пука. На тях два чивта дънки им стигат.

7.   Автор: Към 4 - Живеем отделно в неговото жилище.
Да, трябва да поговоря, но като съм в неговото жилище и се чувствам неудобно все едно да си прося необходимите ми неща, затова предлагам аз да ги купя или донеса, но дори това не иска и не знам как да подходя. Обичам да рисувам, да си правя разни неща от глина, но то за дрехите ми няма място, камо ли да си донеса нещата за рисуване. Освен това не виждам къде другаде бих могла да рисувам, освен в хола, но там е стаята на техните, където явно не трябва да припарвам. И така.. чувствам се като на гости. А аз даже си донесох всичко от вкъщи откъм препарати, козметични продукти, необходими неща за дома, т.е. показвам, че имам сериозни намерения.. И той вместо да се зарадва ама защо си донесла това или онова, искам да си взема кухненски неща, като например еърфрайър, американска тава и разни подобни, които улесняват готвенето, но всеки път отоговра е "ще видим". От началото на тази връзка се чувствам все едно съм на изпитателен срок.

8.   Като ти е комфортно в твоето жилище, живей си в него. Толкова ли е трудно да го измислиш сама?

9.   Този не става. Елементарни неща не ти осигурява, как ще гради те семейство и гледате деца един ден? Ти си преценяш.

10.   Как така хем живеете отделно, хем хола е на техните? Не го схванах това

11.   Не ми звучат добре нещата. Та аз само докато четях се почувствах тъпо, какво остава да съм на твое място. Не мога да го изтърпя, честно ти казвам. В една връзка трябва да има компромиси, да уважаваш мнението и желанията на другия и щом сте решили да живеете заедно, без значение в чий дом, трябва всеки да се стреми да се нагажда към другия.
По принцип не обичам да натяквам за възрастта, но на 38г. някои мъже къщи са построили със собствени ръце, бащи са станали, семейства издържат, а той ти освободил един рафт в гардероба на мама. Вие реално нямате дом, а имате стая в дома на неговите родители, която даже е била на самите тях, преди те да ви я отстъпят, за да отидат да спят в хола на дивана...

12.   Бих се върнала в домът си, в удобството си, на територията си щом така стоят нещата.
И бих си дала сметка поне че, с този човек че сме на "мое и твое" та онсоно бъдещо семейство и деца...Не, то и детето ще му пречи един ден.

13.   Махай го тоя! Все едно си му съквартирантката , непозната, а не жената,която уж обича. Ти си чужда за този човек, все едно си на гости за няколко дни. То гостите дори и за една нощувка са по-добре посрещнати и не се чувстват така. Любов няма у този човек, нито уважение, нито приятелство. С теб е , защото други наивнички няма .
Не проумявам как спиш с него, как му готвиш и чистиш. Леко мазохистично ми идва това поведение . И то с години!

14.   Нещо не си в час. Ти си се изнесла от вашите на 18, но той ги чака ТЕ да се изнесат? Ако чуя такова нещо бягам с 200. Мъж без дом, кола и стабилна работа е един голтак без път в живота. Звучи ми като пореден навлек - горделив, нищо непостигнал, скъперник, страхливец. Мъж, който не се гордее да бъде с жена си не е никакъв мъж. Особено някой, който е с мама и тати до 35. Претенции големи... ама само до там. Ако си толкова умна (което ме съмнява предвид годините ти) да му беше била шута още след като си разбрала, че иска да те скрие от всички. Сама си си сложила цена като си позволила такова отношение. Сега само си береш плодовете.

15.   Мила, 3 години съм по - голяма, горен долу в същата ситуация и на кантар дали да не се разделим скоро да си довзема дрехите и да му върна ключовете. На годините на твоя човек е и няма смелост да каже на майка си, че искаме да сме отделно. Тя командва и двата апартамента и го третира поняога като малко дете, което на мен ми идваше в повече.Все каквото каже мама това е. Не е лоша жената, но ми идва в повече да му държи сметка например за това, че сме отишли на гости и е пийнал 100 грама. Все едно става дума за тинейджър нарушил вечерния си час не за зрял мъж. От 2 месеца съм се изнесла при нашите, за да видя дали ще си иипълни обещанието до края на годината да намери начин да сме отделно на квартира не иска, че му било скъпо. Не си ли удържи на думата си отивам. Сама си прави изводите заслужава ли си да си с такъв човек аз вече не съм сигурна за себе си какво остава за теб.

16.   Какво изобщо правиш с този??

20.   Ако е негов апартамента - ок, но ако майка му и баща му живеят там никога няма да имате спокойствие и това си е нормално. Хората имат право да живеят както решат в собственото си жилище.
Бъди твърда и го убеди да се изнесете. Иначе връзката ви няма да има много щастливо бъдеще.