Споделена история от Семейство

Лично мнение за абортите в България
6 милиона аборта: Как комунизмът е използвал масовия аборт, унищожаващ най-бързо растящата нация в Европа

Някога най-бързо растящата нация в Европа, България, се превърна в най-бързо намаляващата нация в света в рамките на десетилетия - през които беше управлявана от комунизма. В резултат на това средно големият европейски народ е претърпял 6 - 8 милиона аборта, като броят им надхвърля броя на цялото му население. Показателният случай на комунистическа и посткомунистическа България, разгледан подробно в тази книга, показва, че комунизмът първоначално е използвал масовия аборт, за да преследва своите утопични цели, а след това и за да смекчи ударите на своите неуспехи. Цифрите на абортите от други бивши комунистически страни като Румъния и бившия Съветски съюз са дори по-поразителни в абсолютно изражение - но са идентични в относително изражение и правят едни и същи заключения. Тази книга предлага статистически данни, анекдотични доказателства, историческа информация, лични преживявания и лични истории на жени, които са правили аборти по време на комунизма, за да разкрие как диктаторските режими, в случая тоталитарните комунистически диктатури, са използвали аборта като инструмент за гарантиране на собствено оцеляване. Бившите комунистически страни в Източна Европа видяха експлозия от аборти веднага след като съответните им режими узакониха аборта. Поради ужасяващата трансформация на техните общества, екзекутирани от комунистите, страни като България са забелязали огромни нива на абортите, които се проточват в посткомунистическия период, изостряйки техните всеобщи демографски катастрофи, причинени от комунистическото управление, с ниска раждаемост, висока смъртност и гигантски нива на емиграция. Дори ако абортът може да не е бил официално обявен за политически инструмент от комунистическия режим, той със сигурност се е превърнал в такъв. Това беше най-добрият комунистически инструмент за „освобождаване“ на жените, за да могат те да бъдат безмилостно експлоатирани в подобна на робска работна сила на режима, увеличавайки броя на работническата класа; Да трансформира за чудо през нощта едно селско общество в индустриализирано градско общество (чиито градове и потребителски продукти не бяха достойни за името); Да смаже веднъж завинаги селяните, подозрителни класови врагове, чиито семейства родиха много деца; Да се ​​репресират психологически индивиди и семейства, така че никой никога да не се съмнява в господството на държавата, обзета от партия; Да разбие в основата християнството и всички остатъци от неговите традиции от последните 1100 години, които биха могли да бъдат запазени от населението; Да гледаме щастливо, тъй като намаляващият ръст на населението поставя по-малки изисквания към режима, който напълно се провали в създаването на много рекламирана утопия, но успя да създаде антиутопия. Комунистическите режими в България и Източна Европа постигнаха изключително „успех“ в дехуманизирането на аборта - свеждайки го в общественото съзнание до нищо повече от обикновена медицинска процедура. Българският комунистически режим, за разлика от своите колеги в Румъния и Съветския съюз, се забавлява със забрана за аборти, след като осъзна, че е създал много несигурна криза за масови аборти. Подобни забрани не допринесоха много за намаляване на нивата на абортите, но предизвикаха множество други ужасни проблеми: лавини от незаконни аборти, смърт на майки, изоставяне на деца и дори убийства на деца. Тези забрани никога не са били прилагани твърде стриктно, тъй като режимите изглежда осъзнават, че масовият аборт е бързото и лесно решение, намаляващо натиска, който може да се е натрупал върху тях поради по-явните им неуспехи. Тази книга не е про-лайф или про-избор, но нейното послание трябва да бъде внимателно обмислено както от про-лайф, така и от про-изборните партии в продължаващите публични дебати за аборти в САЩ и по света. А именно, че диктатурните режими могат да използват масовия аборт като основен политически инструмент: бившите комунистически режими в Източна Европа са го направили до ужасяващи мащаби, участвайки в това, което трябва да бъде обявено за геноцид, и създавайки демографски апокалипсис в България и останалите на региона.

Коментари

2.   Искам да видя доказателкства за тези 6 до 8 милиона аборта.

3.   Абсолютно съм съгласна! През 80-те да се направи аборт беше повече от нормално. Това си беше един вид контрацепция! Познавам жени с по 7 или 8 аборта! Даже съм чувала нещо като "Ох, дано не забременее пак, че не искам да правя още един аборт тази година!". Все едно говорят за някакво досадно задължение като ходене на зъболекар, например. Ужас!

4.   Абе сульо колко теми ще пускаш заклемяващи СВОБОДНИЯ ИЗБОР на жените за аборт?! Към такива смотаняци трябва да се показва бързо и ефективно къде им е мястото, понеже ей-на!
Смятат, че другите трябва безропотно да им се подчиняваме...

5.   Айде пак един, на който все комунистите му са виновни. Обаче като гледаме статистиките населението на България започва да намалява 90те години. А и какво си се загрижил за тва племе? На мен ми е все тая.

6.   Пич, очевидно имаш нужда да поговориш с някого. Посети психолог, сериозно.

7.   Айде БКП(к) налазиха момъка.

8.   Сега за аборта едни хора са на едно мнение, че той е убийство, че почне ли една нация да прави аборти няма вече връщане назад и в един момент абортите ще станат повече от самата нея и тоя ще е цяла кутийка пирони в ковчега ѝ. И че аборти не трябва да се правят, защото е убийство, защото това е жив човек с биещо сърце и трябва да се раждат повече хора, защото сме в демографски апокалипсис и трябва да има работна ръка.

Други са на мнение, че няма смисъл да раждаш живот, ако не можеш да му осигуриш достойно съществуване. То казана в пещта на болницата е много достойно място. Те раждат, те решават. Това не е техния живот, но ок. Но това е настройка на мозъка. Според тях ако абортите се забранят масово в много държави ще стане по-лошо. Жените ще ги правят на черно и това ше доведе до проблеми заради нестерилна среда, неквалифициран персонал и други и ше има смъртни случаи или жената съвсем ше остава бездетна заради нараняване на матката. Или пък ше прави бабешки отвари с билки или пък ще моли някой да я удари в корема и пак ще си съсипе здравето. А като го роди и не може да го гледа ше го остави в дом и ако не са развият нещата добре вместо работен човек може да се появи зловреден за обществото престъпник.

Аз не одобрявам абортите. Според мене трябва да се забранят и ако някоя го направи трябва да държи наказателна отговорност, защото тва е жив човек. Но жените си имат свое мнение. Те ще продължават. Трябва да се работи с малките деца. Да се работи за създаде едно ново мнение сред новите поколения, че това е нещо лошо. Не може да се промени мнението на зряла жена.

И едва ли сме били най-бързо растящата нация след един куп геноциди, един куп войни, много от които загубени и дори от нас една нова нация се появява, македонската и може да видите и те в какво демографско положение са. Едва ли сме били нарастващи.

В момента в България се случва каквото се случва с цяла Европа. Населението намалява. Само че тука освен, че родените са по-малко от починалите имаме и много емигрирали. Не сме само ние така. Много други са така, но го крият. Хубаво е че България направи поне първата стъпка към решаването на този проблем. Събра сили да си признае за сериозните си демографски проблеми, докато много други държави намират какви ли не оправдания да се прикрият. Но от тази първа стъпка ние нямаме никакъв напредък. Признахме си и толкова. Нищо друго не направихме. Ние като цяло сме си такъв народ. Признаваме си всичко, предприемаме първата стъпка, но след това нищо не правим и изобщо не ни пука.

9.   8-ми номер съм до номер 4.
Ти прочете ли заглавието? Човекът изказва ЛИЧНО МНЕНИЕ. Не е нужно да го обиждаш. Глупчо.

12.   За жалост това е резултатът от комунизма - загуба на население. Иначе се хвалят какво били построили. Абе построихте, ама за сметка на неродените деца. Няма значение дали с аборти или просто с натиск, нямане на собственост, нямане на жилищна площ, ниски заплати и пропаганда. Резултатът е спад на населението. Някой ще каже, че сме били почти 9млн с нарастване. Да, но само благодарение на затворените граници. И нарастване с доста бавни темпове. Отделно че прирастът е главно заради турците и циганите.

14.   Че комунизмът е зло няма две мнения, но аборта е нещо лично. Не решава държавата дали едно дете ще cе роди или не ,а жената която го носи. Само и единствено тя може да реши дали е готова на такава важна стъпка. При Чаушеску абортите са забранени и резултатът е катастрофален , хиляди деца оставени в домове умрели жени поради липса на адекватна грижа при извършванито на аборта .

15.   Тоест, това е личното ти мнение, за което си написал книга, така ли да разбираме!??

17.   4, след като аборта е свободен избор на жената, свободен избор на мъжа е дали да плаща издръжка. Или когато привилегията не е на твоя страна, нещо не те устройва?

18.   Абортът не еубийство не може да се убие нещо което все още не се е развило. Хората които мислят така са фанатици и мразят жените. Убиват животни и ги ядат ами и те са живи същества. Хора които убиват няма как да съдят жените за нещо което не може даже да се нарече убийсто
. Тази стигма е насадена точно от църквата, че тялото на една жена е обща собственост и всеки може а изказва мнение и да съди. Е да ама не не стават така нещата всеки сам за себе си решава дали ще ражда или не. По принцип е смешно как половиата от тези фанатици не са дали адикватна грижа на децата си, но имат какво да кажат за другите.
Изоставените в сиропиталища деца и тези с увреждания за тях са безгласна буква. Ама защо ще осиновявам бе, ще си направя мое който го е раждал да си го гледа. Да го гледа ама като не го е искал а същите тези лицемери са го принудили да ражда само защото уж било убийство Лицмерието на такива нихайнице и по- голямо и от егото им.

19.   17, свободен избор на мъжа е да ползва презерватив след като не иска дете.
Биологията така е разпоредила, че за добро или лошо, жената е тази, която забременява, износва детето и ражда.Това и да искаме не може да го променим.
Мъжът като не иска дете, ползва презерватив
Жената има последната дума дали ще прави аборт или ще роди.
Не може да я заставиш, ако не иска да роди.Най-малкото плодът се развива в нейния организъм и после тя поема тежестта по отглеждането на бебето в началото.Ако не иска дете, по добре ли е да го хвърли в някоя кофа, когато го роди?
А ако някоя не иска дете от теб, запитай се за причината, а не насилствено да карате жените да раждат от вас, при положение, че те не искат!

20.   Н 17,
Още не съм чул някой да е бил принуден да плаща издръжка за неродено дете!

21.   Аборта е убийство. Не случайно в Полша (бивша комунистическа държава, където някога са били легални) и Малта са забранени - това са страни които са на светлини години от нас. А България е на първо място в света по смъртност, в класация където са държави като Чад и Сомалия…

22.   21 , в Полша и Малта, абортите са забранени, защото са католически държави, а не защото аборта е "убийство" реално.Просто католицизма е мн.строг по тези въпроси.Това е религиозен фанатизъм, а не реално престъпление.
И много страни са на светлинни години от България икономически, но това не е свързано с абортите.
Смъртността в сраната също няма допирни точки с абортите, а с лошата икономическа ситуация, кризата в зравеопазването, емиграцията на младите в чужбина.
Това което трябва на България е повдигане на жизнения стандарт на хората, заетост за младите, за да не бягат в чужбина, справедливо заплащане и т.н,
А за да се правят по -малко аборти, трябва адекватна сексуална култура, ползване на предпазни мерки и образование в тази насока.
Но не и забрана на аборта, защото жена, която не иска бебе, ще намери начин да го махне!А ако не успее, ще го сукне в някой контейнер или ще го остави в дом за сираци.
Ти би ли искал да си такова дете?

23.   Авторе, не ми отговори! Въпросът ми оше си стои под номер 15...

24.   Полша тази държавица с измъчено население, която върви към упадък много добри примери давате женомразците.Проблема е в правитилството а то ще падне някой ден никой не е вечен . В цивилизованият свят последната дума е на жената това беше една от причините и Тръмп да бъде изритан след последните избори .Байдън не пипа там където не му е мястото а прави политика не дразни хората с личните си убеждения. Думата е на жената и това e, не бива да се стига до крайности ,те не водят нищо добро след себе си и поляците ще го разберат.
Принудително оставяне на плода в Полша
Принудителен аборт в Северна Корея в някой случаи
И двете крайности не са нормални а нарушаващи човешките права нещо недопустимо за едно толкова напреднало в развитието си общество.

26.   аз съм за аборта на една примерно млада девойка да речем на 16-17-18. Няма пари да го гледа. Или ако жената е жертва на насилие. Но не одобрявам аборта на една зряла жена. която не е жертва на насилие.

Стига с тези философски теми.

но не е редно държавата да се меси по отношение на абортите. „

Една жена. която иска да абортира винаги ще намери начин да махне бебето.

27.   А 90% от българските мъже къде блеят? Трябва ли като стане белята да гледа жената цял живот сама. Парите не са всичко, но на тая скъпотия с мин. заплата е непосилно. И в 90% от случаите е по-добре сама, отколкото и пропадняк да гледа. Къде са мъжете, те отговорности нямат ли? 90% са неспособни себе си да гледат, на по 50 мама още ги отглежда. Мислят само тръснат едно детв, опъват се на дивана, пари не дават, лочат, зяпат мача, събират се с други пропадняци, комар, зариба. Жената дете гледа, работи, гоъви, слугува, слугува и на тумбата пропадняци. Накрая като гъкне, голчо я посинява така терапевтично. Е няма как при тия мъже да няма 6млн. аборти. Или сама на квартира с 700 лв. да гледа дете и да води безкрайни дела за издръжки, дето тия заветни 200 лв ще ги види на кукуво лято.
Пропадняка ми направи едно, после още едно, но с второто не позна. Сама с 2 деца без майчинство и да ми идва през няколко месеца да го храня няма шанс. Така искаше да ме подреди. Той за едно не дава, дава няккви мизерни пари, дори не мога да го осъдя още, защото в тая държава всичко е против майките с деца. На страната на бащите. Права и претенции само, че 100 чпвека се ангажират да му водят детето и да го взимат, ама издръжката никаква я няма. Така че убийство е, но бащите са също убийци. Особено пиандурници и комарджии, дето цвъкат деца.

28.   Много си прав номер 27.