Споделена история от Семейство

Майка ми е против приятелят ми
Здравейте.Живях с приятелят ми година и седем месеца момента се преместих при майка ми,защото е болна и има нужда от помощ.Майка ми не харесва приятелят ми,когато се изнесох при майка ми се скарахме,защото той не искаше да дойде с мен,но в последствие реши да дойде и да се изнесем на квартира.
Чувствам се много зле,майка ми не харесва приятелят ми и постоянно ми говори лошо за него и казва,че не в редно да живея с него и че няма да не погледне ако пак живея с него.
Според мен не е права,моля Ви споделете.
Аз съм на 22 години.

Коментари

1.   Ако има причина майка ти за това да не го иска, по добре я послушай, но ако е просто от капризация и ти го обичаш и той е добро момче и те заслужава, не позволявай да има трети човек между вас независимо кой е. Обичайте се и се радвайте на живота

2.   Майка ти те манипулира и то доста гадничко. Внимавай да не започне твърде често да се "разболява" само за да те държи вързана около нея.

3.   Не си написала нищо за тоя приятел. На колко е, работи ли, какъв е като човек? Пие ли , взима ли нещо друго? Може изобщо да не е за харесване този приятел.
Иначе може да е против, защото си прекалено малка да живееш с мъж. На 20-21 си заживвяла, за къде бързаш? Животът е пред теб, има време за това.

4.   Авторката:Приятелят ми е на 28, много е добър,държи на мен,не пие алкохол

5.   На 22 взимаш решенията си самостоятелно. Ако утре имаш 2 деца,пак ли ще тичаш след майка ти. Никой на никого, за нищо не е длъжен!, Запомни го! Всеки взима решения за себе си и никой не се меси в живота и съдбата на другите.
Майка ти на легло ли е? Толкова ли е зле, та да си при нея постоянно или е достатъчно просто да я посещаваш и да и помагаш с домакинските задължения или друго.
Не ставайте жертва на манипулативни родители с избиващи комплекси. Ако майка ти те обича, ще ти даде свободата да ковеш живота си сама и няма да злобее и да си вре носа. От такава родителска любов се сещам за толкова съсипани животи, но те още си вярват, че са прави.
Приятелят ти няма как да се хареса на всички, но трябва да е в твоето сърце.
Не си дете. Седни, помисли и сложни ясни граници на мрънкащата ти майка. Ако не спре с негативизимите и говоренето против приятеля ти, просто и кажи да не разчита на теб. Тази злоба разболява и съсипва и теб. Родителя няма право да контролира и да се меси в живота на пълнолетните си деца. Всеки мрънка, има претенции и ако ти постоянно угаждаш, просто ще се съсипеш.
Ти трябва да се развиваш, да работиш и да бъдеш щастлива. Младостта не се връща. Ясно прецени как и до колко трябна да помагаш на майка си, манипулира ли те, съсипва ли ти психиката, правилно ли е решението да си постоянно около нея, наистина ли е нужно. Доста има да помислиш.
И майки , пораснали деца прочетете книгата В оковите на майчината любов има я под друго заглавие и ще видите света с други очи.

6.   Не, не е малка да живее с мъж. Пълнолетна е и има право сама да решава с кого и къде да живее. Но и аз имам подозрения, че този приятел е много вероятно изобщо да не е за харесване.

7.   Майка ми е диабетичка от 38 години,преди година и половина падна и си счупи кракът на четири места,сложиха пирони и планки,в следствие на падането получи коксартроза за това се скарах с приятелят ми за да се преместим тук,не искаше да дойде да живее тук,но в последствие смени решението си и решихме да се съберем на квартира.Тя не е съгласна с това,постоянно ми повтаря как не трябва да бъда с него ,как тя не го хареса и не би била с него

8.   6, пълнолетна е, така е. Но в самата история липсва информация авторката учи ли, работи ли. Сега и е времето да си гради бъдещето, да се развива, да търси себе си. Като живее с мъж, едно и също ще е-готвене, чистене и след време бебенце. Няма лошо в това, но ако сега не учи и не работи-какво прави с живота си? Какво ще и остане? Време за гаджета има винаги. Той ли я издържа, делят ли разходи?
Родител да не харесва гадже има причина. Никой родител няма да е против, ако види, че детето му е щастливо и човека е стойностен. Просто явно в случая човекът не става.

9.   Щом си на 22, вероятно майка ти е около 50-55. Това означава, че вероятно здравословните й проблеми не са чак толкова тежки, че да се налага да стоиш постоянно при нея и да й помагаш. Едно е да й напазаруваш и помогнеш за нещо, съвсем друго е да се преместиш да живееш при нея за постоянно.
Както описваш нещата, най-вероятно тя те манипулира, за да те раздели с приятеля ти, когото не харесва. Ако го обичаш и си сигурна, че е твоят човек, не позволявай това да се случи. Постави граници на майка ти, изясни й, че ще й помагаш, но не може да очаква да стоиш при нея и да чакаш да одобри някой мъж, за да се пренесеш при него. Не позволявай да контролира живота ти, иначе последствията ще са за теб

10.   Авторката:Обижда го постоянно, казва как за нищо не става, да дълго време бяхме и двамата без работа защото живеехме в по-малък град,

11.   Щом не пие и е на 28, значи е някакъв врабец. Не е хубаво да се къртиш от пиене, ама мъже, които и една бира не пият в компания, почти винаги се оказват пилци. Майка ти иска да си намериш мъж, това е. С този и секс не правите.

12.   Приятеля ти е на моите години. Според мен майка ти малко преиграва. Запознай го с нея, и дано не е толкова враждебна. Аз така и не си намерих приятелка, но съм на възрастта на твоя приятел. Така ми е писано за бъдеще

13.   ".Тя не е съгласна с това,постоянно ми повтаря как не трябва да бъда с него ,как тя не го хареса и не би била с него"
Е, тя какво иска, мъж с който би била тя?! Мъж по нейните вкусове?
Ами не, потвърждаваш, че те манипулира и притиска да следваш нейните желания, а не твоите си.
Предполагам ако е някой смотльо който да и ходи по свирката на нея, ще е най- доволна. Някой който на НЕЯ да и харесва!
Твърдо и категорично заяви личното си пространство и личните си решения! Казваш и направо "да, разбира се, не е по твой вкус, а по МОЙ"!
Ако с времето сте ок или се разделите си е твоят житейски опит!
Ти ще си знаеш най- добре дали той, друг или никой!
Постави ясни граници!

14.   да- трябва да помагаш на майка си но мисля. че тя те манипулира.
Какво толкова не му харесва. Аз не прочетох никъде да има конкретна причина за нехаресването й.
не й харесва това. че той живее заедно с теб и ти не можеш да й слугуваш.