Споделена история от Семейство

Ще забременея ли?
Здравейте, имам въпрос. Януари 2020 пих ескапел. Юли или август 2020 отново пих. Вече сме юни 2021. Искаме със съпруга ми да имаме дете. В момента не съм в овулация, но опитваме. Трябва да ми дойде края на тази седмица и като ми свърши и дойде овулационния период ще опитаме. Въпросът ми е като съм пила ескапел преди толкова време ще окаже ли влияние?
От днес спрях цигарите, а от утре спирам кафето и алкохола :) стискайте палци.

Коментари

1.   Не мисля, че има значение това, минало е достатъчно време. Съветвам те да си вземеш тест за овулация и да си я следиш много стриктно, за да нацелите най-точния ден за действие, в аптеката се продават. Мисля, че са на същия принцип като тези за бременност. Много хубаво, че си спряла цигарите и алкохола, ако и той ги спре още по-добре! Желая ви много успех и радост <3

2.   Ако искате дете, спри да гледаш овулация, календари и т. н. така сама блокираш. Дете се прави не с планове, а с любов и не с гледане на тестове и огромно разочарование как края на месеца, няма бебе.

3.   Толкова много време е минало от последния ти прием на Ескапел, че няма как да ти повлияе. Тялото ти отдавна се е изчистило от всичките хормони.

4.   Спасов ден мина! Шегувам се.
Опасения от ескапела не би трябвало да имаш, но опасения от храната по магазините в България и влиянието й над потентността на мъже и жени трябва да те плаши.
Лекарка, която се занимава с инвитро ми каза, че според последните данни, които се крият за България над 60% от младите хора са стерилни (не могат да имат деца) и според нея това е заради отровите в храната.

5.   Не. Оз бях пила 3 хапчета и след това забременях след около година и имам здраво и умно дете вече.

6.   Вземи си тестове за овулация. Хубаво е 3-5 дни преди това партньорът ти да не е свършвал. И като си в овулация, правете секс през ден. Може и да си вдигаш дупето на възглавнички и други такива. Ескапела си го пила отдавна, няма сега да повлияе.

7.   Няма да окаже влияние! Аз не те съветвам да купуваш тест за овулация! Овулацията ще познаеш по различния секрет, който се разтяга. Предполагам, че знаеш това. Гледай да си спокойна и правете любов, не само по време на овулация, 5-6 дена преди нея, всеки ден. Стискам ти палци!

8.   Не се забременява толкова лесно, затова ако първия път не стане, не го отдавай на хапчетата. Опитвайте и ако до половин година няма резултат, тогава може да идете на изследвания.

10.   незнам нищо за овулацията.